logo_eet

آخرین تلاش‌‏ها در انتخابات کانادا: رهبران احزاب در تبلیغات خود بر چه تمرکز کرده‌‌‏اند؟

(Edited by The Epoch Times)
(Edited by The Epoch Times)

در حالی‌که تنها چند روز انتخابات کانادا باقی است، رهبران احزاب کانادا به تبلیغ برنامه‌های انتخاباتی خود ادامه می‌‌‏دهند. در ادامه خلاصه‌ای از بیانیه‌های مهم این روز مشاهده می‌شود، از سیاست‌های آب‌وهوایی لیبرال‌ها گرفته تا وعده‌های محافظه‌کاران درباره مراقبت از کودکان و طرح حزب نیو دموکراتیک برای خدمات ارزان‌تر تلفن همراه و اینترنت.

لیبرال‌ها

جاستین ترودو، رهبر لیبرال‌ها، چهاردهم سپتامبر در نشستی انتخاباتی در ریچموند، سیاست‌های زیست‌محیطی این حزب را تکرار کرد که شامل ممنوعیت استفاده از پلاستیک‌های یکبار مصرف و اعمال جریمه برای آلایندگی در سراسر کانادا هستند.

ترودو هم‌چنین از خود در برابر گزارشات رسانه‌ای درباره بازنشر کتابش در سال ۲۰۱۶ (پس از نخست‌وزیر شدنش) توسط یک انتشارات دولتی چینی دفاع کرد.

ترودو در پاسخ به این سؤال خبرنگار که آیا قبل از انتشار خاطراتش در چین، زمانی که دنبال توافق تجاری آزاد و معاهده استرداد با این کشور بوده، از کمیسر اخلاق فدرال برای بازنشر این کتاب درخواست تأییدیه کرده یا نه، گفت هیچ نقشی در آن قرارداد نداشته است.

 او گفت: «انتشار نسخه‌های بین‌المللی کتابم تماماً توسط ناشر مدیریت می‌شود. تمام سود آن کتاب به صلیب سرخ کانادا می‌رسد. حتی یک سکه از آن را نمی‌بینم و کاری به ترجمه یا فروشش ندارم.»

وقتی تحت فشار قرار گرفت که آیا این بدان معنا است که کمیسر اخلاق فدرال شفافیت مالی او را تأیید کرده است، پاسخ داد کمسیر «بارها شفافیت همه منابع درآمدی من را تأیید کرده است.»

به گزارش گلوب، هارپرکالینز، ناشر کتاب خاطرات ترودو به نام «زمین مشترک»، قرارداد بازنشر این کتاب در چین (با عنوان «افسانه ادامه دارد») را با ییلین‌پرس نانجینگ بسته که متعلق به انتشارات و رسانه  فونیکس در جیانگ‌سو است، شرکتی دولتی که از بخش تبلیغاتی کمیته حزب کمونیست استان جیانگ‌سو سفارش می‌گیرد.

حزب محافظه‌کار

ارین اوتول، رهبر حزب محافظه‌کار، چهاردهم سپتامبر در نشستی انتخاباتی در راسل، در اونتاریو متعهد شد مراقبت از کودکان را مقرون‌به‌صرفه‌تر کند.

اوتول متعهد شد در صورت انتخاب شدن، کسری هزینه‌های مراقبت‌های کودکان را به یک اعتبار مالیاتی بازگشت‌پذیر تبدیل کند که تا ۷۵% هزینه‌های مراقبتی کودکان خانواده‌های کم‌درآمد را پوشش خواهد داد.

او در ویدیویی که در همان روز در توییتر منتشر کرد، گفت: «به جای این‌که صرفاً به بعضی خانواده‌ها کمک کنیم، تصمیم‌گیری را درباره این‌که چه مراقبتی برای فرزندانشان از همه مناسب‌تر است، بر عهده خودشان خواهیم گذاشت.»

حزب نیو دموکراتیک

جاگمیت سینگ، رهبر حزب دموکرات جدید، در تبلیغات انتخاباتی خود در چهاردهم سپتامبر وعده داد هزینه‌های تلفن همراه و اینترنت را کاهش دهد.

برنامه حزب دموکرات جدید این است که مقرر کند شرکت‌های مخابراتی اینترنت بدون محدودیت حجمی را با نرخ کمتری ارائه دهند و محدودیت‌های داده را برای اینترنت پهن‌باند حذف کنند.

در این طرح به یک لایحه حقوق مصرف‌کنندگان مخابراتی پرداخته شده است که از «کانادایی‌ها در برابر شیوه‌های ناعادلانه فروش محصولات و خدمات بی‌‌‏سیم و اینترنت حمایت می‌کند و برای همیشه به این ظلم پایان می‌دهد.»

حزب پیپلز (مردم)

ماکسیم برنیه، رهبر حزب پیپلز، سیزدهم سپتامبر در جریان نشستی انتخاباتی در فورت مک‌موری، در آلبرتا به حاضران گفت رسانه‌ها به اشتباه او را فردی «ضد واکسن» به تصویر کشیده‌اند.

او گفت: «ما به همه افراد و رسانه‌های جریان اصلی احترام می‌گذاریم، آن‌ها در اعلام این‌که حزب پیپلز ضدواکسن، ضدماسک و ضد همه‌چیز است، عجله کرده‌اند. نه، ما طرفداری آزادی و درنتیجه طرفدار آزادی انتخاب هستیم، همه باید تصمیم بگیرند که می‌خواهند واکسن بزنند یا نه.»

برنیه در همان روز در توییتر نوشت حزبش «مخالف گذرنامه واکسن و سایر اقدامات اقتدارگرایانه از سوی استان‌ها است.»

حزب سبز

آنامی پل، رهبر حزب سبز، چهاردهم سپتامبر کنفرانسی مطبوعاتی با نامزدهای محلی در شارلوت تاون، در جزیره پرنس ادوارد برگزار کرد.

او به عنوان بخشی از دستاورهای «پیشگامانه» این حزب، از قانون موفقی تجلیل کرد که سبزها از طریق همکاری با سایر احزاب در جزیره پرنس ادوارد شروع کردند که شامل «قانون رهبری آب‌ و هوایی» و «قانون استراتژی فقرزدایی» بود.

پل در مورد ضرورت همکاری و هماهنگی فراحزبی برای پرداختن به سیاست‌های تغییرات آب‌وهوایی صحبت کرد که حزبش از آن‌ها حمایت می‌کند.

مطالب دیگر:

انتخابات کانادا: نگرانی کانادایی‌ها از نفوذ حزب کمونیست چین

منازعه رهبران احزاب کانادا بر سر دو مایکل در مناظره انتخاباتی کانادا

ایالت‌های مختلف در حال بررسی نحوه مقابله با دستورالعمل واکسناسیون اجباری بایدن در دادگاه هستند

اخبار مرتبط