logo_eet

آنچه که در انجامش مقاومت می‌‌‏کنید را انجام دهید!

با وجود سختی و ناراحتی که شما را از انجام کارها دور می‌‌‏کند، یادبگیرید که در مسیر بمانید؛ زیرا باعث می‌‌‏شود که شما به رشد واقعی برسید. (Mathias Jensen/Unsplash)
با وجود سختی و ناراحتی که شما را از انجام کارها دور می‌‌‏کند، یادبگیرید که در مسیر بمانید؛ زیرا باعث می‌‌‏شود که شما به رشد واقعی برسید. (Mathias Jensen/Unsplash)

رشد شما دقیقا از انجام کارهایی است که بیشترین وحشت را از انجامش دارید!

ذهن انسان گرایش دارد که از آنچه بیشتر از همه می‌‌‏ترسیم و در ذهن خود در برابر انجامش مقاومت می‌‌‏کنیم، دوری کند. ما انسان‌‌‏ها به طور طبیعی درد، ناامیدی و سختی و دشواری را دوست نداریم، بنابراین دوری از آن‌‌‏ها، همچون عملی برای محافظت از خود است. این رفتار ما باعث می‌‌‏شود که ما در منطقه راحت و امن خود باقی بمانیم در حالی که مسیر رشد در همان مناطق ناامن و سختی است که از آن‌‌‏ها دوری می‌‌‏کنیم.

هر روز چیزی که بیشتر از همه در برابر انجام آن مقاومت می‌‌‏کنید را پیدا کنید و آن را انجام دهید. البته، منظور این نیست که باید کارهای خطرناک انجام دهید. پریدن از صخره که ممکن است به مرگ شما منتهی شود نمونه‌‌‏ای از انجام کارهایی که برای انجامش مقاومت می کنید نیست.‌‌‏

چیزی را در زندگی شخصی یا کاری خود پیدا کنید که می‌‌‏دانید برای ‌‌‏شما بسیار مفید است؛ اما در برابر انجام آن مقاومت می‌‌‏کنید، سپس به سمت انجام آن گام بردارید و با آن روبرو شوید.

به ترس یا ناراحتی خود نزدیک‌‌‏تر شوید و آن را کاملاً احساس کنید و قلب خود را به روی آن باز کنید. بگذارید عشق شما مقاومت ذهنیتان را کمی ذوب کند. به حرکتتان ادامه دهید حتی اگر سختی‌‌‏تان از بین نرود. با این مسئله شجاعانه و بدون ترس برخورد کنید.

کاری را انجام دهید که بیشتر از همه آن را مشکل می‌‌‏یابید و در مقابلش مقاومت می‌‌‏کنید. آن کار را جسورانه‌‌‏تر و باقدرت‌‌‏تر از کارهایی که براحتی انجام می‌‌‏دهید، انجام دهید. آن را با عشق و قلب خود انجام دهید. این کار را آنقدر انجام دهید که دیگر ذهنتان جلوی آن را نگیرید و رابطه شما با آن دگرگون شود.

در حین انجام آن کار، سعی کنید احساس شادمانی و خوشی از انجام آن را داشته باشید و در حین احساس ترس، حس قدردانی را در خود تقویت کنید و در حین انجام این کار حسی از نشاط و بازی را تجربه کنید.

شما باید فقط روی یک بخش کوچک از کل آن کار در یک لحظه تمرکز کنید و فقط باید یک لحظه کوتاه قلب خود را بر روی آن باز کنید و سپس هر بار کمی و سپس کمی بیشتر این کار را انجام دهید؛ اما لازم نیست که نگران تمام آن کار در این لحظه باشید. فقط به لحظه حاضر توجه داشته باشید.

به تلاش خود ادامه دهید و به مقاومت ذهنی‌‌‏تان نزدیک‌‌‏تر شوید، قلبتان را روی آن سختی باز کنید، مرتباً این کار را ادامه دهید و ببینید چه اتفاقی می‌‌‏افتد.

مطالب دیگر:

اینفوگرافیک آزار و شکنجه فالون گونگ در چین

داستان‌های باستان: مفهوم وفای به عهد و برادری

چگونه به کودکمان بیاموزیم: همیشه کار صحیح را انجام بده؛ حتی زمانی که هیچ‌کس نگاهش به تو نیست

کانادا: تور اتومبیل، چینی‌ها را به خروج از حزب کمونیست چین ترغیب می‌کند

اخبار مرتبط