Asset 2

تحلیل داده جدید در ۳۵۳ شهر: تناقض ۱.۸ میلیونی بین تعداد آرا و شهروندان

آرای پستی گزارش نشان داد که تعداد آرای ثبت شده در هشت ایالت (شامل آلاسکا، کلرادو، مین، مریلند، میشیگان، نیوجرسی، رود آیلند، و ورمانت) بیشتر
(Logan Cyrus/AFP via Getty Images)

تحلیل داده سازمان «جودیشال واچ» از ۳۵۳ شهر در ۲۹ ایالت نشان می‌‌‏دهد که ۱.۸ میلیون رای بیشتر از تعداد شهروندان مجاز در انتخابات ۲۰۲۰ ثبت شده است. (منبع)

علاوه براین، گزارش این سازمان غیرانتفاعی نشان داد که تعداد آرای ثبت شده در هشت ایالت (شامل آلاسکا، کلرادو، مین، مریلند، میشیگان، نیوجرسی، رود آیلند، و ورمانت) بیشتر از تعداد افرادی بود که مجاز به رای دادن هستند.

جودیشال واچ داده تعداد رای دهندگان در ۳۷ ایالت را به صورت شهر به شهر با آخرین داده ACS (نظرسنجی جوامع آمریکایی) از اداره آمار ایالات متحده در بازه زمانی ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ مقایسه کرد. (منبع)

تام فیتون، رئیس جودیشال واچ در بیانیه‌‌‏ای در ۱۶ اکتبر گفت: «این مطالعه جدید نشان دهنده وجود ۱.۸میلیون رای اضافی در ۲۹ ایالت است  و این داده‌‌‏ها نشان دهنده بی‌‌‏قانونی در ارسال آرای پستی و ثبت آنها در لیست‌‌‏های رای دهندگان است. برگ‌‌‏های رای تقلبی در نهایت منجر به تقلب در انتخابات خواهند شد.»

در ادامه بیانیه این سازمان آمده است: «این مطالعه صرفا به ایالت‌‌‏هایی محدود شده است که داده‌‌‏های رای دهندگان مجاز خود را مرتبا به روز می‌‌‏کنند. لیست رای دهندگان مجاز ممکن است در ایالت هایی که «رای دهندگان غیرفعال» را گزارش نمی کنند حتی بزرگ تر باشد. در این ایالت‌‌‏ها، افرادی که نقل مکان کرده‌‌‏اند همچنان به عنوان رای دهنده مجاز ثبت شده و می‌‌‏توانند از خدمات رای حضوری یا پستی آن شهر استفاده کنند».

سال گذشته، جودیشال واچ در یک مطالعه مشابه نشان داد که تعداد رای دهندگان مجاز در ۳۷۲ شهر بیشتر از تعداد حقیقی است. داده ACS در این تحقیق مربوط به بازه زمانی ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ بود.

ایالت‌‌‏ها براساس قانون فدرالی که در سال ۱۹۹۳ به تایید رسید وظیفه دارند تا تمام توان خود را برای به روز رسانی منظم لیست رای دهندگان مجاز به کار بگیرند. با این حال، اجرای این قانون صرفا در چند سال اخیر و پس از شکایت‌‌‏های متعدد جودیشال واچ از ایالت‌‌‏ها مشاهده شده است.

برای مثال، جودیشال واچ اوایل این ماه با تنظیم یک شکایت علیه ایالت کلرادو سعی در تصحیح لیست رای دهندگان این ایالت را داشت. جدیدترین تحلیل جودیشال واچ نشان می‌‌‏دهد که تعداد رای دهندگان ثبت شده در ۴۲ شهر (از ۶۰ شهر) ایالت کلرادو بیشتر از عدد واقعی است. برای مثال، تعداد رای دهندگان ثبت شده در شهر دنور برابر با ۱۰۳ درصد عدد حقیقی است.

این سازمان در ماه سپتامبر ایالت ایلینویز را به اتهام عدم ارائه داده رای دهندگان مجاز و نقض قانون ۱۹۹۳ به دادگاه کشاند.

دیوان عالی ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ بین جودیشال واچ و ایالت اوهایو قضاوت کرد، که در آن پرونده رای به پاکسازی و تصحیح لیست رای دهندگان مجاز داده شد.

پرونده شکایت جودیشال واچ علیه ایالت کالیفرنیا در سال گذشته منجر به حذف ۱.۵ میلیون رای دهنده غیر فعال از لیست‌‌‏ها شد.

نتایج تحلیل داده جودیشال واچ در حالی منتشر شده است که به پایان رقابت کارزارهای انتخاباتی ۲۰۲۰ نزدیک می‌‌‏شویم؛ انتخاباتی که با تلاش قابل توجه مسئولان ایالتی و محلی دموکرات و کنگره برای استفاده گسترده از آرای پستی همراه شده است.

استفاده از آرای پستی به عنوان روشی برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در حوزه‌‌‏ها و قرار گرفتن رای دهندگان در معرض ویروس حزب کمونیست چین یا ویروی کرونای جدید پیشنهاد شده است.

توقف فعالیت‌‌‏های اقتصادی در کشور و کاهش تحرکات مردم که در ماه مارس آغاز شده بود، همچنان پس از گذشت هفت ماه به شکل جدی دنبال شده و نمونه‌‌‏های شدیدتر آن را می‌‌‏توان در ایالت‌‌‏های دموکرات مشاهده کرد.

طی چند هفته گذشته چندین گزارش از نابود کردن هزاران رای پستی به دست رسیده است. اتهامات وارد شده در چندین مورد نشان داده است که اسناد و آرای پستی نابود شده متعلق به رای دهندگانی بوده است که از کاندیداهای جمهوری خواه حمایت کرده‌‌‏اند.

برخی از این گزارشات مربوط به آرای غیابی می‌‌‏شوند، اگرچه استفاده از این آرا در انتخابات پیشین نیز رایج بوده و ایالت‌‌‏ها تجربه کافی برای مدیریت آنها را دارند.

پرزیدنت ترامپ بارها پیش بینی کرده است که استفاده گسترده از آرای پستی می‌‌‏تواند منجر به تقلب شود. وی همچنین احتمال تاخیر چند روزه یا چند هفته ای در اعلام نتایج و اعلام برنده انتخابات بین او و کاندیدای دموکرات، جو بایدن را داده است.

ترامپ در اولین مناظره انتخاباتی خود با بایدن گفت: «در این انتخابات تقلب اتفاق می‌‌‏افتد، آنها آرای پستی با نام ترامپ را در رودخانه‌‌‏ها و سطل آشغال ها پیدا کرده‌ا‌‌‏ند. چیزی مشابه این تقلب را تابحال ندیده‌اید».

استفان نیمان، خبرنگار آلمانی که ساکن واشنگتن است درباره دریافت سه برگ رای گزارش داد، که یکی از آنها به کسی ارسال شده بود که فوت کرده است (منبع). نیمان در این باره در توییتر خود نوشت (ترجمه از آلمانی): «هرج و مرجی که ترامپ درباره آرای پستی از آن حرف زده بود هم اکنون در جریان است. طبق قانون من مجاز به رای دادن در این کشور نیستم، اما سه برگ رای به دست من رسیده است: یکی برای مستاجر قبلی این خانه که پنج سال پیش اینجا را ترک کرد، یکی برای صاحب خانه‌‌‏ای که در پورتو ریکو ساکن است و دیگری برای شوهر او که فوت کرده است».

با این حال بایدن در مناظره گفت که «هیچ شواهدی» از تقلب در رای گیری موجود نیست.

مطالب دیگر:

ایوانکا ترامپ «سکوت تقریبا کامل» در برابر خشونت علیه طرفداران ترامپ را محکوم کرد

ترامپ درباره انتخابات چالش‌برانگیز گفت: «نمی‌توانم بگویم چه اتفاقی خواهد افتاد»

فریب بزرگ انتخابات

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی