logo_eet

آمار تازه قربانیان انسانی آنفلوآنزای پرندگان در چین

 آنفلوآنزای پرندگان در چین
آنفلوآنزای پرندگان در چین

نخستین موارد مرگ‌ انسان در نتیجه آنفلوآنزای پرندگان در چین اعلام شد. این موارد شامل دو مورد مرگ در استان آنهویی به دلیل ابتلا به ویروس H7N9 بوده است.

به گزارش رویترز سازمان بهداشت استان آنهویی در شرق چین طی بیانیه‌ای روز ۲۱ دسامبر پنج مورد عفونت با آنفلوآنزای ماکیان H7N9 شامل دو مورد مرگ را از ۸ دسامبر به بعد گزارش کرد.

آسوشیتدپرس نیز می‌نویسد چین این ماه دست کم هفت مورد ابتلا به بیماری آنفلوانزای پرندگان از جمله دو مورد مرگ و میر را در این کشور گزارش کرده است.

آخرین شیوع آنفلوآنزای پرندگان در چین که از اواخر سال ۲۰۱۳ تا اوایل سال ۲۰۱۴ طول کشید، به مرگ ۳۶ نفر و خسارت بیش از ۶ میلیارد دلاری بخش کشاورزی ختم شد.

مقامات شانگهای، دومین شهر بزرگ چین روز چهارشنبه اعلام کرده بودند که یک مرد با تشخیص عفونت با H7N9 که از ایالت همسایه جیانگسو به آنجا آمده بود، شناسایی شده است.

مقامات شهر شیان‌من در ایالت فوجان هم، پس از تشخیص عفونت آنفلوآنزای H7N9 در مردی ۴۴ ساله فروش ماکیان را از روز پنجشنبه در منطق سیمینگ به حال تعلیق درآوردند. هنگ‌کنگ نیز این هفته نخستین مورد عفونت انسانی با ویروس آنفلوانزای پرندگان در این فصل را گزارش کرد.

در حالی که مقامات چین در سال‌های اخیر در مورد ویروس کشنده بیماری سارس و آمار مرگ و میر ناشی از آن به شدت پنهان کاری می‌کردند این سوال وجود دارد که اخبار منتشر شده از سوی مقامات چینی تا چه حد به واقعیات موجود نزدیک است و آیا مرگ و میر ناشی از ویروس آنفولانزای پرندگان به آنچه اعلام شده محدود می‌شود؟

اخبار مرتبط