Search
Asset 2

افشای راز پشت نمایشگاه‌های اجساد

اجساد ناک تأثیرگذارترین مجله در منطقه فلاندر بلژیک با نزدیک به نیم‌میلیون خواننده، مقاله‌ای دربارۀ نمایشگاه‌های اجساد و ارتباط آنها با نقض
(screenshot from bodyworlds.com)

ناک تأثیرگذارترین مجله در منطقه فلاندر بلژیک با نزدیک به نیم‌میلیون خواننده، مقاله‌ای دربارۀ نمایشگاه‌های اجساد و ارتباط آنها با نقض حقوق بشر در چین در ۲۵فوریه منتشر کرد.

این مقاله توسط تروی انگلس نوشته شده و براساس اطلاعات ائتلاف بین المللی برای پایان دادن به سوء استفاده از عمل پیوند عضو  در چین (ETAC) توضیح داده شده است که اجساد پلاستینه شده نمایش داده شده در ورزشگاه آنت‌وِرپس اسپورتپالیزمربوط به افرادی است که در چین بازداشت و شکنجه شده‌اند و به قتل رسیده‌اند.

الکه ون دن برانده، مدیر ملی ائتلاف بین المللی برای پایان دادن به سوء استفاده از عمل پیوند عضو  در چین در بنلوکس (بلژیک، هلند، لوکزامبورگ)، گفت که هر نمایشگاه اخلاقی و مسئولی باید هویت واقعی اجساد و علل مرگ را فاش کند. او همچنین گفت که ارائه‌دهنده اجساد فوق الذکر اذعان داشته است که این اجساد مربوط به افراد ناشناس از چین بوده و مدارک مورد نیاز سازمان‌های بین المللی را ندارند.

شواهد نشان می‌دهد که اجساد پلاستینه شده از افراداهداء‌کننده نبوده است. در واقع، ائتلاف بین المللی برای پایان دادن به سوء استفاده از عمل پیوند عضو  در چین معتقد است که آنها از زندانیان عقیدتی در زندان‌ها و اردوگاه‌های کار اجباری در نزدیکی شرکت پلاستیناسیون در شهر دالیان، استان لیائونینگ آمده‌اند. این شرکت در همان سال تأسیس شد که حزب کمونیست چین یک کمپین سراسری علیه فالون گونگ، یک سیستم مدیتیشن با حدود ۱۰۰میلیون تمرین‌کننده را آغاز کرد.

فالون گونگ یا فالون دافا یک تمرین معنوی و مدیتیشن باستانی برای پالایش جسم و ذهن است که بیش از ۲۱ سال است توسط حزب کمونیست چین تحت آزار و شکنجه بی‌رحمانه قرارگرفته است.

تعداد زیادی از تمرین‌کنندگان به دلیل پابرجاماندن به ایمان خود به فالون گونگ در طی دو دهه گذشته بازداشت، شکنجه و یا حتی کشته شده‌اند، در این مدت صنعت پلاستیناسیون جسد در چین رو به رشد گذاشته و تعداد عمل‌های پیوند اعضای بدن به طور تصاعدی افزایش یافته است. ون دن براند گفت که زمان تأسیس شرکت پلاستیناسیون دالیان نشان می‌دهد که تمرین‌کنندگان فالون گونگ از ابتدای آزار و شکنجه هدف اصلی بوده‌اند و بیشتر اجساد به نمایش گذاشته شده مربوط به تمرین‌کنندگان فالون گونگ است.

ون دن براند ادامه داد: صنعت پلاستیناسیون در چین حدود ۲۰ سال سابقه دارد. دالیان مرکز اصلی پیوند اعضا، پلاستیناسیون و آزار و شکنجه فالون گونگ است.

دادستان کل نیویورک در سال ۲۰۰۸ دستوری صادر کرد که بر اساس آن نمایش‌دهندگان اجساد باید جلوی در ورودی تابلویی نصب کنند که نشان می‌دهد آنها قادر نیستند تأیید کنند که آیا این اجساد از زندان‌های چین هستند یا خیر. ون دن براند نیز به دلایل اخلاقی، توصیه می‌کند دستور ممنوعیت واردات اجساد پلاستینه شده را از کشورهایی که مجازات اعدام دارند، از جمله چین صادر شود. برخی از دولت‌ها چنین روشی را اتخاذ کرده‌اند از جمله فرانسه ، جمهوری چک، اسرائیل، هاوایی و سایر ایالات آمریکا.

ون دن براند ادعای برخی مبنی بر اینکه چنین نمایشگاه‌هایی از مزایای آموزشی برخوردارند و اینکه با این اجساد محترمانه برخورد شده را رد کرد. او گفت: نمایش جسد یک فرد مقتول هرگز نمی‌تواند احترام‌آمیز باشد و فقط در مواردی برای اهداف آموزشی معنی‌دار است که هیچ جنایتی در کار نباشد.

ح‌ک‌چ در چند دهه گذشته به قتل زندانیان عقیدتی متهم شده است. داده‌ها نشان می‌دهد که پس از آزار و شکنجه علیه فالون گونگ در سال ۱۹۹۹، حدود پانصدهزار تا یک‌میلیون تمرین‌کننده بین سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ بازداشت شدند.

ون دن براند گفت که پلیس در این ماجرا دخیل بوده است. ایمیلی که بدستش رسیده بود حاکی از آن بود که اخیراً دو جسد تازه و اعلاء به شرکت پلاستاسیون دالیان رسیده‌اند، در حالی که کبدها فقط چند ساعت قبل از بدن قربانیان بیرون آورده شده بود. این نمایشگاه اجساد شامل اجسادی است که فاقد کبد یا کلیه هستند.

ح‌ک‌چ در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که استفاده از اعضای بدن زندانیان را متوقف می‌کند و اطلاعاتی را منتشر کرد که نشان می‌داد اعضای بدن از اهداکنندگان «داوطلب» گرفته شده است، اما تجزیه و تحلیل نشان می‌دهد که این اعداد جعلی بوده و ح‌ک‌چ به جامعه بین المللی دروغ گفته است.

پس از آنکه اولین بار در سال ۲۰۰۶ برداشت اعضای بدن از زندانیان عقیدتی به‌دست ح‌ک‌چ گزارش شد، محققان با بیمارستان‌های چین تماس گرفته‌اند. پزشکان در بسیاری از بیمارستان‌ها اعتراف کردند که از تمرین‌کنندگان فالون گونگ به عنوان منابع عضو استفاده می‌شده است. تحقیقات بعدی در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ نشان داد که اعضای بدن به‌راحتی در دسترس هستند و از بزرگسالان جوان تهیه می‌شوند.

یک پزشک در بیمارستان یوهواندینگ در شهر یانتای، استان شاندونگ در سال ۲۰۱۷ گفت که او برای بدست آوردن اندام‌ها، سیستم رسمی توزیع اعضای بدن  را دور زده و صدها عمل پیوند نیز انجام داده است.

یک دادگاه مستقل در لندن در سال ۲۰۱۹ پی‌برد که برداشت اعضای بدن سالها در چین اتفاق افتاده است و احتمالاً تمرین‌کنندگان فالون گونگ منبع اصلی این اعضا هستند.

نوشته: مینگهویی

اسناد محرمانه فاش شده دال بر نسل‌کشی تمرین‌کنندگان فالون گونگ به‌دست رژیم چین

هولوکاست جدید: نسل‌کشی اویغورها و پیروان فالون گونگ در چین

 اهدای جایزه بشردوستی به محقق برداشت اجباری اعضای بدن در چین

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی