Search
Asset 2

صدور فرمان‌های اجرایی جدید ترامپ در خصوص حفاظت از آمریکایی‌ها

آمریکایی‌ها دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه یک فرمان اجرایی را صادر کرد که هدف آن محافظت از آمریکایی‌ها در برابر «جرم انگاری بیش از
(Brendan Smialowski/AFP via Getty Images)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه یک فرمان اجرایی را صادر کرد که هدف آن محافظت از آمریکایی‌ها در برابر «جرم انگاری بیش از حد» توسط مقررات است.

هدف این دستور جلوگیری از پیامدهای مجازات کیفری بی‌دلیل در برابر تخلفات نظارتی ناخواسته است.

ترامپ نوشت «به خاطر در نظر گرفتن عدل و انصاف، قانون کیفری فدرال باید به وضوح نوشته شود، تا همه آمریکایی‌ها بتوانند آنچه را که ممنوع است درک کنند و طبق آن رفتار کنند.»

این حرکت در جهت تلاش گسترده ترامپ منجر به کاهش بار نظارتی روی افراد و شرکت‌ها می‌شود، که مشخصه بارز دولت ترامپ است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد «بعضی از اساسنامه‌ها به آژانس‌های اجرایی اجازه می‌دهند تا هزاران آیین‌نامه را منتشر کنند، و مجموعه‌ای از الزامات را ایجاد می‌کنند که به سختی قابل رهگیری است و بسیاری از این مقررات از طریق فرآیندهای کیفری و مجازات‌ها قابل اجرا هستند.»

این دستور می‌کوشد اطمینان حاصل شود افراد به اندازه کافی در مورد مسئولیت کیفری احتمالی در مورد نقض مقررات آگاهی کافی داشته باشند، و از بار نظارتی در مورد آمریکایی‌ها بکاهد. این دستور همچنین از دادستان‌ها می‌خواهد تا در پیگیری موارد مربوط به جرایم نظارتی فقط روی مجازات «مقصرترین افراد» متمرکز شوند.

ترامپ نوشت «تعقیب کیفری مبتنی بر جرایم نظارتی باید به مواردی متمرکز شود که یک متهم دارای دانش واقعی و لازم درباره ممنوعیت رفتار باشد.»

یکی از این موارد، تحت عنوان «دستورالعمل اجرایی در مورد اطمینان از پاسخگویی دموکراتیک در قانون‌گذاری آژانس‌ها»، به آژانس‌های فدرال اجازه می‌دهد تا مقررات جدید را فقط از طریق منصوبان سیاسی، که در مقابل رأی دهندگان پاسخگو هستند، صادر کنند.

ترامپ همچنین یک دستورالعمل اجرایی صادر کرد که سعی در افزایش حمایت از افسران اجرای قانون، قضات، دادستان‌ها و خانواده‌های آنها است.

ترامپ نوشت «دولت من هیچ اولویتی بالاتر از حفظ قانون در کشور و حمایت از مردان و زنانی که زیر پرچم این کشور خدمت می‌کنند، ندارد. بر این فرمان، من دستور افزایش حمایت از قضات، دادستان‌ها و مأموران اجرای قانون را صادر می‌کنم.»

دستورالعمل دیگری که روز دوشنبه صادر شد، دولت فدرال را موظف کرد که هواپیماهای بدون سرنشین را خریداری نکند، چرا که «خطرات غیرقابل قبولی دارند و توسط دشمنان خارجی تولید شده یا حاوی نرم افزارهای مهم الکترونیکی هستند» که هدف آنها چین است.

هنوز مشخص نیست که دستورات اجرایی ترامپ چه مدت به قوت خود باقی خواهد ماند، زیرا بایدن دستورالعمل‌های اجرایی خود را طرح‌ریزی می‌کند، و انتظار می رود بسیاری از دستورات ترامپ را تغییر دهد.

مطالب دیگر:

در ناحیه‌ کلمبیا ۲۰۰۰ نیروی گارد ملی به‌عنوان مأموران ویژه مارشال‌های آمریکا به کار گماشته شده‌اند

کمیسیون ۱۷۷۶ ترامپ، خواستار وحدت ملی پیرامون ارزش‌‌‌‏های بنیادین آمریکا است!

دستگیری زنی به اتهام سرقت لپ‌تاپ از دفتر پلوسی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی