Asset 2

سناتور جاش هالی می‌گوید آنتیفا همسر و دختر تازه متولد شده‌اش را تهدید کرده است

آنتیفا سناتور جاش هالی می‌گوید آنتیفا همسر و دختر تازه متولد شده‌اش را تهدید کرده است «مرعوب نخواهد شد.» تعداد سناتورها و نمایندگان مجلس که
سناتور جاش هالی، نماینده میزوری (Drew Angerer/Getty Images)

سناتور جاش هالی گفت که گروهی از اعضای آنتیفا دوشنبه شب خانواده‌اش را در خانه خود در واشنگتن تهدید کردند. وی گفت که «مرعوب نخواهد شد.»

او اواخر روز دوشنبه در توییتر نوشت: «امشب در حالی که من در میزوری بودم، اشرار آنتیفا به منزل ما در واشنگتن دی‌سی آمدند و همسر و دختر تازه متولد شده مرا که نمی‌توانند سفر کنند تهدید کردند. آنها با کلمات تهدیدآمیز فریاد زدند، تخریب کردند و سعی کردند درِ خانه ما را بشکنند. بگذارید صریح بگویم: خانواده من و من با خشونت چپ مرعوب نخواهیم شد.»

سناتور جاش هالی (نماینده میزوری) اولین سناتوری بود که اعلام کرد قصد دارد در جلسه مشترک کنگره با آرای کالج الکترال مخالفت کند.

هالی در بیانیه‌ای در تاریخ ۳۰ دسامبر نوشت: «من نمی توانم بدون درنظرگرفتن این واقعیت که برخی از ایالت ها، به ویژه پنسیلوانیا، از قوانین انتخاباتی ایالتی خود پیروی نکردند، به تأیید نتایج کالج الکترال رأی دهم و نمی‌توانم بدون اشاره به تلاش بی‌سابقه شرکت‌های بزرگ، از جمله فیس بوک و توییتر، برای دخالت در این انتخابات، در حمایت از جو بایدن، رأی تأیید دهم.»

هالی گفت که کنگره باید ادعاهای تقلب در رای‌دهندگان را بررسی کرده و از ایمن بودن انتخابات آینده اطمینان حاصل کند. به گفته جمهوری‌خواه میزوری، هر دو اتاق در عملکرد مناسب کوتاهی کرده‌اند.

 این گروه در بیانیه مشترکی نوشت: «آمریکا جمهوری‌ای است که رهبران آن در انتخابات دموکراتیک انتخاب می‌شوند. این انتخابات، به نوبه خود، باید با قانون اساسی و قوانین فدرال و ایالتی مطابقت داشته باشد.»

این گروه با اشاره به اینکه دادگاه‌ها، از جمله دادگاه عالی، بارها و بارها از شنیدن شواهد تقلب خودداری کرده‌اند، اظهار داشتند که ادعاهای تقلب و بی‌نظمی در انتخابات ۲۰۲۰ «بیش از هر زمانی در طول عمر ما» بوده است.

سناتورها گفتند که کنگره باید فوراً یک کمیسیون انتخاباتی را با اختیار کامل تحقیقات و حقیقت‌یابی منصوب کند تا یک بازرسی ۱۰ روزه اضطراری از گزارش‌های انتخابات را در ایالات مورد مناقشه انجام دهد. پس از اتمام، ایالت‌ها یافته‌های کمیسیون را ارزیابی می‌کنند و در صورت لزوم جلسه قانونگذاری ویژه‌ای را تشکیل دهند تا تغییر آرا را تأیید کنند.

به گفته مارک میدوز، رئیس ستاد کاخ سفید، بیش از ۱۰۰ تن از اعضای مجلس نمایندگان قصد دارند در جلسه مشترک کنگره در ۶ ژانویه، به آرای کالج الکترال اعتراض کنند.

تعداد سناتورها و نمایندگان مجلس که قصد دارند به نتایج آرای کالج الکترال در جلسه مشترک کنگره اعتراض کنند همچنان در حال افزایش است.

مطالب دیگر:

ترامپ: امیدوارم مایک پنس از ما حمایت کند

سناتورهای ایالت جورجیا از پنس خواستند تا شمارش آرای الکترال در ۶ ژانویه را به تعویق بیندازد

مقام سابق اطلاعاتی آمریکا: ترامپ «موقعیت خوبی» در جلسه ششم ژانویه دارد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی