Search
Asset 2

نگرانی شهروندان ایالت آریزونا از صحت انتخابات در این ایالت

آریزونا کارمندان در شهرستان میراکوپا به رأی دهندگان گفتند که یک دکمه سبز برای غلبه بر خطا را فشار دهید، در نتیجه، دستگاه شمارش به انتخاب
(Chip Somodevilla/Getty Images)

پس از گزارش برخی از آرا از چندین شهرستان در آریزونا برتری جو بایدن نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات از رئیس جمهور دونالد ترامپ در روز شنبه کاهش یافت. بایدن بامداد جمعه با نزدیک به ۴۴ هزار رأی برتری داشت، اما این برتری در اوایل ۸ نوامبر تقریباً ۱۰ هزار رای کاهش یافت.

طبق نتایج غیررسمی وب سایت کتی هابز، وزیر امور خارجه آریزونا، تا شنبه شب، میزان این برتری به ۱۸،۶۱۰ رای رسید.

بایدن با ۴۹.۵ درصد آرا در مقایسه با ۴۹ درصد آرا ترامپ پیش افتاده بود. جو یورگنسن، دیگر نامزد ریاست جمهوری، بیش از ۴۹ هزار رأی که برابر یک و نیم درصد آرا بوده به دست آورد.

طبق ای‌زد فمیلی، یک وب سایت خبری محلی، از اواخر روز شنبه حدود ۱۰۸ هزار برگ رأی برای شمارش در آریزونا باقی مانده بود. بیشتر آنها از شهرستان ماریکوپا بودند که حدود دو سوم جمعیت این ایالت را در خود جای داده است.

به گفته مقامات ایالتی، آرای باقیمانده، اکثراً آرایی هستند که به زمان بیشتری نیاز داشتند، مانند آرای نظامی و آرای خارج کشور.

آدریان فونتس، از مسئولین انتخاباتی ماریکوپا، روز شنبه از داوطلبان هر سه حزب سیاسی که در روند شمارش آرا شرکت کردند، تشکر کرد.

هابز که دموکرات است، روز جمعه گفته بود که کارگران انتخابات در حال شمارش تمام آرا هستند. وی در بیانیه‌‌‌‌‏ای گفت من از افرادی که در خارج از دفاتر انتخاباتی جمع شده‌اند می‌خواهم که اجازه دهند این روند مهم بدون وقفه ادامه یابد. افراد داخل این دفاتر برای خدمت به دموکراسی ما قدم برداشته‌اند. باید اجازه داده شود که کارشان را تمام کنند بدون اینکه از امنیت خود بترسند.

ساکنان آریزونا که بیرون اداره انتخابات شهرستان ماریکوپا حضور داشتند  به اپک تایمز گفتند که نگران صحت انتخابات هستند.

بایدن روز شنبه پس از آنکه تعدادی از خبرگزاری‌‌‌‌‏ها پیش‌بینی کردند که وی بیش از ۲۷۰ رأی انتخاباتی کسب خواهد کرد، پیروزی خود در انتخابات سال ۲۰۲۰ را اعلام کرد. ترامپ گفت با توجه به دادخواهی در تعدادی از ایالت‌ها برای اعلام برنده زود است.

کمپین انتخاباتی ترامپ و کمیته ملی جمهوری خواهان در همان روز شکایتی را درباره آرای شهرستان ماریکوپا طرح کردند.

این کمپین در بیانیه‌ای گفت «وقتی دستگاهی میزان بیش از حدی از آرا را تشخیص دهد، کارمندان باید رأی دهندگان را از خطا آگاه کنند، و به آنها فرصت دهند تا مسئله را اصلاح کنند. در عوض، کارمندان در شهرستان میراکوپا به رأی دهندگان گفتند که یک دکمه سبز برای غلبه بر خطا را فشار دهید، در نتیجه، دستگاه شمارش به انتخاب رای دهنده توجه نمی‌کند.»

دفتر آدریان فونتس، به درخواست اظهار نظر اپک تایمز پاسخ نداد.

پل گوسار، از نمایندگان کنگره به اپک تایمز گفت که مورد دیگر برای بررسی، مسائل بالقوه نرم افزاری است. با توجه به اینکه آریزونا از سیستم‌های شرکت Dominion Voting Systems استفاده می‌‌‌‌‏کند، که مشابه این مشکل در دیگر ایالات مانند میشیگان نیز وجود دارد.

مطالب دیگر:

پست ایالات متحده از ادعاهای یک کارگر، در خصوص تقلب آگاه است

انتخابات آمریکا: دیوان عالی آمریکا به پنسیلوانیا دستور داد که آرای دیر رسیده را جدا کند

کمپین ترامپ شکایت خود را برای رای‌‌‌‌‏های دیرهنگام جورجیا به دادگاه برد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی