Asset 2

ترامپ: سناتورهای جمهوری‌خواه باید با آرای کالج الکترال مخالفت کنند

آرای کالج الکترال ترامپ افزود: «سناتورهای جمهوری خواه بیشتری باید از او پیروی کنند. ما یک پیروزی چشمگیر داشتیم، و سپس آن را از حزب جمهوری‌خوا
(Al Drago/Getty Images)

رئیس جمهور دونالد ترامپ روز پنجشنبه از سناتورها خواست تا در جلسه مشترک ماه آینده کنگره به آرای کالج الکترال اعتراض کنند.

ترامپ از سناتور منتخب تامی توبرویل تمجید کرد چراکه هفته جاری اشاره کرد که این کار را انجام خواهد داد.

ترامپ با به اشتراک گذاشتن مقاله‌ای در مورد نظرات توبرویل، در توییتر خود نوشت: «این بدین دلیل است که او یک قهرمان بزرگ و مرد شجاع است.»

ترامپ افزود: «سناتورهای جمهوری خواه بیشتری باید از او پیروی کنند. ما یک پیروزی چشمگیر داشتیم، و سپس آن را از حزب جمهوری‌خواه دزدیدند – اما ما مچ آنها را گرفتیم. کاری انجام دهید!»

وی در پست دیگری نوشت که رهبر اکثریت مجلس سنا  میچ مک کانل و سناتورهای حزب جمهوری‌خواه باید سختگیرتر شوند، «در غیر اینصورت دیگر حزب جمهوری‌خواه نخواهید داشت.»

ترامپ که در حال رقابت با نتایج انتخابات است گفت: «ما در انتخابات ریاست جمهوری با اختلاف بسیار پیروز شدیم. برای آن بجنگید. نگذارید آن را بردارند!»

بایدن، نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری، پیروزی خود را در انتخابات اعلام کرده است. اپک تایمز در حال حاضر هیچ یک از دو نامزد را برنده اعلام نمی‌کند.

توبرویل، سناتور منتخب جمهوری‌خواه اشاره کرده است که به اعتراض به آرای کالج الکترال خواهد پیوست

این سناتور جمهوری خواه که در هنگام نشست کنگره برای شمارش آرای انتخاباتی ماه آینده در مجلس سنا حضور خواهد داشت، اشاره کرد که به اعتراض برنامه ریزی شده اعضای مجلس نمایندگان خواهد پیوست.

«تامی توبرویل» سناتور منتخب آلاباما پس از سخنرانی در تجمعی در جورجیا گفت: «خواهید دید که چه اتفاقی می‌افتد. شما در مجلس درباره آن می‌خوانید. ما مجبور به انجام این کار در سنا خواهیم بود.»

استن مک دونالد، رئیس ستاد کمپین توبرویل، روز سه شنبه در رادیو WVNN گفت که توبرویل و سناتور تد کروز (تگزاس) «دو نفر از بهترین نامزدها» برای به چالش کشیدن نتایج سنا هستند.

اعتراض به آرای انتخاباتی در جلسه مشترک مجلس و سنا به ثبت اعتراض حداقل یک عضو مجلس و یک سناتور نیاز دارد.

مطالب دیگر:

بازشماری آرا در آنتریم  واقع در میشیگان، پیروزی ترامپ در این شهرستان را تأیید کرد

گزارش جامع مشاور اقتصادی کاخ سفید، درباره بی‌نظمی‌های انتخاباتی

پنس: کارزار ترامپ تا «شمارش تمام آرای قانونی» مبارزه خواهد کرد

توبرویل، سناتور منتخب جمهوری‌خواه اشاره کرد که به اعتراض به آرای انتخاباتی خواهد پیوست

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی