Search
Asset 2

ترامپ خواستار بررسی قانونی آرای پستی شد

دولت ترامپ شرکت‌های به اصطلاح خصوصی چین که همگی به نحوی تحت تاثیر حزب کمونیست چین هستند را هدف قرار داد. کمونیسم یک ایدئولوژی سرکوب‌گر است
(Erin Schaff-Pool/Getty Images)

دونالد ترامپ روز چهارشنبه خواستار انجام یک حسابرسی کامل در خصوص آرای پستی شد که در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر در ایالت های اصلی وصول شده است.

وی در یک سخنرانی طولانی از پیش ضبط شده، گفت که در ایالت‌های مهم ده‌ها هزار برگه رای‌گیری، امضای جعلی دارند.

ترامپ  خواسته که برای اطمینان از صحت تطابق متقاضیان ثبت شده و رأی دهندگان، مراتب بازرسی و قانونی طی شود.

وی گفت «دلیل این امر روشن است»، آنها در حال تأیید و تطبیق امضاءها نبوده‌اند، زیرا می‌دانند که آرا توسط رای دهندگانی که ثبت شده‌اند پر نشده است.

ترامپ گفت، تنها راه برای بهبود اوضاع، انجام بررسی کامل پاکت‌های رای است که حاوی امضاها است. وی نگفت چه ایالت‌هایی باید روند حسابرسی را انجام دهند.

طی سه هفته گذشته، تیم حقوقی ترامپ نامه‌های زیادی را به برد رافنسبرگر، وزیر داخله جورجیا ارسال کرد و خواستار ممیزی کامل امضا شده است. با این وجود رافنسبرگر با استناد به قوانین حریم خصوصی، پاسخ داد و گفت که امکان تطبیق آرا و پاکت نامه با امضا وجود ندارد. تیم وی و سایر جمهوری خواهان برای انجام مراحل ممیزی امضا در پنسیلوانیا نیز تلاش کردند.

ترامپ گفت ما برای بررسی پاکت نامه‌ها به تجزیه و تحلیل سیستماتیک آرای پستی نیاز داریم. این در مورد امضاها صدق می‌کند و اگر روی پاکت نامه باشد، ما فقط می‌توانیم پاکت نامه را مرور کنیم. و این همه چیز را به ما می گوید. این حداقل حقی است که انتظارش را داریم.

ترامپ افزود، در روز انتخابات و فراتر از آن، ناظران اجازه مشاهده روند جدول بندی در چندین منطقه به شدت دموکراتیک را نداشتند، با این استدلال که این روند ادعای تقلب در شمارش آرا را بیشتر تشدید می‌کند.

در شهادت‌های هفته گذشته در میشیگان، آریزونا و پنسیلوانیا، ناظران گفتند که آنها شاهد بی‌نظمی‌ بوده‌اند، و رأی‌هایی را دیدند که برای ترامپ بود ولی به بایدن تعلق گرفت، و مواردی از آزار و اذیت کارکنان انتخابات دیده شد.

مسئولان دولتی در این مکان‌ها گفته‌اند که شواهد کافی در مورد تقلب یا بی‌نظمی رای دهندگان که منجر به لغو نتیجه انتخابات شود وجود نداشته است.

فراتر از این، سخنگوی وزیر امور داخلی میشیگان، جوزلین بنسون ، به  اپک تایمز گفت که ناظران نظرسنجی جمهوری خواهان که این هفته در برابر مجلس قانونگذاری میشیگان شهادت دادند، «عدم دانش» در مورد شمارش آرا داشتند و «نظریه‌‏های توطئه» را تبلیغ کردند.

در همین حال، ترامپ استدلال کرد که تلاش‌های وی برای کشف تقلب و بی‌نظمی در رای دهندگان اقدامی برای حفاظت از سیستم انتخابات ایالات متحده است.

ترامپ اظهار داشت که این فقط مربوط به مبارزات انتخاباتی من نیست … اگر ما تقلب را ریشه‌یابی نکنیم، تقلب فوق‌العاده و وحشتناکی که در انتخابات سال ۲۰۲۰ ما رخ داده است،  ما دیگر کشوری نخواهیم داشت.

مطالب دیگر:

لین وود، وکیل کارزار ترامپ به دنبال افزایش حمایت جمهوری خواهان برای مبارزه با تقلب انتخاباتی است

ترامپ: سیستم انتخابات «تحت حمله و محاصره هماهنگ است»

 وکلای ترامپ: ۴۰ هزار نفر در نوادا دو بار رأی داده‌اند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی