Asset 2

موج گسترده شیوع کووید۱۹در شانگهای منجر به قرنطینه بیمارستان‌های محلی شد

ابتلای جدید در چند روز گذشته، شانگهای و استان جیلین در شمال شرقی چین بیش از ۹۵ درصد موارد ابتلای جدید را در سرتاسر سرزمین اصلی چین به خود
(Hector Retamal/AFP via Getty Images)

به گزارش اپک تایمز، در حالی که چین با افزایش بی‌سابقه ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، موج موارد ابتلای جدید به کووید۱۹ به بیمارستان‌های محلی شانگهای رسیده است،  که شدت آن از دید کارکنان بیمارستان و مقامات محلی پنهان مانده است.

در چند روز گذشته، شانگهای و استان جیلین در شمال شرقی چین بیش از ۹۵ درصد موارد ابتلای جدید را در سرتاسر سرزمین اصلی چین به خود اختصاص داده‌اند و شانگهای شاهد بالاترین رکورد بوده است. مقامات بهداشتی محلی در ۳ آوریل اعلام کردند که ۱۹ بیمارستان در شانگهای خدمات پزشکی را تا حدی به حالت تعلیق درآورده‌اند زیرا مملو از بیماران کووید۱۹ هستند.

به گفته اعضای خانواده‌ یک بیمار بستری ۷۰ ساله در بخش مراقبت‌های ویژه که اخیراً به بیمارستان یانگسی این شهر منتقل شده است، این بیمار پتاسیم مورد نیاز خود را دریافت نکرده و در وضعیت بحرانی قرار دارد. این مرد اکنون به شش قرص در روز برای تامین پتاسیم بدون مصرف میوه یا سبزی متکی است.

پسرش که ترجیح داد نامش فاش نشود، گفت: «دیگر منبع غذایی برای بیماران بدحال وجود ندارد. پدرم دچار حمله قلبی شد که منجر به عفونت ریه‌اش شده است.»

پسر گفت که تلاش‌هایش برای تماس با مقامات محلی به جایی نرسیده است و پُست او در سایت چینی مشابه توییتر ویبو (Weibo) که در آن درخواست کمک کرده، به سرعت سانسور و از پلتفرم حذف شده است.

او در ۳ آوریل به نسخه چینی اپک تایمز گفت که بیمارستان یانگسی در قرنطینه قرار گرفت و افرادی از جمله پزشکان، پرستاران، مراقبان، بیماران و همراهان در آنجا حبس شدند.

اپک تایمز در آن روز با بیمارستان یانگسی شانگهای تماس گرفت. دکتری که به تلفن پاسخ داد قرنطینه را تایید کرد اما گفت که او از دانستن میزان وخامت شیوع بیماری منع شده است.

او گفت: «من یکی از کارکنان اینجا هستم، اما حتی نمی‌دانم چه تعداد ابتلای جدید در بیمارستان وجود دارد، و همچنین برای من مناسب نیست که بپرسم.»

مطالب دیگر:

روسیه تهدید کرد که صادرات محصولات کشاورزی را فقط به کشورهای «دوست» محدود خواهد کرد

تروُر لودون: مارکسیسم به اشکال مختلف در ایالات متحده پنهان شده است

نوازنده پیپای شن یون: عدالت را بر زندگی ترجیح می‌‏دهم

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی