logo_eet

آرزوی موفقیت جاستین ترودو، رهبران و سیاستمدارانِ کانادا برای رقص و موسیقی کلاسیک چینی شن یون

جاستین ترودو

تور جهانی ۲۰۱۸ هنرهای نمایشی شن‌ یون هفته گذشته با اولین اجرایش در اتاوا، کار خود را آغاز کرد.

به گزارش وبسایت مینگ هویی، پیش از اولین اجرا حامی این تور نامه‌های تبریکی را از سوی نخست‌وزیر کانادا و رؤسای حزب دریافت کرد. در زیر نامه‌های ارسالی از سوی رهبران و ۱۳ وزیر و نماینده پارلمان ارائه شده‌اند.

درباره شن یون بدانید

نخست‌وزیر: «شن یون جوامع ما را غنی می‌سازد»

 

جاستین ترودو

نخست‌وزیر جاستین ترودو در نامه‌اش نوشت: «هر سال شن یون با نمایش تاریخ، فرهنگ و قابلیت‌های هنری چین با لطافت و ظرافت، جوامع ما را غنی می‌سازد. مطمئن هستم که این نمایش باشکوه و موسیقی و رقص سنتی چینی برای همه حضار الهام‌بخش و متحیرکننده است.»

«مایلم از انجمن فالون دافای کانادا برای آوردن شن یون به کشورمان تشکر کنم. شما می‌توانید به تلاش‌های خود افتخار کنید؛ تلاش‌هایی که طی آن سنت‌های چینی را با شهروندان کانادا با هر پیشینه‌ای، به‌اشتراک می‌گذارید.»

رهبر اپوزیسیون: تور ۲۰۱۸ «همچنان الهام‌بخش و لذت‌بخش است»

 

اندرو شیر، رهبر اپوزیسیون، نوشت: «خوشحال شدم که فهمیدم این تولید در سطح جهانی که زیبایی و شکوه موسیقی و رقص کلاسیک چینی را نمایش می‌دهد، به هشت شهر کانادا خواهد رفت. شن یون با تجلیل از سنت‌های فرهنگی باستانی، کرامت انسانی و فضایل جاودانه، مخاطبانی را در جامعه صلح‌جو و پلورالیسم کانادا به خود جذب کرده است. می‌دانم که نمایش امسال با عظمت و زیبایی خود همچنان الهام‌بخش و لذت‌بخش خواهد بود.»

«از سوی همکارانم در اپوزیسیون رسمی کانادا، از سازمان‌دهندگان و حامیان مالی این نمایش عالی در شهرهای سراسر کشور قدردانی و بهترین‌ها را برای اجراهای فراموش‌نشدنی‌تان آرزو می‌کنم.»

رهبر حزب سبز «زیبایی در بیان فرهنگی» را ستود

رهبر حزب سبز، الیزابت می، نوشت: «شن یون به‌خاطر ارائه‌ عالی خود از ۵۰۰۰ سال فرهنگ چین، در سراسر جهان مورد تحسین قرار می‌گیرد.»

«زیبایی بیان فرهنگی همه ما را در درک تفاوت‌های‌مان گردهم می‌آورد. ما ملتی شامل جمعیت زیادی از مردم هستیم و از طریق بیان هنری مانند بدنی واحد گردهم می‌آییم.»

«ضمن تبریک به اجراگران و کلیه همکاران در این رویداد ویژه، برای سراسر این تور ۲۰۱۸ آرزوی موفقیت می‌کنم.»

کاترین مک‌کنا، نماینده پارلمان، در نامه خود اظهار داشت: «هنرهای نمایشی شن یون بیان شگفت‌انگیزی از موسیقی و رقص کلاسیک چینی است که از ۵۰۰۰ سال فرهنگ سنتی این کشور الهام گرفته است. تور شما که فرم‌های هنری، فرهنگ و آیین‌های سنتی چین را ترویج می‌دهد، به دانش جوامع اینجا در مرکز اتاوا و در سراسر کانادا تنوع و غنا می‌بخشد.»

جودی اسگرو جودی اسگرو در نامه خود نوشت: «آثار هنری همچون اجراهای شما نقش مهمی را در کمک به پذیرش تنوع فرهنگی در کانادا ایفا می‌کنند. شن‌‌یون اصول و ارزش‌های عالیِ مشترک بین کانادایی‌ها را بیان می‌کند. تجارب فروش کامل بلیط‌ها در سراسر کانادا، کار سخت، کمک و مراقبت شما را منعکس می‌کنند… هنرهای نمایشی شن یون را برای مجسم ساختن یک میراث فرهنگی غنی و به‌اشتراک گذاشتن آن با جهان، به ورای مرزها، تحسین می‌کنم. درحا‌لی‌که سفر شن یون به کانادا را جشن می‌گیرید، ضمن خوش‌آمدگویی بهترین‌ها را برای‌تان آرزو می‌کنم.»

پیتر کنت

پیتر کنت، از نمایندگان پارلمان، گفت: «کانادایی‌ها یک بار دیگر، با ارائه نمایشی هیجان‌انگیز که از توانایی‌های هنر کلاسیک چین تجلیل می‌کند، مورد لطف قرار می‌گیرند. مطمئناً همگی موافقند که این رقص و موسیقی روش‌هایی خلاقانه برای بیان باورهای فرهنگی و تاریخ و نمایش تنوع و گوناگونی هستند.»

سناتور ثن های گو گفت: «هنرهای نمایشی شن‌یون رویدادی زیبا و عالی با کیفیتی در سطح جهانی است که حین بررسی تم‌های جهانی نیک‌خواهی، شجاعت و امید، موسیقی و رقص کلاسیک چینی را به‌نمایش می‌گذارد… امسال این شرکتِ هنرهای نمایشی قرار است الهام‌بخش حدود ۵۰ هزار مخاطب در شهرهای سراسر کانادا باشد و شگفتی را به آنها ارزانی دارد. این شرکت به ۲۰ کشور سفر خواهد کرد، درحالی‌که آن را پدیده‌ای حقیقتاً جهانی می‌سازد!»

سناتور ماریلو مک فدران، گفت: «کانادا خانه هزاران گروه است که قدرت کشور‌مان را شکل می‌دهند. این تنوع و گنجایش همان جوهرِ هویتِ کانادایی است. از شما به‌خاطر میزبانیِ این تور جهانی که فالون دافا و هنرهای نمایشی شن یون را ترویج می‌دهد، متشکرم. بهترین‌ها را برای تور ۲۰۱۸تان خواهانم و تداوم موفقیت‌تان را در سال‌های آینده آرزومندم!»

دیپاک اُبرای

دیپاک اُبرای گفت: «بسیار خوشحالم که می‌شنوم هنرهای نمایشی شن یون یک بار دیگر تور اجراها در سراسر کانادا را شروع کرده است. چین دارای تاریخ فرهنگی بسیار غنی‌ای است که به بیش از ۵۰۰۰ سال پیش برمی‌گردد. آن در گذشته الهام‌بخش هزاران کانادایی بوده و همچنان تا به امروز برای کانادایی‌ها الهام‌بخش است.»

اوا نصیف، از نمایندگان پارلمان، گفت: «این نمایش زیبای فرهنگ و هنر به ورای مرزها می‌رود و مردم را در یک اجرای باشکوه گردهم می‌آورد. آن پیامی خالصانه و جذاب است.»

ناتانیل ارسکین اسمیت

ناتانیل ارسکین اسمیت اظهار کرد: «هدفِ شرکت هنرهای نمایشی شن‌یون، مستقر در نیویورک، از ارائه رقص چینی الهام‌گرفته از سنت‌ها، انعکاس ۵۰۰۰ سال فرهنگ و تم‌های باستانی، از جمله ارزش‌های نیک‌خواهی، شجاعت و امید است. آن فرصتی برای به‌اشتراک گذاشتن این پیام صلح‌آمیز با خانواده و دوستان است. این رویداد تاریخ فوق‌العاده چین را در قالب تجربه و اجرایی عمیقاً الهام‌بخش و خاطره‌انگیز منعکس می‌کند.»

پت کلی

پت کلی، نماینده پارلمان، گفت: «این برنامه موسیقی و رقص کلاسیک چینی که از سال‌های زیادِ فرهنگ سنتی چین الهام گرفته، ازطریق نمایش ارزش‌هایِ نیک‌خواهی، شجاعت و امید، فضایل جاودان و کرامت انسانی را گرامی می‌دارد. این اجرا از‌طریق ابراز پیام‌های امیدوار‌کننده و مثبت، الهام‌بخش مخاطبان خواهد بود.»

مایکل دیوید چونگ

مایکل دیوید چونگ، نماینده پارلمان، گفت: «این اجرا نمایشی استثنائی از موسیقی و رقص چینی و نمونه‌ای عالی از فرهنگ چین است. مطمئنم که این تور بر موفقیت سال‌های پیشین خواهد افزود و با نمایشی زیبا مخاطبان را شگفت‌زده خواهد کرد.»

جان الداگ

جان الداگ، نماینده پارلمان، گفت: «مایلم از کارتان در به‌اشتراک گذاشتن میراث فرهنگی چین که بخش جدایی‌ناپذیری از جامعه چندفرهنگی کانادا است، خالصانه حمایت کنم. همچنین مایلم به‌خاطر به‌اشتراک گذاشتن هنرتان با کانادایی‌ها و دادن این فرصت که چنین محصول هیجان‌انگیزی را تماشا کنیم، قدردانی کنم.  درحالی‌که تور سراسری خود در ۸ شهر کانادا، بین ۲۸ دسامبر و ۲۵ مارس، را به‌عنوان بخشی از تور ۲۰۱۸ آغاز می‌کنید، توری با کیفیتی در سطح جهانی؛ مایلم به‌خاطر کار سخت‌تان و تمام آنچه که به آن دست یافته‌اید، به شما تبریک بگویم.»

جیم اگلینسکی

جیم اگلینسکی گفت: «نظرات عالی سایرین درباره اعضای هنرهای نمایشی شن یون را خوانده‌ام که بین ۲۸ دسامبر و ۲۵ مارس در هشت شهر میزبان در کانادا اجرا خواهند داشت و اجراهای‌شان علاوه بر نمایش تعالی فرهنگی، تنوع فرهنگی کانادا را منعکس و به آن کمک می‌کند.»

راشل هاردر، نماینده پارلمان

بوریس ورزسنیوزکیج، نماینده پارلمان

 

راشل هاردر و بوریس ورزسنیوزکیج، از نمایندگان پارلمان، نیز ضمن خوشامدگویی به شن‌یون، موفقیت هنرهای نمایشی شن‌یون را آرزو کردند.

ب

رنامه تور کانادا

شن‌یون در شهرهای ذیل در کانادا اجرا خواهد داشت:

اتاوا: ۲۸ الی ۳۰ دسامبر ۲۰۱۷

تورنتو: ۳ الی ۷ ژانویه ۲۰۱۸

مونترال: ۱۱ الی ۱۴ ژانویه ۲۰۱۸

کبک: ۱۶ الی ۱۷ ژانویه ۲۰۱۸

میسی‌ساگا: ۱۹ الی ۲۳ ژانویه ۲۰۱۸

همیلتون: ۲۵ الی ۲۶ ژانویه ۲۰۱۸

کیچنر- واترلو: ۲۷ الی ۲۸ ژانویه ۲۰۱۸

ونکوور: ۲۳ الی ۲۵ مارس ۲۰۱۸

اخبار مرتبط