آزار و شکنجه فالون‌گونگ اصول حقیقت، نیکخواهی و بردباری مدیتیشن زندان اردوگاه کار اجباری مراکز شستشوی مغزی اداره ۶۱۰نشست سیاسی سالانه حزب کمونیست چین
تعدادی از تمرین‌کنندگان فالون گونگ، در مراسمی در واشنگتن‌دی‌سی، عکس افرادی از این گروه را که توسط رژیم چین قربانی آزار و شکنجه شده‌اند در دست دارند. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

اسناد جدید به دست آمده درباره اداره ۶۱۰، نشان‌دهنده تشدید آزار و شکنجه فالون‌گونگ است

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۴

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۴

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

آزار و شکنجه فالون‌گونگ توسط رژیم چین به مدت ۲۱ سال ادامه داشته است. از ژوئیه سال ۱۹۹۹ تاکنون، مردمی که در چین این روش معنوی را تمرین می‌کردند توسط حزب کمونیست چین، به زندان‌، اردوگاه‌های کار اجباری و مراکز شستشوی مغزی روانه شده‌اند.

فالون گونگ، که همچنین به عنوان فالون دافا نیز شناخته می‌شود، یک روش تزکیه سنتی چینی است که شامل تمریناتی مانند مدیتیشن می‌شود و بر اساس اصول حقیقت، نیکخواهی و بردباری است. این روش در سال ۱۹۹۲ به مردم چین معرفی شد و به خاطر تأثیرات مثبت آن روی سلامتی جسمی و ذهنی مردم، به سرعت گسترش یافت و راه خود را از چین به بیش از ۸۰ کشور گسترش داد.

رژیم چین در دهم ژوئن ۱۹۹۹ یک نیروی مخفی امنیتی غیرقانونی به نام ۶۱۰ ایجاد کرد تا به طور مستقیم این سرکوب را در سراسر کشور به پیش ببرد، و این امر در تمام سطوح حکومتی در استان‌ها، شهرها و روستاها گسترش یافت.

اخیراً، اپک‌تایمز اسنادی داخلی را در زمینه بازسازی و از سرگیری مجدد فعالیت‌های اداره ۶۱۰ در شهر دالیان، واقع در استان لیائونینگ کسب کرده است.

این اسناد نشان می دهد که از پایان سال ۲۰۱۷، آزار و شکنجه فالون‌گونگ در دالیان تشدید شده است. با وجودی که یک مقام عالی حزب کمونیست چین ادعا کرده است که دفتر ۶۱۰ منحل شده است، اما این اسناد، ادعای این مقام را نقض می‌کند.

در دسامبر سال ۲۰۱۷، اپک تایمز سندی را به دست آورد که نشان می‌داد مقامات حزب در این شهر از اداره  ۶۱۰ خواسته‌اند تا به منظور تقویت تلاش‌ها جهت سرکوب فالون گونگ، ساختار خود را بازسازی کنند.

این سند مقامات ۶۱۰ را موظف می‌کرد فعالیت‌های اطلاعاتی و نیز تلاش جهت «تحول» تمرین کنندگان فالون گونگ را افزایش دهند و در این راستا آنان را تحت فشار بسیار زیادی قرار دهند. «تحول» به تلاش‌هایی اطلاق می شود که از طریق آن تمرین‌کنندگان فالون گونگ مجبور می‌‏شوند اعتقاد خود را کنار بگذارند.

رژیم چین در زمان شروع آزار و اذیت خود علیه فالون گونگ، اقدامات خود را از طریق تبلیغات رسانه‌ای منتشر می‌کرد. اما از آنجا که تمرین کنندگان فالون گونگ در سراسر جهان آگاهی مردم دنیا را در خصوص این اقدامات ظالمانه افزایش دادند، رژیم از سال ۲۰۰۴، تاکتیک‌های خود را مخفی نگه داشته است.

در این سند ذکر شده است که حزب به جای سیاست قبلی «فقط انجام دهید، اما در مورد آن صحبت نکنید» اکنون یک اقدام تبلیغاتی تهاجمی‌تر اتخاذ خواهد کرد.

سندی دیگر، مورخ ۱۸ می ۲۰۱۸ نیز توسط اپک تایمز به دست آمد که حاوی ارزیابی عملکرد ادارات امنیتی حزب در مناطق مختلف، توسط کمیته امور سیاسی و حقوقی بود، که در این سند به شدت و میزان آزار و شکنجه فالون‌گونگ در شهر دالیان امتیازدهی شده بود، که امتیاز ۱۸ به این امر اختصاص داده شده بود.

در گزارشی نیز که در تاریخ ۳۱ ماه می توسط وب‌سایت مینگهویی منتشر شد، به اظهار نظر یکی از مقامات ارشد حزب کمونیست به نام «ژائو لجی»، در خصوص اداره ۶۱۰، در یکی از جلسات پرداخته شده است.

در ۲۱ مارس ۲۰۱۸ نیز حزب کمونیست چین اعلام کرد که اداره ۶۱۰ و مسئولیت‌های آن به کمیته PLAC و وزارت امنیت عمومی چین واگذار خواهد شد. به نظر می‌‏رسد که اداره ۶۱۰ تغییر نام داده است، و هیچ اشاره‌ای به نام رسمی یا غیررسمی آن پس از سال ۲۰۱۹ نشده است.

ژائو لجی در جلسه فوق گفت «اداره ۶۱۰ منحل شد و ادغام شده است و دیگر مستقلاً وجود ندارد. این اقدام برای نیروهای غربی ضد چینی است، زیرا آنها همیشه در مورد حقوق بشر و آزادی صحبت می‌کنند. اما چگونه می‌توانید باور کنید که واقعاً منحل شده است؟»

وی ادامه داد «نگاه کنید، فالون گونگ هنوز وجود دارد، مسئله هنوز وجود دارد. باید به سرعت عمل کرد و باید به خوبی انجام شود.»

روز ۲۵ می، عالی‌ترین مقام قضایی چین، در یک جلسه علنی که بخشی از نشست سیاسی سالانه حزب کمونیست چین بود، در مورد آزار و اذیت فالون گونگ گزارشی را خواند. این اولین بار در پنج سال اخیر است که حزب کمونیست چین، در طول این جلسه درباره آزار و شکنجه‌ای که به فالون گونگ تحمیل می‌کند، علناً سخن می‌گوید.

روز ۲۰ مارس ۲۰۱۹، وانگ چن، عضو شورای قدرتمند سیاسی حزب کمونیست به عنوان رئیس انجمن حقوقی چین انتخاب شد.  این یک سازمان دولتی برای مطالعات حقوقی در چین است. بسیاری از اسناد داخلی به دست آمده توسط اپک تایمز نشان داد که وانگ پس از تصدی این مقام، دوره‌‏های آموزشی ویژه‌ای مخصوص آزار و اذیت فالون گونگ برگزار کرد.

مطالب دیگر:

تبلیغات ده‌هاساله حزب کمونیست چین نسل بعدی «جنگجویان گرگ» را تربیت می‌کند

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما: فصل ۱۱: هتک حرمت هنر

تأکید نمایندگان مجلس آمریکا به قطع وابستگی از تولیدات چینی

داستانی از چین باستان: لائوذی