Search
Asset 2

پمپئو: آمریکا باید برای پایان دادن به آزار و شکنجه علیه پیروان فالون گونگ در جهان پیشرو باشد

آزادی پمپئو: آمریکا باید برای پایان دادن به آزار و شکنجه علیه پیروان فالون گونگ در جهان پیشرو باشد نبود آزادی مذهبی در چین وحشتناک است،
مایک پمپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا (Joshua Roberts/Getty Images)

در حالی که ۲۲ سال از آزار و شکنجه وحشیانه روش معنوی فالون گونگ به‌دست حزب کمونیست چین می‌گذرد مایک پمپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا گفت ایالات متحده باید کمک کند تا به این آزار و شکنجه وحشتناک رژیم چین علیه تمرین‌کنندگان فالون گونگ پایان دهد تا پیروان آن بتوانند از آزادی عقیده برخوردار شوند.

پمپئو در آستانه بیست و دومین سسالگرد آغاز آزار و شکنجه با تلویزیون ‌ان‌تی‌دی، رسانه خواهر اپک تایمزصحبت کرد.

او گفت: «با احترام به فالون گونگ، نبود آزادی مذهبی در چین وحشتناک است، این فاجعه‌بار است، برای مدت طولانی ادامه یافته است و آمریکا باید جهان را هدایت کند تا اطمینان حاصل کند که این افراد از فرصت زندگی براساس ایمان خود به‌روشی که می‌خواهند، برخوردار شوند»

فالون گونگ، یک روش معنوی و مدیتیشن است که محوریت آموزه‌هایش ارزش‌های «حقیقت، نیک‌خواهی و بردباری است، که برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ در شمال چین معرفی شد و به دلیل مزایای سلامتی آن مورد استقبال گسترده مردم چین قرار گرفت. اما حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ)محبوبیت گسترده این تمرین و تعالیم معنوی آن را تهدیدی برای ماهیت الحادی خود درنظرگرفت، و در ۲۰ ژوئیه ۱۹۹۹، یک کارزار ریشه کن کردن فالون گونگ را آغاز کرد. تمام دستگاه‌های دولتی رژیم چین علیه پیروان فالون گونگ شدند، که طبق تخمین‌های رسمی در آن زمان ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر آن را تمرین می‌کردند.

تمرین‌کنندگان فالون گونگ طی دو دهه گذشته به دلیل پابرجا باقی ماندن در ایمان خود  مورد هدف دوره‌های حبس طولانی مدت، کار اجباری برده‌وار، شکنجه، آزار و اذیت ذهنی و جنسی و برداشت اجباری اعضای بدن قرار گرفته‌اند.

تمرین کنندگان فالون گونگ در شانزدهم ژوئیه ۲۰۲۱ در واشنگتن، در راهپیمایی به مناسبت بیست و دومین سالگرد آغاز آزار و شکنجه فالون گونگ بخ‌دست رژیم کمونیستی چین، شرکت می‌کنند. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

در رابطه با سالگرد ۲۰ ژوئیه، حداقل ۱۵ قانونگذار ایالات متحده نامه‌ها، بیانیه‌ها یا پیام‌های ویدیویی خود را در حمایت از فالون گونگ و همچنین ائتلاف بین المللی سیاستمداران از ۲۰ کشور صادر کردند. وزارت امور خارجه آمریکا همچنین از حزب کمونیست چین خواست که «فوراً» کارزار طولانی مدت آزار و شکنجه تمرین‌کنندگان فالون گونگ را متوقف کرده و همه پیروان زندانی آن را آزاد کند.

سناتور باب منندز (نماینده دموکرات نیوجرسی)، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا، در ‌بیانیه ای گفت: «هیچ کس نباید به‌راحتی و فقط به‌خاطراینکه انتخاب می‌کند چگونه به آیین خود عمل کند، در معرض زندان، شکنجه یا بدتر از آن قرار گیرد.»

ویکی هارتزلر (نماینده جمهوری‌خواه میزوری) رفتار رژیم چین با تمرین کنندگان فالون گونگ را «غیر منطقی» توصیف کرد.

هارتزلر در نامه‌ای نوشت: « این واقعاً نقض حقوق بشر در بالاترین سطح است.»

هارتزلر در مورد جنایت برداشت اجباری اعضای بدن خاطرنشان کرد که قطعنامه سال ۲۰۱۶ مجلس (قطعنامه ۳۴۳) در محکوم کردن این عمل وحشتناک، «یک گام در مسیر درست» بود. او گفت: «باید کارهای بیشتری انجام شود.» این نماینده مجلس یکی از ۱۷ قانونگذاری است که برای پایان دادن به برداشت اجباری اعضای بدن از ماده قانونی  H.R. 1591 در سال ۲۰۲۱ حمایت کرد.

نماینده استیو شَبت (جمهوری‌خواه-اوهایو) در نامه‌ای با اشاره به برداشت اعضای بدن نوشت: «جزو بدترین جنایاتی است که می‌توان تصور کرد…این جنایت غیرقابل بیان دادخواهی برای قربانیان بی‌شماری را می‌طلبد که از دست حزب کمونیست چین رنج کشیده‌اند.»

مطالب دیگر:

ویدئو: فالون دافا، مدیتیشنی که بیش از صد میلیون نفر آن را تمرین می‌کنند

وحشتناک‌‏تر از هولوکاست در حال وقوع است / نوشته‌‌‌‏ای از دیوید تی‌‌‌‌‏جونز

حزب کمونیست، بهترین‌های چین را نابود کرده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی