logo_eet

احتمال اخراج هزاران پناهنده‌‏ چینی و ایرانی از آمریکا

اخراج از آمریکا
(Photo by John Moore/Getty Images)
اخراج از آمریکا
(Photo by John Moore/Getty Images)

حدود ۱۳ هزار و پانصد مهاجر که پیش از ماه دسامبر سال ۲۰۱۲ در آمریکا پناهنده شده‌‏اند، به دلیل احتمال دروغگویی، حالا با احتمال اخراج از آمریکا مواجه هستند.

بنا بر گزارش رادیو ملی عمومی آمریکا، مقامات اداره مهاجرت آمریکا قرار است پرونده سه هزار و پانصد پناهنده و ده هزار پرونده فرعی را که شامل اعضای خانواده‌‏شان می‌‏شود، مورد بررسی قرار دهد.

شخصی که در آمریکا پناهنده می‌‏شود، می‌‏تواند درخواست اقامت اعضای خانواده خود را برای اقامت قانونی در این کشور دریافت کند. در صورت عدم تغییر شرایط پناهجو، وضعیت پناهندگی در آمریکا قابل ابطال نیست.

هم اکنون پرونده‌‏های پناهندگان تحت بررسی مجدد قرار گرفته است.

تحقیقاتی در سال ۲۰۱۲ توسط دادستان‌‏های فدرال در نیویورک نشان داد که حدود ۳۰ وکیل مهاجرت و مترجمان پناهندگان مظنون به تقلب در پرونده‌‏های مهاجرتی هستند و به همین دلیل است که پرونده‌‏های پناهندگی تحت بررسی مجدد قرار گرفته است.

«لارنس»، مهاجری که سال ۲۰۰۵ به شهر نیویورک وارد شد، می‌‏گوید که در حالی که برای وکیلی کار می‌‏کرد، راه و چاه‌‏های تجارت «مهاجرت تقلبی» را آموخت. یک سال بعد وی برای وکیلی دیگر با نام «لیو فنگ لینگ» شروع به کار کرد.

شغل جدید لارنس، سر هم کردن داستان‌‏های جعلی درباره مشکلاتی غیر واقعی بود که مشتری‌‏ها متحمل شده بودند. از آنجا که اغلب مشتری‌‏ها چینی بودند، داستان‌‏ها مدعی می‌‏شدند که این افراد به دلایل سیاسی یا مذهبی مورد هدف رژیم چین قرار داشتند.

وی دست کم ۵۰۰ تا ۶۰۰ داستان جعلی ساخته است. در سال ۲۰۱۴، لیو به دلیل تقلب در پرونده‌‏ها به دو سال زندان محکوم شد و لارنس نیز به دلیل همکاری با لیو عفو مشروط گرفت.

مطالب دیگر:

شاهد زن شاکی از کاوانا : قاضی کاوانا را نمی‌‌‏شناسم و هرگز در آن مهمانی نبودم

داستان من :« مادرم یک روز پیش از آزادی‌ام از زندان درگذشت »

شبح کمونیسم درحال حکمرانی بر جهان ما : پیشگفتار

اخبار مرتبط