logo_eet

بازشماری آرا در آنتریم  واقع در میشیگان، پیروزی ترامپ در این شهرستان را تأیید کرد

آنتریم بازشماری آرا در آنتریم  واقع در میشیگان، پیروزی ترامپ در این شهرستان را تأیید کرد این در حالی است که بازشماری آرا در شهرستان آنتریم
(Jeff Kowalsky/AFP via Getty Images)

یک بازشماری دستی آرا در روز چهارشنبه، تایید کرد که در شهرستان آنتریم از ایالت میشیگان، در شب انتخابات به دروغ جو بایدن، نامزد حزب دموکرات، پیروز اعلام شده است.

این در حالی است که بازشماری آرا در شهرستان آنتریم ۹،۷۵۹ رأی برای دونالد ترامپ، و در مقابل ۵،۹۵۹ رأی برای بایدن را نشان داده است.

در تاریخ ۳ نوامبر، مقامات این ایالت گفتند که بایدن بیش از ۳۰۰۰ رای بیشتر از ترامپ کسب کرده است. دو روز بعد، آنها گفتند ترامپ با حدود ۲۵۰۰ رأی پیروز شده است. سومین تغییر در ۲۱ نوامبر رخ داد که ترامپ با کسب تقریباً ۴۰۰۰ رأی بیشتر، برنده شناخته شد.

مسئولان این تغییر نتایج را ناشی از خطای انسانی دانستند. در آنتریم از ماشین‌های رأی‌گیری و نرم افزار دومینیون استفاده شد. گروهی که ممیزی و بازرسی ماشین آلات را انجام داد، گفت که متوجه شدند سیستم رای گیری دومینیون عمداً تعداد بسیار زیادی خطای رای‌گیری ایجاد می‌کند.

به گفته راسل رامسلند جونیور، یکی از بنیانگذاران گروه عملیات امنیتی الین، در گزارش مقدماتی ممیزی «خطاهای عمدی منجر به داوری عمده آرا بدون نظارت، بدون شفافیت و هیچگونه ردیابی می‌شود. این امر منجر به تقلب در انتخابات می‌شود. بر اساس مطالعه ما، نتیجه می‌گیریم که از سیستم رأی دادن دومینیون نباید در میشیگان استفاده می‌شد. بیشتر نتیجه می‌گیریم که نتایج شهرستان آنتریم نباید تأیید می‌شد.»

جاناتان براتر، مدیر انتخابات ایالت میشیگان، که خارج از دفتر وزیر داخلی، جوزلین بنسون کار می‌کند، منکر ادعای فوق شد و افزود «اگرچه تجزیه و تحلیل دقیق‌تری از گزارش باید با فردی با تخصص فنی انجام شود، اما برای من واضح است که گزارش چندین نتیجه‌گیری بدون پشتوانه را ارائه می‌دهد، اتهام تقلب و مبهم سازی را به فرایندهایی نسبت می‌دهد که به راحتی به عنوان روال معمول انتخابات قابل توضیح است، و بدون هیچ توضیحی پیشنهاد می‌کند که نرم‌افزار انتخاباتی که در میشیگان استفاده شده به نوعی مسئول گزارش اشتباهاتی است که یا وجود ندارند یا به راحتی قابل توضیح هستند.»

بنسون وزیر داخلی میشیگان، که یک دموکرات است، اوایل این ماه اعلام کرد که «محدودیت ریسک با حاشیه صفر» در شهرستان آنتریم لحاظ می‌شود.

لوری بوربنای از دفتر انتخابات میشیگان به خبرنگاران در این شهرستان گفت که نتایج اولیه ممیزی نشان داد که ۱۱ رأی اضافی برای ترامپ پیدا شده است، در حالی که آرای بایدن یک مورد کاهش یافت.

مقامات همچنین سه رای دیگر از جمله یک رای برای جو یورگنسن نامزد آزادیخواهان پیدا کردند.

وی گفت: «یافتن یک یا دو رأی اختلاف در یک حوزه‌ بین شمارش دستی و دستگاه طبیعی است. بنابراین آنچه امروز دیدیم بسیار معمولی بود.»

بنسون در بیانیه‌ای گفت که حسابرسی حقیقت و واقعیت‌ها را تأیید کرد: «دستگاه‌های رای گیری دومینیون، با دقت آرا را جدول بندی کرده است.»

کمپین‌های انتخاباتی ترامپ و بایدن به درخواست‌های اظهار نظر اپک‌تایمز پاسخ ندادند.

طبق نتایج تایید شده از میشیگان، بایدن با کسب بیش از ۱۵۴،۰۰ رأی این ایالت را به دست آورده است.

مدیر عامل دومینیون، جان پولوس، هفته گذشته به سوالات قانونگذاران در میشیگان پاسخ داد. وی توضیحی جزئی‌ درباره اختلاف در شمارش پیش آمده در آنتریم ارائه داد «به دلیل تغییر قانون، برنامه نویسی ماشین باید در ماه اکتبر به روز می‌شد. اما مقامات شهرستان آنتریم نتوانستند هر هجده سیستم را به روز کنند، به این معنی که برخی از آنها برنامه جدید داشتند در حالی که برخی هنوز برنامه قبلی را داشتند.»

وی افزود که مقامات سپس فراموش کردند که آزمایش منطق و دقت را در برنامه نویسی انجام دهند. خطای سوم زمانی رخ داد که یک شرکت پیمانکاری در ماه اکتبر سیستم را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که به کارت‌های حافظه با برنامه قبلی و جدید اجازه شمارش آرا را بدهد.

وی گفت اگر طبق برنامه هر یک از سیستم‌ها به روز شده بودند، در گزارش غیررسمی خطایی رخ نمی‌داد. مدیرعامل دومینیون افزود که این شرکت دستگاه ها را برنامه‌ریزی نکرده و به سیستم‌های آنتریم دسترسی ندارد.

وی با اشاره به ادعاهای گزارش حسابرسی گفت «بسیاری از استدلال‌ها برای من قابل درک نبودند و من باز هم هیچ موردی را ندیدم.»

مطالب دیگر:

گزارش جامع مشاور اقتصادی کاخ سفید، درباره بی‌نظمی‌های انتخاباتی

پنس: کارزار ترامپ تا «شمارش تمام آرای قانونی» مبارزه خواهد کرد

توبرویل، سناتور منتخب جمهوری‌خواه اشاره کرد که به اعتراض به آرای انتخاباتی خواهد پیوست

رند پاول: دادگاه‌ها برای رد شکایات مربوط به تقلب دنبال بهانه‌جویی بودند

اخبار مرتبط