Search
Asset 2

وکیل سابق کاخ سفید: احتمال متهم شدن ترامپ بسیار زیاد است

احتمال متهم شدن ترامپ بسیار زیاد است وکیل سابق کاخ سفید که در جریان تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه در مورد پرونده تبانی با روسیه، از ترامپ
(Brandon Bell, Joe Raedle/Getty Images)

یک وکیل سابق کاخ سفید که از دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق دفاع می‌کرد، ادعا کرد که پس از حمله ۸ اوت به اموالش احتمال «بسیار بالا» وجود دارد که توسط وزارت دادگستری متهم شود.

تای کاب، وکیل سابق کاخ سفید که در جریان تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه در مورد پرونده تبانی با روسیه، از ترامپ دفاع کرد، اشاره کرد که یورش اف‌بی‌آی در ۸ اوت به مار-آ-لاگو می‌تواند با تحقیقات وزارت دادگستری در مورد رخنه به ساختمان کنگره در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ مرتبط باشد.

کاب به سی‌بی‌اس نیوز گفت: «من فکر می‌کنم رئیس‌جمهور سابق در شرایط قانونی جدی قرار دارد، نه به دلیل این بازرسی، بلکه به دلیل فعالیت‌های ممانعت‌کننده‌ای که در رابطه با روند رسیدگی به پرونده ۶ ژانویه انجام داد.» او توضیح بیشتری در این مورد نداد که چرا و چگونه ترامپ در «فعالیت‌های بازدارنده» نقش داشته است و ادعاهای دموکرات‌ها را مبنی بر اینکه ۶ ژانویه توسط «شورشیان» انجام شده است، تکرار کرد.

اما کاب گفت که حکم بازرسی اف‌بی‌آی به‌طور «غیر معمول بزرگ و گسترده است.» او ادعا کرد که وزارت دادگستری می‌تواند در اسنادی که از مار-آ-لاگو ترامپ مصادره شده است، بیشتر از جرائم ادعا شده شواهد بیابد.

کاب افزود: «این حکم از نظر انواع اسنادی که دولت می‌تواند ضبط کند، بسیار بسیار جامع است. به‌عنوان مثال، مجوز برداشتن هر جعبه‌ای که دارای سند است داده شده. مجوز ضبط هر جعبه‌ای که در مجاورت جعبه‌ حاوی اسناد باشد، داده شده است… این‌ها پارامترهای بسیار گسترده‌ای هستند.»

جزئیات بیشتر

رئیس جمهور سابق از وزارت دادگستری و اف‌بی‌آی به دلیل گرفتن گذرنامه، سوابق مالیاتی، سوابق پزشکی و اسنادی که ممکن است تحت امتیاز وکیل-موکل قرار گیرند، انتقاد کرده است. ترامپ همچنین تاکید کرده است که ماموران اف‌بی‌آی کمد و وسایل شخصی ملانیا ترامپ، بانوی اول سابق آمریکا را بازرسی کرده‌اند، در حالی که وکلای او گفته‌اند که اجازه نظارت بر کارهایی که ماموران در ۸ آگوست در خانه او انجام می‌دادند، نداشتند.

در آخر هفته گذشته، ترامپ در یک سخنرانی گفت که ماموران اف‌بی‌آی‌ اتاقی که متعلق به پسر ۱۶ ساله‌اش بارون است، بازرسی کردند.

ترامپ و اعضای تیمش در پست‌ها و مصاحبه‌های خود در رسانه‌های اجتماعی مدعی شده‌اند که او در زمانی که رئیس‌جمهور بوده است، دستوری برای خارج کردن از حالت طبقه‌بندی این اسناد را صادر کرده است. او همچنین به یادداشتی که در ۱۹ ژانویه ۲۰۲۱ منتشر شد، اشاره کرد که در آن مطالب مربوط به تحقیقات طوفان متقابل اف‌بی‌آی درباره ادعای تبانی او با دولت روسیه در سال ۲۰۱۶ را از حالت طبقه‌بندی خارج کرده است.

حکم بازرسی و رسید اموال که ماه گذشته توسط یک قاضی از مهر و موم خارج شد، نشان داد که اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری در حال تحقیق درباره ترامپ به دلیل ممانعت احتمالی در اجرای عدالت و نقض قانون جاسوسی هستند.

چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا گفت که این حمله یک حمله با انگیزه سیاسی است که قرار بود به آرزوهای ریاست جمهوری او در سال ۲۰۲۴ آسیب برساند.

اپک تایمز برای اظهار نظر با سخنگوی ترامپ تماس گرفته است.

مطالب دیگر:

حکم قاضی آمریکا به طرح دعوی علیه فائوچی و دیگر مقامات دولت بایدن به‌دلیل تبانی با شرکت‌های فناوری بزرگ

نهاد آموزشی سازمان ملل متحد جنگی علیه «تئوری‌های توطئه» به‌راه انداخته است

قانونگذاران جمهوری‌خواه متعهد شدند در صورت بازپس‌گیری مجلس نمایندگان، بایدن را استیضاح کنند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی