Search
Asset 2

آیا می‌‌‏دانید معنی X در این پیامک چیست؟

خلاص کردن کودکان از شرایط سخت

خلاص کردن کودکان از شرایط سخت

بعضی کودکان برای مخفی کردن پیام‌‌‏هایشان از والدین، از کلمات رمز استفاده می‌‌‏کنند. اما پدر یک خانواده کلمات رمز را برای حفاظت از فرزندانش به کار می‌‌‏برد.

به گزارش ان‌‌‏تی‌‌‏دی، «برت فولکس»، پدر سه فرزند در وبلاگش نوشته است که چگونه با فرزندانش یک برنامه پیغام مخفی طرح کرده‌‌‏اند.

برنامه‌‌‏ای ساده، اما کارا که فرزندان فولکس هر زمان که نیاز به کمک دارند استفاده می‌‌‏کنند.

فولکس معتقد است که همیشه ممکن است شرایطی پیش بیاید که کودکان در موقعیتی نامناسب گیر بیافتند و نتوانند بهانه‌‌‏ای برای ترک آن موقعیت سر هم کنند. او همیشه خاطره دوران دبیرستانش را به یاد می‌‌‏آورد که در موقعیتی قرار گرفته بود که تحت فشار دوستانش مجبور به نوشیدن آبجو شده بود. به همین دلیل برای کمک به فرزندانش برای فرار از شرایط سخت، برنامه مخفی را درست کرد.

مطلب دیگر: برداشت غیر قانونی اعضای بدن چیست؟

فولکس در کنار همسر و فرزندانش

طرح X چگونه کار می‌‌‏کند؟

برای مثال، «دنی»، یکی از فرزندان فولکس با دوستانش به مهمانی رفته است. حالا در شرایطی قرار گرفته که معذب است و قادر به ترک آنجا نیز نیست. در این شرایط فقط کافیست حرف X را به یکی از اعضای خانواده‌‌‏اش ارسال کند. قرار است کسی که این پیام را می‌‌‏گیرد با دنی تماس بگیرد و مکالمه زیر را بازی کند:

«سلام دنی، یک کار فوری پیش آمده و الان باید بیام دنبالت. وقتی رسیدم بهت خبر بدم. تا ۵ دقیقه دیگه آماده باش.»

حالا دنی باید به دوستانش بگوید که کار فوری پیش آمده و قرار است به دنبالش بیایند. این کار به دنی فرصتی می‌‌‏دهد که با بهانه‌‌‏ای خودش را از آن موقعیت خلاص کند.

البته فولکس به آنها اطمینان داده است که بعد از همه این اتفاقات، از فرزندانش در مورد شرایط پیش آمده بازخواست نکند. از توافقات این طرح این است که «قضاوتی در کار نباشد و سوالی پرسیده نشود»؛ اما اگر فرزندانش مایل باشند توضیحی بدهند، فولکس همیشه حمایتشان کند.

البته فولکس می‌‌‏گوید که اگر شرایطی باشد که شخص دیگری هم در خطر باشد، کودکان موظفند در این باره بگویند.

فولکس، پدر و مادر‌‌‏ها را تشویق می‌‌‏کند که از همین روش استفاده کنند و شرایطی برای خلاص شدن فرزندانشان از شرایط نامناسب ایجاد کنند. زیرا تا آنها مستقل شدن را بیاموزند و بتوانند شرایط مختلف را اداره کنند، نیاز به کمک پدر و مادر خواهند داشت.

فولکس می‌‌‏گوید: «تلفن‌‌‏ها از زندگی ما بیرون نمی‌‌‏روند، پس بهتر است دنبال راه‌‌‏هایی باشیم که از تکنولوژی برای حفظ سلامت کودکانمان استفاده کنیم.»

مطالب دیگر:

چگونه راهب دیوانه، مقام فاسد و زنش را با جارو از معبد بیرون انداخت

رفتگری که باعث شد بیرون بردن زباله موجب سرگرمی یک خانواده باشد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی