Search
Asset 2

ترامپ: در چند روز آینده اتفاقات بزرگی خواهد افتاد

کمیسیون اصلاحات بزرگی مانند لغو قانون، حق رأی زنان، ضد کمونیسم، جنبش حقوق مدنی و جنبش طرفدار زندگی، که اغلب تعهد ما را به اصول اعلام شده مستقل
(Andrew Caballero-Reynolds/AFP via Getty Images)

رئیس‌جمهور دونالد ترامپ روز دوشنبه به خبرنگاران گفته است که مردم می‌توانند در روزهای آینده انتظار «دیدن اتفاقات زیادی» را داشته باشند.

ترامپ در مورد ادعای تقلب در انتخابات در کاخ سفید به خبرنگاران گفته است که «فکر می‌کنم کارهای شکایت انجام شده است. اکنون خواهیم دید که می‌توانیم کاری در مورد آن انجام دهیم. اما خواهید دید در طول روزهای آینده چیزهای زیادی اتفاق خواهد افتاد.»

او توضیح بیشتری نداده است.

رئیس‌جمهور به ‌این سوال که استراتژی‌اش پس از رای انتخاب‌کنندگان در کالج انتخاباتی در تاریخ ۱۴ دسامبر چه خواهد بود، پاسخ داده است.

همچنین ترامپ ادعا کرده است که «انتخابات کاملا متقلبانه بود. این یک شرمساری برای کشور ماست. این انتخابات مشابه انتخابات یک کشور جهان سومی ‌بود – همه جا پر از این برگه‌رای‌ها بود، از دستگاه‌هایی استفاده می‌شد که کسی در مورد مالکیت آن‌ها خبری نداشت، کسی چیزی در مورد آن‌ها نمی‌دانست. همانطور که خودشان می‌گویند، این دستگاه‌ها “ایراداتی” دارند. این اشکالات واقعا اشکال نبودند. مچ‌شان را در حال ارسال هزاران رای ساختگی که اتفاقا بر علیه من بودند، گرفته‌اند.»

از اواخر ماه نوامبر تیم حقوقی ترامپ در رویدادها و نشست‌هایی با قانونگذارانی از چندین ایالت کلیدی شرکت کرده و در مورد این مسئله که مجلس، تحت قانون اساسی آمریکا قدرت انتخاب رای‌دهندگان را دارد، بحث کرده‌اند. آن‌ها همچنین شاهدانی را معرفی کرده‌اند که ادعا می‌کنند ارعاب، جاسازی آرا، آرای زیادی که باید رد می‌شدند ولی نشده‌اند و بی‌نظمی‌های آماری در انتخابات اتفاق افتاده است.

وزیران داخلی چندین ایالت گفته‌اند که مدارک کافی برای منحل کردن انتخابات وجود ندارد.

در این هفته یک قاضی در ایالت میشیگان و بخش آنتریم به تیم حقوقی ترامپ اجازه داده تا چند ده دستگاه سیستم رای‌گیری دومینیون را به طور قانونی و قضایی مورد بازرسی قرار دهند. بخش آنتریم به درخواست اظهار‌نظر پاسخی نداده است.

سخنگوی بخش آنتریم، جرمی‌اسکات به مطبوعات آزاد دیترویت گفته است که از دستگاه‌های رای‌گیری مورداستفاده در انتخابات ۳ نوامبر تصاویر قضایی گرفته خواهد شد. قاضی کوین السنهایمر هفته پیش این مسئله را پس از چالشی که از طرف یک رای‌دهنده در ایالت میشیگان در مورد مسئله مرتبط با طرح پیشنهادی ماری‌جوانا مطرح شده بود، صادر کرده است.

وکیل ترامپ جینا الیس روز یکشنبه به فاکس‌نیوز گفته است که «تیم ما امروز حدود ۸:۳۰ صبح قادر خواهد بود تا وارد آنجا شده و حدودا به مدت ۸ ساعت آزمایشات قضایی را انجام داده که نتایج را ۴۸ ساعت بعد در اختیار خواهیم داشت و این نتایج همه چیز را در مورد این دستگاه‌ها آشکار خواهند کرد.» وی افزوده است که «یک قاضی اجازه دسترسی ما به ‌این دستگاه‌ها را صادر کرده است … تا بازرسی قضایی را انجام دهیم.»

همچنین وی روز دوشنبه به فاکس‌نیوز گفته است که تیم حقوقی ترامپ هم‌اکنون در حال کار روی ارسال دادخواست‌های خود به دادگاه عالی آمریکا بودند در حالی که هنوز در حال برگزاری جلسات با قانونگذاران در ایالت‌های آریزونا، جورجیا، میشیگان و پنسیلوانیا هستند. این خبر در حالی منتشر می‌شود که در آخر هفته گذشته وکیل ترامپ، رودی جولیانی به ویروس حزب کمونیست چین (کرونا) مبتلا شده است.

مطالب دیگر:

درخواست کارزار ترامپ از دیوان عالی میشیگان برای اعلام نقض قانون اساسی ایالتی در روند انتخابات

اقتصاد کشور چین در آستانه فروپاشی

هیئت تحریریه اپک تایمز: آمریکایی‌ها باید مقابل حمله به انتخابات ایستادگی کنند

آنچه در پشت نقشه‌های سوسیالیست‌ها پنهان است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی