Search
Asset 2

آیا ویروس کرونا برای بچه‌‌‌ها خطرناک است؟ والدین باید برای حفظ سلامت بچه‌‌‌ها چه باید بکنند؟

GettyImages-1208271053-590x380
(Photo by STR/AFP via Getty Images)

 

با انتشار گسترده ویروس کرونا- کوید ۱۹ یا ویروس سی‌‌‌‏سی‌‌‌‏پی- طبیعی است به عنوان والد، اولین نگرانی شما در مورد فرزندانتان این باشد که آیا این ویروس به همان اندازه برای فرزندانتان هم خطرناک است و دیگر اینکه شما چگونه می‌‌‌‏توانید به حفظ سلامت فرزندانتان کمک کنید.

باید به این نکته توجه کنیم که هنوز متخصصان چیزهای زیادی را باید در مورد این ویروس بدانند و در حال یادگیری هستند. از طرفی دیگر موارد اندکی از این ویروس در بچه‌‌‌‏ها دیده شده است. بیشتر کودکان مبتلا به این ویروس، آن را از افراد خانواده خود که با آنها زندگی می‌‌‌‏کردند گرفتند. البته به نظر می‌‌‌‏رسد این ویروس معمولا در بچه‌‌‌‏ها نسبت به بزرگترها خفیف‌‌‌‏تر است.

مراقب باشید تا به محض آنکه در افراد خانواده نشانه‌‌‌‏های تب، سرفه، یا دیگر علائم آنفولانزا و سرماخوردگی مشاهده کردید، با پزشک کودکتان تماس بگیرید و به وی بگویید دقیقا چه افرادی در خانواده و چه علائمی از خود نشان می‌‌‌‏دهند و شما به چه مکان‌‌‌‏هایی رفته بودید و یا چه سفرهایی داشته‌‌‌‏اید. مطمئن شوید که فرزندانتان همه واکسن‌‌‌‏های خود را زده باشند و تا آنجا که بتوانید آنها را از بیمارهایی همچون سرماخوردگی و یا سرخک حفظ کنید چرا که درمان آنها وقتی که عفونتی دارند و همزمان کرونا هم بگیرند، سخت‌‌‌‏تر خواهد بود.

چگونه کودکانی که ویروس کرونا گرفته اند درمان می‌‌‌‏شوند؟

بیشتر افرادی که این ویروس را گرفته‌‌‌‏اند، که شامل بچه‌‌‌‏ها هم می‌‌‌‏شود، خیلی مشکلات جدی نداشته‌‌‌‏اند و معمولا با استراحت و مصرف مایعات بهتر شده‌‌‌‏اند.  بچه‌‌‌‏ها معمولا با استراحت و مایعات حالشان بهتر می‌‌‌‏شود ولی این مساله اهمیت دارد که شما بچه‌‌‌‏هایی که کرونا را دارند را از دیگران جدا نمایید و در مکانی مجزا نگهداری کنید چرا که ممکن است دیگران براحتی نتوانند از عهده دفع این بیماری برآیند. افرادی دچار بیماری سخت شوند می‌‌‌‏بایست از انواع درمان‌‌‌‏ها و مراقبت‌‌‌‏های بیمارستانی و همچنین مراقبت‌‌‌‏های تنفسی بهره ‌‌‌‏برند.

چگونه می‌‌‌‏توانیم از گرفتن این ویروس جلوگیری و محافظت کنیم؟

خودتان و خانواده‌‌‌‏تان را تا جای امکان از افراد دیگر دور کنید و در منزل بمانید.

از دیگر افراد بویژه بیماران دوری کنید و تا زمانی که اوضاع تحت کنترل قرار گیرد، به مکان‌‌‌‏های شلوغ نروید. بخاطر داشته باشید این ویروس می‌‌‌‏تواند حتی قبل از آنکه فرد علائم آن را نشان دهد، به آن مبتلا شده باشد و آن را منتشر کند.

اگر بیرون می‌‌‌‏روید، برای خود و فرزندان بالای دو سالتان از ماسک استفاده کنید و ماسک‌‌‌‏های بیمارستانی که مخصوص کادر درمان بوده و ویژه بیمارستان تهیه شده است را استفاده نکنید.

سعی کنید فقط از ماسک‌‌‌‏های شخصی خود استفاده کنید و ماسک‌‌‌‏ها را تمیز نگاه دارید و نحوه استفاده آن را به کودکان بیاموزید.

حداقل دو متر فاصله را با افراد دیگر حفظ نمایید.

دست‌‌‌‏های خود را حداقل به مدت ۲۰ ثانیه با صابون بشورید و از ضد عفونی کننده‌‌‌‏های دست استفاده کنید که ۶۰ درصد الکل داشته باشند و همه این موارد را به کودکان هم بیاموزید تا بکار ببرند.

خود و فرزندانتان سعی کنید به چشم‌‌‌‏ها، بینی و دهانتان دست نزنید.

اشیا، لوازم منزل و اسباب بازی‌‌‌‏های کودکان را ضد عفونی کنید.

تمام نکات بهداشتی که مسئولین بهداشت محلی شما می‌‌‌‏گویند را دنبال کنید.

مراقب باشید برای حفظ روان کودک خود، واقعیت‌‌‌‏های لازم در مورد این بیماری را با زبان ساده و مطابق سن و درک وی مطرح کنید؛ اما موجب نگرانی و ترس درآنها نشوید و مطمئن باشید که محیط خانه را تا حد ممکن شاد و دور از استرس نگاه ‌‌‌‏دارید.

منبع: KidsHealth.org

مطالب دیگر:

روزنامه‌نگار پیشین اهل چین، مردم چین را ترغیب می‌کند تا از چنگال ح‌ک‌چ رها شوند

ارتباطات بی‌‌شمار با رژیم چین، نیویورک را مرکز ویروس حزب کمونیست چین در آمریکا کرده است

چگونه منطبق بودن با « حقیقت، نیک‌‌‌خواهی و بردباری » می‌‌‌تواند موجب حفظ سلامت در ما شود؟

حزب کمونیست چین در حین اپیدمی، نوجوانان را وادار می‌کند تا به سازمان‌های جوانان این کشور ملحق شوند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی