logo_eet

پزشکان و پرستاران از عواقب امتناع از واکسیناسیون اجباری می‌گویند

اجباری کارکنان کادر درمانی که به علت مسائل پزشکی، مذهبی یا اخلاقی نمی‌توانند واکسن کووید۱۹ را دریافت کنند، و در بیمارستان‌هایی کار می‌کنند
اعتراض یک پرستار به اجباری شدن واکسن در میدان فولی، منهتن، نیویورک در 13 سپتامبر (Enrico Trigoso/The Epoch Times)

کارکنان کادر درمانی که به علت مسائل پزشکی، مذهبی یا اخلاقی نمی‌توانند واکسن کووید۱۹ را دریافت کنند، و در بیمارستان‌هایی کار می‌کنند که واکسیناسیون را برای کارکنان خود اجباری کرده‌اند از شغل خود اخراج می‌شوند.

ایالت‌ها و بیمارستان‌های متعددی واکسیناسیون را اجباری کرده‌اند و علاوه بر این، دولت بایدن-هریس نیز با تصویب قانونی فوری، تمامی کارکنان کادر درمانی موسساتی که خدمات درمانی دولتی را ارائه می‌دهند، ملزم کرده است باید تا تاریخ ۴ ژانویه واکسن‌های‌ کووید۱۹ را به طور کامل دریافت کرده باشند. دستور دولت اجازه آزمایش کرونا به‌طور مکرر را به‌عنوان جایگزینی برای واکسیناسیون نمی‌دهد و ایمنی طبیعی را برای حفاظت از کارکنان خط مقدم که بسیاری از آن‌ها در دوران اوج همه‌گیری مبتلا شده بودند، جایگزین مناسبی نمی‌داند.

رئیس علمی ارشد موسسه براون‌استون و یکی از نویسندگان اعلامیه بارینگتون کبیر، دکتر مارتین کالدورف قبلاً به اپک تایمز گفته بود این رویکرد با دانش علمی شناخته‌شده همخوانی ندارد و از نظر پزشکی منطقی نیست. او مدعی است کسانی که از کووید۱۹ بهبود یافته‌اند در مقایسه با کسانی که واکسن زده‌اند، «ایمنی قویتر و با دوام‌تری» دارند و «احتمال مبتلا کردن دیگران توسط آنان از سایرین کمتر» است. سی‌دی‌سی (مرکز کنترل و پیشگیری بیماری) نیز اقرار کرده است که هیچ‌گونه سوابقی حاکی از مبتلا شدن دیگران توسط افراد دارای ایمنی طبیعی وجود ندارد.

اپک تایمز از کارکنان کادر درمانی سراسر کشور درباره دلایل گسترده‌شان برای عدم پذیرش واکسن‌هایی که به طور گسترده توسط برخی از بزرگترین شرکت‌های کشور از جمله بیگ‌تک به عنوان «بی‌خطر و کارآمد» تبلیغ می‌شوند، اطلاعات بیشتری تهیه کرده است؛ بیگ‌تک کسانی را که به عنوان عامل پخش «اطلاعات غلط پزشکی» قلمداد شوند، از جمله پزشکان و پرستان را، به طرق و حدود مختلف سانسور می‌کند.

«هیچ‌گونه اطلاعاتی درباره خطرات واکسن در بلندمدت وجود ندارد»

سامانه درمانی پیدمونت و وِل‌استار دکتر توماس ردوود را به خاطر عدم دریافت واکسن اخراج کرده است.

ردوود به اپک تایمز گفت: «تصمیم‌گیری درباره دریافت واکسن‌های دارای مجوز استفاده اضطراری که هم‌اکنون موجود هستند باید یک انتخاب شخصی بر مبنای ارزیابی دقیقی از مزایا و خطرات دریافت واکسن در مقایسه با خطرات آن بیماری که واکسن قرار است از انسان در برابرش محافظت کند، باشد».

او معتقد است «بر اساس داده‌های همه‌گیرشناختی کنونی، اگر من به کووید مبتلا شوم شانس زنده ماندم ۹۸-۹۹ درصد است. اما در آن سوی ماجرا در سامانه گزارش عوارض جانبی واکسن (VAERS) بیش از ۱۸،۰۰۰ مورد فوتی و ۸۰۰،۰۰۰ مورد دارای عوارض جانبی ثبت شده‌اند. علاوه بر این، هیچ‌گونه اطلاعاتی درباره خطرات در بلندمدت نداریم؛ سایر واکسن‌ها حتی بدون اجباری ساختن واکسیناسیون، پیش از مجوز استفاده گسترده باید این اطلاعات را دارا باشند. علاوه بر نگرانی‌های مربوط به خطرات واکسن، ثابت شده است که پس از ۴ الی ۶ ماه از تزریق واکسن تاثیر آن به زیر ۵۰ درصد افت می‌کند».

او گفت: «هدف از اجباری ساختن واکسیناسیون به عنوان شرط استخدام کارکنان کادر درمانی همچون خودم، این است که از سرایت بیماری از کادر درمان به بیمار جلوگیری شود. با توجه به آن‌چه از ایمنی رو به کاهش در میان واکسینه‌شدگان و امکان برابری مسری بودن واکسینه‌شدگان و واکسینه‌نشدگان می‌دانیم، منطق چنین دستوری برایم قابل درک نیست چون در تحقق هدفی که برای آن تعیین شده، شکست خورده است. موضوع نگران‌کننده‌تر این است که با اجبار کادر درمان به انتخاب میان استقلال جسمانی و استخدام، ریسک ایجاد کمبود پرستار، پزشک و سایر کسانی را به جان می‌خریم که بیمارستان‌هایمان را اداره می‌کنند».

«وقوع موارد عجیب و غیرعادی در افراد سالم»

لونی تالهایمر به مدت ۱۱ سال پرستار بوده است.

تالهایمر گفت: «هفت سال است که در بیمارستان فعلی‌ام کار کرده‌ام. در شش سال گذشته به عنوان پرستار مراقبت‌های پس از بیهوشی مشغول بوده‌ام و آخر هفته‌ها سرپرستاری دانشگاه بهداشت کلرادو در بیمارستان پُدرِ والی در شهر فورت کالینز در ایالت کلرادو را بر عهده داشتم.

به واکسن‌ها دسترسی کامل داشتم و دو سه ماه که از ورودم گذشت، مردم بسیاری را دیدم که به خاطر تشنج‌های ایدیوپاتیک، میگرن، دیسکینزی، پارستزی و حتی کما برای گرفتن ام‌آر‌آی مراجعه می‌کردند.

گفتم افزایش وقوع موارد عجیب و غیرعادی در افراد سالم را شاهد هستیم اما هیچکس حاضر نشد به من پاسخی بدهد. اگر در یک کارآزمایی بالینی هستیم، چرا ملزم به جمع‌آوری داده‌ها نیستیم؟ مات و مبهوت مانده بودم».

در ماه جولای کارفرمای او اعلام کرد که هم‌اکنون واکسیناسیون برای تمامی کارکنان از جمله کارکنان دورکار، اجباری است.

تالهایمر در ادامه گفت: «ما را ملزم به پیروی از مقررات سازمان کردند در حالی که امکان دسترسی‌مان به اینکه این مقررات‌ دقیقا چیست بسته بودند و تا چند هفته نمی‌توانستیم به آن‌ها دسترسی داشته باشم. آن‌ها گفتند می‌توانیم درخواست معافیت مذهبی یا پزشکی بدهیم و اگر با آن موافقت شود، باید به صورت هفتگی آزمایش دهیم.

فرم اینترنتی مخصوصی داشتند که باید آن را پر می‌کردیم و سوال‌های مسخره‌ای داشت، سوال‌هایی مانند این‌که … به چه دینی ایمان دارید؟ آیا در گذشته واکسن دیگری دریافت کرده‌اید و چه تفاوتی داشته‌اند؟ در آخر فرم ما را مجبور می‌کردند برای تحویل فرم، کادری را انتخاب کنیم که می‌گفت با تمامی مقررات واکسن دانشگاه بهداشت کلرادو در رابطه با کووید موافق هستیم. دوباره می‌گویم، دسترسی به تمامی مقررات را بسته بودند و به ما نمی‌‌‌گفتند این مقررات چه هستند.

من از پزشکم یک نامه دارای مهر و امضا گرفتم که می‌گفت من در تلاش برای باردار شدن هستم و در گذشته سابقه پس زدن شدید واکسن را داشته‌ام و این واکسن‌ها برای من مناسب نیستند».

درخواست معافیت تالهایمر رد شد و او را در تاریخ ۲۸ اکتبر از شغل خود اخراج کردند.

«حالا آن‌ها مزایای بیکاری مرا نمی‌دهند چون بیکاری من «داوطلبانه» بوده است … هیچ شغلی ندارم، هیچ منبع درآمدی ندارم، بیمه درمانی‌ام بسیار بد است و باردار هستم و یک فرزند چهارساله دارم.

«با امضای مدیرم و محلی برای امضای خودم، نوشته بودند “این کارمند امکان شرکت در جلسه را ندارد”، تا حتی مجبور نباشند مرا رو در رو اخراج کنند».

دست کم ده پرستار اخراج‌شده دیگر از ایالت‌های مختلف با اپک تایمز تماس گرفته‌اند. بسیاری از آن‌ها باور داشتند که در حرفه خود بسیار سخت‌کوشانه مشغول به کار بوده‌اند و در دوران همه‌گیری تمامی قوانین را رعایت کرده بودند.

بسیاری از آن‌ها احساس دل‌شکستگی دارند و بر این باورند که اخراج آن‌ها به خاطر استقلال جسمانی، کاری زننده و توهین‌آمیز است و از نظر روحی و مالی هم برای آن‌ها و هم برای خانواده‌هایشان پر از دغدغه و پریشانی است.

مطالب دیگر:

فایزر، بیونتک و مدرنا در هر ثانیه ۱۰۰۰ دلار از واکسن کووید۱۹ کسب می‌کنند

بازیکن اِن‌بی‌اِی با شعار «کشتار برای اعضای بدن را متوقف کنید» از پکن می‌خواهد به برداشت اجباری اعضای بدن پایان دهد

حزب جمهوری‌خواه ایالت وایومینگ به لغو عضویت چنی در این حزب رأی داد

اخبار مرتبط