Search
Asset 2

گزارش آژانس‌های اطلاعاتی خارجی از نفوذ کشورهای دیگر در انتخابات آمریکا

آژانس‌های اطلاعاتی فلین روز جمعه به فاکس بیزینس گفت ما اکنون شواهدی از کشورهای خارجی داریم... که در سوم نوامبر حملات به سیستم انتخابات
مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا (Yong Wang/The Epoch Times)

مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا گفت که اطلاعاتی در اختیار وی قرار گرفته است که آژانس‌های اطلاعاتی خارجی انتخابات ایالات متحده را در تاریخ  سوم نوامبر رصد کرده و مایلند مدارکی را به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ارائه دهند.

فلین روز جمعه به فاکس بیزینس گفت ما اکنون شواهدی از کشورهای خارجی داریم… که در سوم نوامبر حملات به سیستم انتخابات ما، روند انتخابات ما را مشاهده می‌‏کردند. ما اکنون این شواهد را داریم و امروز آن را دریافت کردیم.»

وی توضیح نداد که چه سازمان‌های اطلاعاتی خارجی درگیر بوده‌اند، چگونه این اطلاعات را به دست آورده است و یا ماهیت حملات ادعایی علیه سیستم انتخاباتی چه بوده است.

فلین اظهار داشت «دولت‌های خارجی» مایلند آن را مستقیماً به رئیس جمهور ارائه دهند. وی گفت شرکا و متحدان خارجی وجود دارند که مایلند به ما کمک کنند.

اپک‌تایمز برای تهیه گزارش در این خصوص به کاخ سفید و کمپین انتخاباتی ترامپ رفت.

فلین با اشاره به حمله سایبری به سولارویندز که هفته پیش رسانه‌ای شد، افزود «شرکت سولار ویندز یک نقطه ورود به کل زیرساخت‌‏های مهم ایالات متحده است… یعنی حمله به سولار ویندز، مانند این است که شما اساساً کلید‌های خزانه را به دست‌آورده‌اید.»

سولار ویندز یک شرکت آمریکایی در زمینه توسعه نرم افزار برای کمک به مدیریت شبکه، سیستم‌‏ها و و زیر ساخت اطلاعات و فن آوری شرکت‌‏های تجاری است.

در اوایل هفته، آژانس امنیت سایبری وزارت امنیت داخلی (DHS) هشدار داد که این هک خطری برای دولت فدرال، دولت‌های ایالتی، محلی، بومی و سرزمینی و همچنین نهادهای زیرساختی حیاتی و همچنین بخش خصوصی است.

به گفته این آژانس، این هکرها از مارس ۲۰۲۰ یا احتمالاً قبل از آن آژانس‌ها، برنامه‌های مهم زیرساختی و سازمان‌های بخش خصوصی را به خطر انداختند.

فلین که یک ژنرال بازنشسته ارتش است گفت «بنابراین این یک حمله بسیار بسیار جدی است …ما حدود شش ماه است که در مورد آن اطلاعات داریم، بنابراین هنگامی که ما در مورد امنیت انتخابات خود صحبت می‌‏کنیم، همه اینها بخشی از آن است، زیرا رابطه‌ای در حملات به سولار ویندز وجود دارد که اساساً به تمام زیرساخت‌ها و همچنین انتخابات ما نفوذ کرده است.»

به گزارش هفته گذشته بلومبرگ، نزدیک به ۲۰۰ شرکت و نهاد آمریکایی مورد حمله سایبری قرار گرفتند. در این گزارش تصریح شده که فقط در شرکت سولار ویندز، ۱۸ هزار کاربر نفوذ به سیستم را گزارش کرده‌اند. این شرکت بزرگترین تولید‌کننده نرم‌افزار مدیریت شبکه که بیش از ۳۰۰ هزار مشتری در سطح جهان از جمله پنتاگون و کاخ سفید دارد.

فلین خاطرنشان کرد که شواهدی از نفوذ خارجی در انتخابات وجود دارد و از کشورهایی نظیر چین، روسیه، کره شمالی و… در این خصوص نام برد و آنها را عوامل این نفوذ خارجی خواند.

فلین گفت که «ما در جنگ اطلاعاتی هستیم، عامل اصلی چین است و حزب کمونیست چین بر آن تسلط دارد.»

وی افزود ما در حال حاضر در کشورمان در یک دوره بسیار بسیار خطرناک هستیم.

مطالب دیگر:

مت گیتز، نماینده فلوریدا می‌گوید که آرای کالج الکترال را در ۶ ژانویه به چالش می‌کشد

انتقاد شدید از خزانه‌‏داری به دلیل تلاش برای کاستن ممنوعیت‌‏های ترامپ علیه شرکت‌‏های چینی

ترامپ: دستگاه‌‏های رای‌‏گیری احتمالا از طریق حمله به شرکت سولارویندز در طول انتخابات هک شده‌‏اند

شهادت شاهدان درخصوص تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده در جلسه سنا

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی