logo_eet

آمریکا قصد دارد گروه آنتیفا را تروریستی اعلام کند

آنتیفا
(Moriah Ratner/Getty Images)
آنتیفا
(Moriah Ratner/Getty Images)

دونالد ترامپ روز ۲۷ ژوئیه اعلام کرد که دولت آمریکا، در حال بررسی قرار دادن گروه افراطی و چپ‌گرای « آنتیفا » در فهرست سازمان‌های تروریستی است.

رئیس‌جمهور آمریکا، در یک توئیت نوشت « ملاحظاتی در دست پیگیری است تا گروه افراطی و بی‌رحم آنتیفا که با چوب بیس‌بال به سر مردم ضربه می‌زنند، یک سازمان بزرگ ترور ( در کنار ام‌اس۱۳ و بقیه ) اعلام شود؛ این تصمیم کار پلیس را راحت‌تر می‌کند. »

پیام ترامپ در این خصوص، پس از آن روی داد که دو نماینده در مجلس سنای آمریکا، لایحه‌ای را در خصوص محکوم کردن خشونت‌های این گروه و گنجاندن نام آن در لیست سازمان‌های تروریستی ارائه دادند.

این نمایندگان اواخر ماه گذشته این لایحه را به دنبال حمله وحشیانه اعضای آنتیفا به یک روزنامه نگار مستقل به نام « اندی نگو » پیشنهاد دادند.

این روزنامه‌نگار که به دلیل گردآوری مستنداتی در خصوص خشونت‌های این گروه، مورد حمله آنان قرار گرفت. این حمله باعث خونریزی مغزی این روزنامه‌نگار شد. مهاجمان همچنین اقدام به سرقت دوربین وی کردند.

تد کروز، یکی از نمایندگان ارائه دهنده لایحه گفت « آنتیفا یک سازمان تروریستی است که متشکل از رادیکال‌های نفرت انگیز و غیرقابل تحمل است که برنامه‌های افراطی خود را از طریق خشونت مبتنی بر حمله دنبال می‌کند. بارها و بارها ، اقدامات آنها نشان داده است که هدف اصلی‌شان آنها وارد کردن صدمات به کسانی است که مخالف دیدگاه های خود هستند. »

ریشه شکل گیری آنتیفا را می‌توان در تلاش اتحاد جماهیر شوروی برای تحریک یک انقلاب کمونیستی در کشورهای اروپایی یافت. در ایالات متحده، این گروه ادعا می‌کند که با فاشیسم مبارزه می‌کنند، اما به ندرت با فاشیست‌های واقعی برخوردی دارند.

اعضای آنها از کمونیست‌ها، سوسیالیست‌ها و سایر تندروهای چپ‌گرا تشکیل شده‌اند، و احزاب و افرادی که با ایدئولوژی خود موافق نمی‌یابند را مورد حمله قرار می‌دهند. آنها از لفظ « فاشیست » برای توجیه استفاده از خشونت علیه مخالفان‌شان استفاده می‌کنند.

در واقع گروه آنتیفا یک گروه آنارشیست – کمونیست است که در دوران آلمان نازی، توسط حزب کمونیست آلمان و با تلاش شوروی شکل گرفت و اکنون در برخی کشورها فعال هستند.

« برند لانگر »، نویسنده آلمانی معتقد است که از نظر حزب کمونیست آلمان، ایده‌‌‌‌‌‌‏های « فاشیسم » و « ضد فاشیسم » تفاوتی نداشته و اصطلاح « فاشیسم » صرفا لفظی برای پشتیبانی از مخالفان تهاجمی‌‌‌‌‌‌‏اش بود.

به طوری که هر دو سیستم‌‌‌‌‌‌‏های کمونیستی و فاشیست بر اساس جمع گرایی و اقتصاد در دست دولت بنا شدند. هر دو سیستم‌‌‌‌‌‌‏هایی را ارائه کردند که فرد توسط یک کشور قدرتمند کنترل می‌‌‌‌‌‌‏شود و هر دو مسئول جنایت‌‌‌‌‌‌‏های بزرگ و نسل کشی بودند.

رئیس جمهور آمریکا روز ۱۷ ژوئیه در کارولینای شمالی ضمن انتقاد شدید از آنتیفا، آنها را افرادی شرور و بد خواند و گفت که آنان در حالی که چهره خود را می‌پوشانند، با چوب بیس‌بال به مردم حمله می‌کنند و به سر مردم ضربه می‌زنند و اموال را تخریب می‌کنند.

بیشتر بخوانید : ریشه‌‌‌‌‌‌‏های کمونیست : گروه افراطی ضد فاشیسم چه کسانی هستند؟

مطالب دیگر:

دولت آمریکا اجازه استفاده از بودجه نظامی برای تکمیل دیوار مرزی را کسب کرد

مراقب رفتارمان باشیم : اهمیت آداب و رفتارهای صحیح ابتدایی

بیست سال ایستادگی فالون‌گونگ برابر آزار و شکنجه : عهد و پیمان به وجدان انسانی

اخبار مرتبط