Search
Asset 2

آخرین خبرها از حادثه خونین تورنتو – آیا الک میناسیان عضو یک گروه طرفدار خشونت علیه زنان بوده است؟

آخرین خبرها از حادثه خونین تورنتو – آیا الک میناسیان عضو یک گروه طرفدار خشونت علیه زنان بوده است؟
skynews.com
آخرین خبرها از حادثه خونین تورنتو – آیا الک میناسیان عضو یک گروه طرفدار خشونت علیه زنان بوده است؟
skynews.com

پس از گذشت دو روز از هجوم وحشیانه یک ون به عابران پیاده در خیابان یانگ تورنتو که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از ۳۵ نفر از شهروندان گردید، هنوز پرسش‌‌‌‏های بسیاری درباره انگیزه عامل این کشتار دردناک در اذهان عمومی باقی است.

تحقیقات اولیه درباره «الک میناسیان» ۲۵ ساله، حاکی از آن بود که وی دانشجوی رشته برنامه‌ریزی کامپیوتر، در کالج سِنِکا و با خانواده خود در ریچموند هیل، در شمال تورنتو زندگی می‌کرده است. به گفته برخی همکلاسی‌‌‌‏ها و همسایگانش او فردی منزوی بوده و بسیار کم ارتباطات صمیمانه برقرار می‌‌‌‏کرده است.

اما با این وجود به نظر می‌‌‌‏رسد او حضور پررنگی در رسانه‌‌‌‏های اجتماعی داشته است.

طبق گزارش رسانه‌‌‌‏های کانادا، آخرین پست میناسیان در صفحه فیسبوکش از تعلق وی به یک گروه طرفدار خشونت علیه زنان موسوم به Incel یا «مجردهای ناخواسته» خبر می‌‌‌‏دهد.

اعضای این گروه با گردهم آمدن در فضاهای مجازی از عدم توانایی خود برای ایجاد روابط عاشقانه سخن گفته و زنان را عامل شکست‌های عشقی‌‌‌‏شان می‌دانند. اعضای افراطی این گروه اقدامات خشونت‌‌‌‏بار علیه زنان را به حق دانسته و آن را ترویج می‌‌‌‏کنند.

minassian_facebook

الک میناسیان در پیامی که دقایقی پیش‌‌‏از آغاز حادثه کشتار و مجروح کردن عابران پیاده خیابان یانگ منتشر کرده، نوشته است: «شورش مجردهای ناخواسته آغاز شده! ما  همه «چدها و استیسی‌‌‌‏ها» Chads and Stacys را منقرض می‌‌‌‏کنیم و همه بزرگ‌‌‌‏ترین درودهایمان را به جنتلمن «الیوت راجر» ابراز می‌‌‌‏داریم.»

Chads and Stacys، به افراد جذابی اشاره می‌‌‌‏کند که هیچ مشکلی در ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف ندارند.

«الیوت راجر» ۲۲ ساله، در سال ۲۰۱۴، با تیراندازی مرگبار خود به دانشجویان دانشکده شهر سانتاباربارا در ایالت کالیفرنیا، موجب کشته و مجروح شدن ۲۰ تن شد و در آخر خود را نیز با شلیک گلوله کشت. او پیش از این حمله  تنفر خود را از زنان ابراز کرده بود.

مطالب دیگر:

دستاویزی برای نسل‌کشی : صلح آمیزترین اعتراض جهان، بهانه‌‌‌‌‏ای برای کشتار می‌‌‌‌‏شود

شاهدان : چهره راننده مهاجم تورنتو به اهالی کشور‌‏های خاورمیانه شباهت داشت

۲۵ آوریل، روزی که در یاد چینی ها فراموش نمی شود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی