Search
Asset 2

نماینده جمهوری‌خواه ویسکانسین برای بازرسی آرا و  دستگاه‌های انتخابات در دو شهر احضاریه صادر می‌کند

رهایی «گروه‌های نام‌نویسی رای‌دهندگان با پشتیبانی کمونیست‌های طرفدار چین و همچنین سازمان‌های غیرانتفاعی به طور جدی در انتخابات تقلب کردند.
(Scott Olson/Getty Images)

روز جمعه رهبر انجمن کمیته انتخابات ویسکانسین برای بازرسی آرا و دستگاه‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰  در دو شهر احضاریه صادر کرد.

نماینده ایالتی جمهوری‌خواه، جانل براندن گفت احضاریه‌های دو شهر میلواکی و براون بخشی از «تحقیقات جامع انتخابات عمومی ریاست جمهوری ۲۰۲۰» هستند که به گفته او با قطعنامه مصوبه ماه مارس انجمن ایالتی ویسکانسین مبنی بر صدور مجوز برای تحقیقات درباره این انتخابات مطابقت دارد.

براندن روز جمعه در بیانیه‌ای گفت: «اینجانب به عنوان رئیس انجمن کمیته کارزارها و انتخابات، احضاریه‌های حاضر را به عنوان اولین گام در راه ممیزی کامل و سایبری-قضایی دستگاه‌های انتخاباتی و بازرسی آرای فیزیکی انتخابات پاییزی نوامبر ۲۰۲۰ صادر می‌کنم».

براندن گفت: «هزاران رای‌دهنده ناخشنود نگرانی خود از انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ را به گوش قانونگذاران رسانده‌اند. از پول‌های خارجی که به گروه‌های تحت کنترل دموکرات‌ها پرداخت شده است تا افرادی که در فعالیت‌های مشکوک دست داشته‌اند؛ از راهنمایی‌های اشتباهی که کمیسیون انتخابات ویسکانسین به متصدیان داده تا متصدیانی که رای‌دهندگان را تشویق می‌کردند خود را «ناتوان» اعلام کنند. فهرست بسیار بلند بالاست».

مطابق با احضاریه‌های مذکور، متصدیان شهرهای مربوطه باید آراء و تجهیزات مرتبط با انتخابات را تا تاریخ ۷ سپتامبر به کمیته تحویل دهند که شامل تمامی آرای فیزیکی، پستی و مشروط داده شده در انتخابات، تجهیزات و نرم‌افزار رای‌گیری، تصاویر قضایی تمامی تجهیزات انتخاباتی، گزارشات ممیزی، آدرس‌های IP و بسیاری موارد دیگر است.

به گزارش میلواکی ژورنال سنتینل، براندن در گردهمایی روز جمعه در ساختمان کاپیتول ایالتی ضمن اعلام احضاریه‌های مذکور گفت: «قرار نیست این کار را فقط در ۲۰۲۰ انجام دهیم. در آینده هر سال این کار را انجام خواهیم داد».

متصدی شهر میلواکی، جورج کریستنسون و متصدی شهر براون، پاتریک موینیهان به درخواست اسوشیتد پرس برای اظهار نظر فوری پاسخی ندادند. به گزارش نیوزوایر، معاون اجرائی شهر براون جف فلینت گفته است این شهر احضاریه را دریافت کرده و در حال بررسی آن است.

دو تحقیق جاری

احضاریه‌های مذکور با دو تحقیق جاری پیرامون انتخابات ۲۰۲۰ در ویسکانسین که یکی از آن‌ها طبق دستوری در ماه فوریه توسط اداره ممیزی حقوقی ویسکانسین در حال انجام است همزمان شده است. سخنگوی انجمن ایالتی ویسکانسین رابین واس دستور تحقیق دیگر را صادر کرده است. انتظار می‌رود هر دو تحقیق تا پاییز سال جاری به پایان برسند اما این زمانبندی تایید نشده است.

براندن ضمن اشاره به ممیزی اداره ممیزی حقوقی گفت: «بسیاری از رای‌دهندگان به علت طولانی شدن و عدم اشاره این تحقیق به جزئیات به علت پایان‌باز بودن آن، نسبت به این تحقیق اعتراض کرده‌اند».

او گفت دو تحقیق یادشده را «گرامی داشته و از آن‌ها سپاسگزار است» اما «همانطور که در احضاریه‌های مذکور آمده است، مردم ویسکانسین خواستار و شایسته یک ممیزی شفاف، کامل و سایبری-قضایی هستند».

او گفت: «انتخابات ۲۰۲۲ چند ماه دیگر آغاز می‌شود و وقت تنگ است».

مطالب دیگر:

واکسیناسیون اجباری در ویفانگ و سایر نقاط استان شاندونگ در چین

بیل گیتس می‌گوید رابطه‌اش با جفری اپستین یک «اشتباه بزرگ» بود

دولت بایدن با اولین قرارداد فروش تسلیحات به تایوان موافقت می‌کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی