logo_eet

اجبار به برداشتن حجاب برای رسیدگی به پرونده زنی در کانادا

R - Copy

کمپینی برای حمایت از زنی در کبک که پرونده‌‏اش در دادگاه به خاطر نوع پوشش وی رسیدگی نشد، توانست در روز اول ۲۰ هزار دلار جمع آوری کند.

پس از آن که قاضی دادگاه به خاطر حجاب «رانیا ال-الو» به پرونده‌‌‏اش مبنی بر توقیف خودرواش رسیدگی نکرد، دوستانش  کمپینی در رسانه‌‌‏های اجتماعی برای جمع آوری پول جهت خرید یک ماشین راه اندازی کردند.

دادگاه رایان پس از این‌‌‏که وی حاضر نشد روسری خود را بردارد تا زمانی نامشخص به حالت تعلیق درآمد. وی که در ابتدا از رسیدگی نکردن قاضی به پرونده‌‌‏اش ترسیده بود گفت که برای رسیدگی به پرونده وکیل خواهد گرفت و از قاضی شکایت می‌‌‏کند.

«نومن احمد»، حامی مالی کمپین گفت :«پس از شنیدن گزارش رسانه‌‌‏ها درباره‌‌‏ی رایان که گفته شد پرونده‎‌‌‏ی وی درباره‌‌‏ی بیمه‌‌‏ی اتومبیلش زمانی رسیدگی می‌‌‏شود که او روسری‌‌‏اش را بردارد، نگران شدم.»

«الیانا مارنگو»، قاضی دادگاه در این خصوص گفت که وی فقط می‌‌‏خواسته که دادگاه سکولار باشد و و روسری رایان برای این دادگاه نامناسب بود.

به تازگی نیز برای پوشش هزینه‌‌‏های قانونی رایان کمپین دیگری توسط فردی کانادایی ساکن کالیفرنیا آغاز شده است.

در حال حاضر با تشکیل کمپین و گسترش در رسانه‌‌‏های اجتماعی تصمیم قاضی مورد سرزنش شهروندان، سیاستمداران و گروه‌‌‏های مدافع حقوق مدنی در سراسر کانادا قرار گرفته است.

روز جمعه سخنگوی دفتر نخست وزیر گفت :«در کانادا اگر کسی چهره‌‌‏ی خود را نپوشانده باشد مجاز به شرکت و شهادت دادن در دادگاه خواهد بود.»

اپک‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *