Search
Asset 2

آغاز کمونیسم و کمپین ضد راستگرایی در آمریکا (بخش دوم)

آمریکا مائو هنگام سرکوب روشنفکران در کمپین ضدراستگرایی حاضر نشد آن را توطئه‌ای پنهانی بنامد. او تصریح کرد که «این توطئه‌ای آشکار» (یانگ مو)
(Samira Bouaou/The Epoch Times)

قسمت اول را در اینجا بخوانید

اقدامات تلافی‌جویانه علیه حامیان ترامپ

مائو هنگام سرکوب روشنفکران در کمپین ضدراستگرایی حاضر نشد آن را توطئه‌ای پنهانی بنامد. او تصریح کرد که «این توطئه‌ای آشکار» (یانگ مو) است. به‌طور خاص‌تر، مائو نخست از نظرات مختلف روشنفکران (با شعار معروف «بگذارید یک‌صد گل شکوفا شود و یک‌صد مکتب فکری با هم رقابت کنند») استقبال کرد و به‌دنبال آن آزار و شکنجه علنی آنهایی را شروع کرد که جرئت گفتن عقاید خود را داشتند. این جریان در توطئه آشکار: ماجرای کامل کمپین ضدراستگرایی حزب کمونیست چین، نوشتۀ دینگ هو شرح داده شده است.

در نسخه آمریکایی، اقدامات تلافی‌جویانه ‌مستقیم‌تر است. وکلائی مانند سیدنی پاول و لین وود به‌دلیل پیگیری برای یک انتخابات عادلانه، چند بار تهدید به مرگ شدند. امیلی مورفی، رئیس اداره خدمات عمومی ‌(جی‌اِس‌اِی)، نیز به‌دلیل دنبال‌کردن روال قانونی انتقال، هم خودش، هم خانواده‌اش و هم حیوان خانگی‌اش تهدید شدند.

اینها اتفاقاتی تصادفی نیستند. الکسندریا اوکاسیو کورتز (اِی‌اُسی) نماینده پیشرو کنگره صریحاً پیشنهاد کرده است که طرفداران ترامپ در لیست سیاه قرار گیرند. «آیا کسی نام این چاپلوسانِ ترامپ را بایگانی می‌کند برای زمانی که آنها سعی می‌کنند همدستی خود را در آینده کمرنگ جلوه دهند یا انکارش کنند؟» او در ۸ژانویه نوشت: «این احتمال را پیش‌بینی می‌کنم که در آینده بسیاری از توئیت‌ها، نوشته‌ها و عکس‌ها حذف‌ شوند که از نظر اخلاقی درست است.»

وقتی حزب کمونیست چین در ۱۹۴۹ قدرت را به‌دست گرفت، ادعا کرد دموکراسی و آزادی را به‌شدت ترویج می‌دهد، اما پس از اینکه قدرتش را تحکیم کرد، در جهت مخالف رفت. وضعیت مشابهی درباره سوسیالیست‌ها در ایالات متحده اتفاق افتاد که با آزادی بیان شروع کردند. اما قبل از ۲۰ژانویه۲۰۲۱، شرکت‌های فناوری پیشرفته صدای پاول، وود و ترامپ را خاموش کردند و آنها را به سکوت واداشتند. مطرح‌شدن موج جدید استیضاح از سوی نانسی پلوسی، سخنگوی مجلس، نیز شباهت‌هایی با بی‌رحمی ‌کمونیسم دارد.

سانسور در اینجا متوقف نشد. پس از درخواست مقامات واشنگتن دی‌سی، گارد ملی ایالات متحده با سرویس مخفی و اِف‌بی‌آی همکاری کرد تا پیش از مراسم تحلیف در ۲۰ژانویه، بررسی پیشینه ۲۵۰۰۰ عضو این سرویس را انجام دهد.

گارد ملی پیش از آغاز به کارِ جو بایدن، در تلاش برای پاکسازی افراطی‌های احتمالی، بررسی دیگری را نیز در خصوص پیشینه‌ درباره اعضای خودش انجام داده بود.

این اقدام پس از حادثه ۶ژانویه در ساختمان کاخ کنگره ایالات متحده انجام شد که در آن سرجوخه‌ای در گارد ملیِ ویرجینیا، به‌نام جیکوب فراکر، یکی از چند عضو نیروی اجرای قانون بود که در ارتباط با آن حادثه دستگیر شد.

سخنگوی گارد ملی، سرگرد مت مورفی، در نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا، به اینسایدر گفت که این شعبه ذخیره با سرویس مخفی و اِف‌بی‌آی در حال همکاری است تا مشخص کند «پیشینه کدام یک از اعضای این سرویس که از این رویداد ویژه امنیت ملی برای مراسم تحلیف پشتیبانی می‌کنند، لازم است دوباره بازبینی شود.» «سانسور سیاسی» و «قدرت حاصل از لوله اسلحه» اصطلاحاتی که زمانی رژیم کمونیسم آنها را منحصراً به کار می‌گرفت، جای خود را در اینجا پیدا کرده‌اند.

رسانه و تجارت

اندکی پس از مراسم تحلیف بایدن، او سمت‌های اصلی در رسانه‌های خبری از جمله مدیرعامل سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده (USAGM)، رئیس و معاون صدای آمریکا (VOA)، مدیر رادیو آسیای آزاد و رئیس اداره صدا و سیمای کوبا را جایگزین کرد. همه مقامات برکنارشده یا طرفداران ترامپ بودند یا کسانی بودند که در برابر حزب کمونیست چین محکم ایستادند. صدای آمریکا با بودجه‌ای بالغ بر ۲۰۰میلیون دلار در سال، طی چند سال گذشته به‌تدریج به سخنگوی حزب کمونیست چین تبدیل شده است. نزدیک به چهار سال طول کشید تا ترامپ به‌نمایندگی از جهان آزاد مدیریت ارشد صدای آمریکا را جایگزین کند. بایدن این جریان را ظرف دو روز برعکس کرد. دو مأمور امنیتی رابرت ریلی، رئیس صدای آمریکا، را به‌زور از دفترش خارج کردند.

همانند رسانه‌ها و مقامات دولت پنهان، شرکت‌ها و کسب‌وکارهای با فناوری پیشرفته نیز روند انتقام‌جویی یا تحریک مردم به مخالفت با ترامپ را آغاز کرده‌اند.

بسیاری از بسترهای رسانه‌های اجتماعی حساب‌های ترامپ را مسدود کرده‌اند، از جمله توئیتر، فیسبوک، اینستاگرام و یوتیوب. گوگل، اپل و آمازون سرویس‌دهی به پارلر را متوقف کرده‌اند، پارلر برنامه‌ای است که طرفداران ترامپ از آن استفاده می‌کنند. شرکت تجارت الکترونیکی شاپی‌فای، فروشگاه‌های سازمان و کمپین ترامپ را از بستر خود حذف کرد. بیل دی بلازیو، شهردار شهر نیویورک اعلام کرده است که به تمام قراردادهای این شهر با ترامپ پایان می‌دهد. شرکت املاک و مستغلات کوشمن و ویکفیلد روابط خود را با سازمان ترامپ قطع کرد. انجمن گلف‌بازان حرفه‌ای (پی‌جی‌اِی) آمریکا، قهرمانی ۲۰۲۲ را که قرار بود در ترامپ نیشن در نیوجرسی برگزار شود، لغو کرد.

چند بانک در آمریکا این روند را به‌دقت دنبال کرده‌اند. بانک دویچه، بانک سیگنیچر، بانک یونایتد و بانک پروفشنال حساب ترامپ را بستند و به روابط تجاری‌شان با او پایان دادند. شرکت‌های چندملیتی مانند جی‌پی مورگان چیس، سی‌تی‌بانک و اِی‌تی اند تی اعلام کرده‌اند که کمک‌های سیاسی‌شان را به اعضای کنگره ایالات متحده که خواستار انتخابات عادلانه بودند، متوقف می‌کنند. یکی از رسانه‌های خبریِ جریان اصلی خواستار تلاش‌های مشترکِ شرکت‌های بزرگ برای منع استخدام اعضای تیم و طرفداران ترامپ شده است.

نوشته: مینگهویی

نظرات بیان‌شده در این مقاله، نظرات این نویسنده بوده و لزوما منعکس کننده نظرات اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

فلوریدا در حال بررسی قانونی بودن اقامت ترامپ در عمارت مارالاگو است

آغاز کمونیست و کمپین ضد راستگرایی در آمریکا (بخش اول)

از رژیمی که برای جان مردم ارزشی قائل نیست واکسن نخرید!

ویدئو: پرواز تا اوج

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی