Search
Asset 2

اظهارات شاهد: کارمند فنی آریزونا در ایمیلی ناشناس ادعا می‌کند که در شهرستان پیما ۳۵هزار رأی به دموکرات‌ها داده شده است

آریزونا فرد افشاگر که می‌خواسته «ناشناس باقی بماند»، به او گفته‌است که این اطلاعات را با توجه به حرف‌های والدرون به وزارت دادگستری آمریکا
فیل والدرون، متخصص امنیت سایبری، در یک جلسه عمومی در فونیکس، آریزونا، در تاریخ 30 نوامبر 2020 در مورد صحت انتخابات صحبت می‌کند. (Screenshot via NTD)

در ایمیل یک فرد افشاگر و به‌اصطلاح ناشناس که در طی شهادت در مجمع مجلس سنای حزب جمهوری‌خواه آریزونا در مقابل یک کارشناس امنیت سایبری ارائه شد، ادعا شده‌است که در شهرستان پیمای آریزونا ۳۵هزار  رأی تقلبی به هریک از کاندیداهای دموکرات تعلق گرفته‌است.

در این مجمع در روز دوشنبه، سرهنگ بازنشسته ارتش، فیل والدرون، به یک نسخه کپی از این ایمیل رجوع و استناد کرد. والدرون اظهار می‌کند که این اطلاعات از سوی یکی از ارائه‌دهندگان خدمات پشتیبانی فناوری در شهرستان پیما دریافت شده‌‌است. این مجمع که توسط برخی از اعضای جمهوری‌خواه در کنگره‌ ایالت آریزونا برگزار شد، سخنانی از وکلای دونالد ترامپ هم دربرداشت.

فرد افشاگر که می‌خواسته «ناشناس باقی بماند»، به او گفته‌است که این اطلاعات را با توجه به حرف‌های والدرون به وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا داده‌است. در این ایمیل قید شده‌است که شهرستان پیما و حزب دموکرات «به مجموع اولیه آرای پستی که در ساعت ۸ شب روز ۳ نوامبر اعلام شد، آرای تقلبی اضافه کرده‌اند.»

او گفت:«حدوداً ۳۵هزار رأی تقلبی به مجموع آرای هر یک از کاندیداهای حزب دموکرات اضافه شد.» و افزود که این عدد «در مجموع آرا جاسازی شده‌بود.» والدرون گفت که همین فرد افشاگر در آن زمان ادعا کرده‌است که در روز ۱۰ سپتامبر با اعضای حزب دموکرات در شهرستان پیما ملاقاتی داشته که در آن یک سخنرانی راجع به آرای جاسازی‌شده برگزار کردند؛ همچنین، حق استفاده از تلفن یا هر گونه دستگاه ضبط فیلم را نیز به آن‌ها نداده بودند.

والدرون گفته امیدوار است که این شخص پیش‌قدم شود تا درباره‌ آنچه که دیده‌است سوگندنامه‌ای صادر کند.  هرچند، این امید محقق نشد.

مقامات دفتر وزیر امور خارجه آریزونا و شهرستان پیما به درخواست اظهار نظر پاسخی نداده‌اند.

وزیر امور خارجه، کیتی هابز، مدعی شده‌است که ادعاهای تیم ترامپ درباره‌ی آرای تقلبی و بی‌قانونی‌ها صحت ندارد. سایر وزیران امور خارجه در نقاط دیگر ازجمله پنسیلوانیا، میشیگان و جورجیا نیز اظهار دارند که هیچ مدرکی مبنی بر این امر مشاهده نکرده‌اند.

آژانس امنیت سایبری وزارت امنیت داخلی (DHS) در اوایل ماه جاری اظهار کرد که انتخابات ۳ نوامبر «امن‌ترین» انتخابات در تاریخ ایالات متحده بوده‌است و  هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد بازیگران خارجی یا داخلی به انتخابات لطمه‌ای زده‌اند.

والدرون هم‌چنین مدعی شد که دستگاه‌های رأی‌گیری که در آریزونا مورداستفاده قرار گرفتند، ممکن است به اینترنت متصل بوده ‌باشند که این امر یک خطر  امنیتی جدی را ایجاد می‌کند.  شرکت سیستم‌ رأی‌گیری دومینیون تکذیب کرده‌است که سیستم‌هایش دچار مشکل شده‌اند؛ این در حالی است که آخر هفته گذشته نیز، سخنگویی به فاکس نیوز گفته‌بود که امکان جا‌به‌جایی آرای ترامپ با جو بایدن وجود ندارد.

پیش از والدرون، وکیل ترامپ رودی جولیانی، از اعضای کنگره حزب جمهوری‌خواه – که بر مجلس نمایندگان و سنا نظارت دارند – دعوت کرد تا برای احضارِ گزینندگان به مجمع گزینندگان، اختیارات خود را صریحاً اعلام کنند. هفته گذشته نیز، طی نشستی با حضور اعضای جمهوری‌خواه مجلس سنا در پنسیلوانیا پیشنهاد مشابهی مطرح شد.

مطالب دیگر:

 کارشناس تحلیل داده از ناهنجاری‌های متعدد نتایج انتخابات آمریکا می‌گوید

گتیزبرگ، پنسیلوانیا: جلسه دادرسی مجلس سنا مدارکِ دال بر تقلب گسترده در انتخابات را افشا می‌کند

ستاد انتخاباتی: مچ پای جو بایدن در حال بازی با سگش آسیب دید

دادخواهی در میشیگان: شمارش آرا «غیرعادی» است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی