Search
Asset 2

آیا درباره کرونا ویروس نگرانید؟ با از بین بردن التهابات بدن ریسک ابتلا به این بیماری را کاهش دهید!

iStock_000082474215_Medium-700x420-1-590x354
(ChamilleWhite/iStock)

 

نویسنده: دون آندره، لیسانس پزشکی قانونی از دانشگاه ویندزور کانادا

طی چند هفته گذشته، نگرانی‌ها در مورد شیوع ویروس کرونا رو به افزایش بوده است. لازم است بدانید که احتمال ابتلا به آنفولانزا به مراتب بیشتراز کرونا ویروس است! آنفولانزا هر چقدر جزئی به نظر برسد، اما می‌تواند بسیار جدی باشد.

قدرت کلی سیستم ایمنی بدنی‌تان، در آسیب پذیری شما و شدت بیماری‌های ویروسی مانند آنفولانزا و کرونا ویروس نقش عمده‌ای دارد. گزارش‌ها تاکنون حاکی ازآن است که کرونا ویروس جان سالمندانی را می‌گیرد که عموما سیستم ایمنی بدن‌شان دراثر کهولت یا بیماری‌های دیگرضعیف شده است.

یکی از مهمترین عواملی که بدن‌تان را درمبارزه با بیماری‌ها ناتوان کرده و روی سیستم ایمنی بدن‌ اثرمنفی  می‌گذارد، التهاب است. التهابِ با شدت پایین یا التهاب مزمن، سیستم ایمنی ارزشمند شما را درگیر خودش می‌کند بنابراین وقتی عفونتی وارد بدن‌تان می‌شود، سیستم ایمنی ضعیف عمل کرده و کمترمی‌تواند از شما محافظت کند.

بنابراین، بهترین راه برای کاهش احتمال به بیماری ویروسی این است که التهاب سیستماتیکی را محدود کرده و روی ایجاد سیستم ایمنی سالم و قوی تمرکز کنیم.

برخی از اقدامات تقویت کننده سیستم ایمنی بدن عبارتند از:

خواب شبانه به مدت ۷ تا ۹ ساعت

حفظ وزن سالم

خوردن مقدار زیادی میوه و سبزی « حداقل ۴ وعده در روز»

محدود کردن مصرف غذاهای فرآوری شده، تصفیه شده و غذاهایی با شکر زیاد

نوشیدن مقدار کافی از مایعات  و مایعات گرم

ورزش و فعالیت بدنی به طور منظم

محدود کردن مصرف الکل

مدیریت استرس

سیگار نکشیدن

میوه‌ها و سبزیجات در محدود کردن التهاب و تقویت سیستم ایمنی بدن نقش بسیار مهمی دارند. مواد مغذی در آنها متراکم شده و منبع بسیار خوبی از آنتی اکسیدان‌های بارزشی هستند که برای مبارزه با آسیب، سلول‌های شما را مجهز و قوی می‌کند، درعین حال به تنظیم وزن بدن‌تان کمک می‌کنند.

علاوه بر عوامل فوق که به سبک زندگی‌تان برمی‌گردد، با توجه به موارد زیر می‌توانید خطر ابتلا به آنفولانزا یا سایر عفونت‌های باکتریایی و ویروسی را کاهش دهید:

دستان خود را به طور مرتب حداقل ۲۰ ثانیه با آب و صابون بشورید.

اگر در مکان‌های شلوغ و پرجمعیت بعد از دست زدن به سطوح مختلف نمی‌توانید بلافاصله دستان‌تان را بشورید، از ضد عفونی کننده‌های حاوی الکل استفاده کنید.

دهان، چشم‌ها یا بینی خود را با دست‌های تمیز نشده‌اتان لمس نکنید.

از تماس نزدیک با افراد بیمار خودداری کنید.

اگر اخیرا در ووهان چین نبوده‌اید یا با شخصی که در آنجا بوده تماس نداشته‌اید، ریسک ابتلا به کرونا ویروس در شما خیلی کم است. اگر سیستم ایمنی بدن‌تان ضعیف است یا بیماری‌های دیگری دارید، باید بیشتر حواس‌تان به  آنفولانزباشد.

برای محدود کردن التهاب سیستماتیک و ایجاد سیستم ایمنی سالم، اقدامات فوق را انجام دهید. انجام این کارها می تواند تا حد زیادی ریسک بیماری را کاهش داده و قدرت مبارزه با بیماری را در شما بالا ببرد.

دون آندره دارای لیسانس پزشکی قانونی از دانشگاه ویندزور کانادا بوده و دکترای قضاوت از دانشگاه پیتسبورگ است. اصل این مقاله در این وبسایت آمده است: BelMarraHealth

مطالب دیگر:

سود اقتصادی ناشی از انتشار گاز دی‌اکسید کربن و فواید آن در رشد گیاهان

گزارش اختصاصی اپک تایمز : رژیم چین ۱۶۰۰ سانسورگر را برای سرکوب اطلاعات درباره کورنا ویروس مستقر می‌کند

دیدگاه : چین کمونیستی باز هم ایالات متحده را در مسئلۀ اپیدمی ویروس کرونا مقصر می‌داند

سفر رقصنده شن یون : از ترس تا  نیکخواهی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی