Search
Asset 2

دموکرات‌ها احضاریه هانتر بایدن برای شهادت در مقابل کنگره را مسدود کردند

احضاریه هانتر یک معدن کبالت ایالات متحده را به یک شرکت چینی فروخت. کبالت برای تولید خودروهای الکتریکی ضروری است. تخصص هانتر بسیار ا
(Brendan Smialowski/AFP via Getty Images)

دموکرات‌های کمیته نظارت مجلس نمایندگان، احضاریه مورد حمایت جمهوری‌خواهان برای وادار کردن هانتر بایدن به شهادت دادن در مقابل کنگره را مسدود کردند.

اعضای جمهوری‌خواه کمیته در توییتر نوشتند: «دموکرات‌ها به تازگی درخواست ما برای احضار هانتر بایدن را رد کردند. آنها از پاسخگویی هانتر به خاطر معاملات تجاری مبهم او که ما را برای انرژی‌های تجدیدپذیر بیشتر به چین وابسته می‌کند، خودداری می‌کنند. زمان پاسخگویی گذشته است.»

نماینده اندی بیگز (جمهوری‌خواه آریزونا) در جلسه استماع خود در مورد برقی کردن تمام وسایل نقلیه خدمات پستی ایالات متحده (USPS) درخواستی برای احضار هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا ارائه کرد.

بیگز در توییتر نوشت: «من همین الان پیشنهاد دادم که هانتر بایدن را به عنوان شاهد جلسه استماع کمیته نظارت و اصلاحات مجلس در مورد برق‌رسانی [USPS] احضار کنم. هانتر یک معدن کبالت ایالات متحده را به یک شرکت چینی فروخت. کبالت برای تولید خودروهای الکتریکی ضروری است. تخصص هانتر بسیار ارزشمند است!»

هفته گذشته، جمهوری خواهان مجلس نمایندگان در کمیته نظارت و اصلاحات، طبق نامه‌ای که توسط نماینده جیمز کامر (دموکراتکالیفرنیا) صادر شد، او را برای شهادت فراخواندند، و دموکرات‌ها در کمیته از درخواست برای صدور احضاریه جلوگیری کردند.

این در حالی بود که جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در ۵ آوریل گفت که بایدن «هرگز» با پسرش درباره «معاملات تجاری خود در خارج از کشور» صحبت نکرده است.

گزارش‌های اخیر واشنگتن پست و سایر رسانه‌ها با تأخیر ایمیل‌ها و اسناد موجود در لپ‌تاپ‌هایی را که قبلاً متعلق به هانتر بایدن بود، تأیید کردند. گزارش‌هایی درباره لپ‌تاپ بایدن جوان‌ برای اولین بار در اکتبر ۲۰۲۰ منتشر شد، در حالی که تنها چند روز تا انتخابات سراسری سال ۲۰۲۰ باقی مانده بود، اگرچه شرکت‌های بزرگ فناوری به سرعت برای سرکوب آنها اقدام کردند.

در گزارشی که در ماه نوامبر از نیویورک تایمز منتشر شد، ادعا شد که هانتر بایدن سهامدار یک سرمایه گذاری است که در خرید ۳.۸ میلیارد دلاری یکی از بزرگترین ذخایر کبالت در جهان توسط یک شرکت چینی نقش داشته است. کبالت یک جزء کلیدی است که در وسایل نقلیه الکتریکی و سایر وسایل الکترونیکی استفاده می‌شود.

پیتر دوسی از فاکس نیوز از ساکی پرسید: «این هفته ماجراهای زیادی درباره هانتر بایدن در حال انتشار است. بنابراین برای اطمینان از استقلال تحقیقات، آیا رئیس جمهور از تعیین یک بازرس ویژه حمایت می‌کند؟».

او در پاسخ به سوال دوسی گفت: «خب اولاً، رئیس‌جمهور هرگز با وزارت دادگستری درباره تحقیقات درباره هیچ یک از اعضای خانواده‌اش گفت‌وگو نکرده است.»

«او این را در طول مبارزات انتخاباتی گفت و به آن پایبند خواهد بود. بنابراین من شما را به وزارت دادگستری راهنمایی می‌کنم تا اقدامات بیشتری انجام دهند. آن‌ها این تصمیم‌ها را مستقل خواهند گرفت.»

دفتر دادستانی ایالات متحده در دلاور در حال تحقیق درباره هانتر بایدن به دلیل تقلب مالیاتی احتمالی، جرایم لابی گری و پولشویی است.

در آخر هفته گذشته، ران کلین، رئیس دفتر بایدن، بهای‌بی‌سی نیوز گفت که رئیس جمهور معتقد است هانتر بایدن قانون را زیر پا نگذاشته است.

کلاین در پاسخ به سوال جورج استفانوپولوس مجری شبکه ای‌بی‌سی گفت: «البته رئیس جمهور مطمئن است که پسرش قانون را زیر پا نگذاشته است. اما، مهمتر از همه، همانطور که گفتم، این موضوعی است که توسط وزارت دادگستری، با روند قانونی تصمیم گیری می‌شود.این چیزی است که هیچکس در کاخ سفید در آن دخالتی ندارد.»

هانتر بایدن به درخواست برای اظهار نظر پاسخی نداد.

مطالب دیگر:

زلنسکی می‌گوید وضعیت در شهر بورودیانکا اوکراین «وحشتناک‌تر» از بوچا است

یافته‌های یک تحقیق: جراحان چینی جلادان و قاتلان رژیم کمونیستی هستند

با فالون گونگ، یکی از محبوب‌ترین تمرین‌های مدیتیشن در جهان آشنا شوید

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی