Search
Asset 2

آخرین گزارش‌ها از ویروس کرونا در سراسر دنیا

GettyImages-1203462324-590x427
کویت، ۲۶ فوریه ۲۰۲۰ (YASSER AL-ZAYYAT/AFP via Getty Images)

 

در سرتاسر جهان  کشورها در تلاش برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا هستند، زیرا تعداد قربانیان این ویروس همچنان در حال افزایش است. ویروس کرونا اکنون به حدود ۳۰ کشور و سرزمین سرایت کرده است.

طبق آمار دولت ایران، تعداد کشته شدگان در ایران به ۱۹ نفر افزایش یافته و تعداد مبتلایان به مرز ۱۴۰ نفر رسیده است. رئیس جمهور ایران گفت که این کشور برنامه‌ای فوری برای قرنطینه شهرهای خود ندارد. وی اذعان کرد که ممکن است کنترل ویروس در ایران یک، دو یا سه هفته طول بکشد.

سخنگوی وزارت بهداشت از ایرانیان خواسته است تا از سفر غیر ضروری خودداری کنند. به ویژه به استان‌هایی مانند گیلان و قم.

در این میان برخی نگران هستند که ایران ممکن است تعداد واقعی مرگ و میرها را گزارش نکند. احمد امیرآبادی فراهانی، یک قانون‌گذار در ایران که نماینده شهر قم است، ادعا کرده است که تنها در شهر قم ۵۰ نفر کشته شده‌اند که این ادعا توسط مقامات ایران تکذیب شده است.

ایالات متحده: کمبود دارو در میان بحران کرونا ویروس

سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) در تاریخ ۲۵ فوریه اعلام کرد که اگرچه در حال حاضر هیچ گزارشی از کمبود دارو به دلیل شیوع ویروس گزارش نشده است، اما پیش بینی می‌کند که زنجیره تأمین دارو به احتمال زیاد تحت تأثیر قرار گیرد.

استفن هان، نماینده این سازمان روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که این آژانس با هدف حمایت از صدها تولید کننده محصولات پزشکی، اقدام کرده است، ولی هنوز هیچکدام از کمبودهای پیش بینی نشده گزارش نشده است.

هان گفت کاملاً آگاه است که شیوع این بیماری به احتمال زیاد زنجیره تأمین محصولات پزشکی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.وی افزود که آژانس در حال نظارت بر چندین محصول است که احتمالاً در معرض خطر هستند. به ویژه کمبودهای محصولات پزشکی.

وی ادامه داد که ایالات متحده می‌تواند کمبود تجهیزات محافظت شخصی مانند ماسک و لباس را مشاهده کند. وی به خبرنگاران گفت شکی نیست که فشار در سمت تقاضا وجود دارد.

استرالیا مدارس را تعطیل می‌کند

گرگ هانت، وزیر بهداشت استرالیا، روز چهارشنبه گفت در صورت افزایش و گسترش ویروس در این کشور اقدام به تعطیلی مدارس و رویدادهای ورزشی خواهد کرد. استرالیا ۲۳ مورد از بیماری کروناویروس دارد، اما تاکنون موفق شده است از انتقال گسترده در این کشور جلوگیری کند. هانت در روز سه شنبه با مقامات ارشد دیدار کرد تا در مورد برنامه‌‏ها در این مورد بحث کند.

در استرالیا مقابله با این ویروس در حالی انجام می‌شود که مردم منتظر شروع مسابقات لیگ ملی راگبی و لیگ‌های فوتبال هستند. هانت گفت برخی از بازی ها قابل لغو هستند، اما این آخرین راه حل است. استرالیا از اول فوریه ورود مستقیم از چین را ممنوع کرده است.

هفته گذشته  دولت ۱۷۰ مسافر استرالیایی کشتی تفریحی دایموند پرنسس را که از کشتی اجازه خروج یافتند، برای ۱۴ روز در قرنطینه‌ای در شمال استرالیا قرار داد.

اولین سرباز آمریکایی که در کره جنوبی آلوده شده است

ارتش آمریکا گفت، تست یک سرباز آمریکایی برای کورونا ویروس در کره جنوبی مثبت بوده است. کره جنوبی بیش از ۱۱۰۰ مورد ابتلا داشته است.

نیروهای آمریکایی در کره جنوبی روز سه شنبه اعلام کردند که این سرباز ۲۳ ساله، در کمپ کارول مستقر است و اکنون در محلی خارج از پایگاه در حال قرنطینه است.

کمپ کارول در دهکده واگنوان واقع شده است که با شهر دائگو حدود ۱۲ مایل فاصله دارد. دائگو و استان وسیع جیونگانگ شمالی بیشتر موارد آلودگی شناخته شده در کره جنوبی را داشته‌‏اند.

گزارش اولین مورد احتمالی در برزیل در آمریکای جنوبی

مقامات در حال تحقیق در مورد یک مظنون به کروناویروس در برزیل هستند که در صورت تأیید، اولین مورد شناخته شده ابتلا به این ویروس در این کشور و همچنین در آمریکای جنوبی است. در یک  بیانیه اواخر روز سه شنبه، وزارت بهداشت برزیل گفت که این مورد مربوط به مردی است که ۲۱ فوریه یک سفر کاری به ایتالیا داشته است.

به گزارش وزارت بهداشت، این مرد ۶۱ ساله ، تبعه برزیل، ظهر سه شنبه در بیمارستان آلبرت انیشتین سائو پائولو، بزرگترین شهر برزیل بستری شد و مورد آزمایش قرار گرفت و نتایج اولیه مثبت بوده است. وزارت بهداشت گفته است که نتایج آزمایش دوم روز چهارشنبه مشخص می‌شود.

این مرد پس از نشان دادن علائم خفیف ویروس – از جمله تب ، سرفه خشک ، گلودرد و آبریزش بینی در وضعیت پایدار است. او اکنون ۱۴ روز در خانه در قرنطینه به سر خواهد برد.

مطالب دیگر:

چرا باید قبل از پایان عمر درباره خواسته‌های‌مان صحبت کنیم

گزارش اختصاصی اپک تایمز : رژیم چین ۱۶۰۰ سانسورگر را برای سرکوب اطلاعات درباره کورنا ویروس مستقر می‌کند

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما : فصل ۱۰ : استفاده از قانون برای شرارت

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی