اختلاف میان مادر شوهر و عروس فالون گونگ یا فالون دافا مهربانی از خود گذشتگی غلبه بر سختی‌ها امید فرهنگ کره‌‌‌‏ای پیروی از سنت ها زندگی زناشویی‌‌‌‏ام خانواده
نیه لان در حال انجام تمرین پنجم از مجموعه تمرینات فالون گونگ (Photo courtesy of Nie Lan)

چگونه اعتقادم به نیک خواهی زندگی زناشویی‌‌‌‏ام را دگرگون ساخت

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

در دنیای امروز، موارد بروز درگیری و اختلاف میان مادر شوهر و عروس پدیده‌ای رایج است. با این حال، این مسئله نه تنها باعث می‌شود که مرد در تنگنا قرار بگیرد، بلکه خانه را نیز به یک میدان نبرد تبدیل می‌کند.

در حالی که ممکن است برخی افراد پایان دادن به این رابطه خسته کننده را تنها انتخاب در نظر می‌‌‌‏گیرند، کسانی هم هستند که تلاش زیادی می‌کنند تا زندگی مشترکشان را اصلاح کنند و «نیه لان» یکی از این افراد است. خوشبختانه، به دلیل اعتقاد او به آموزه‌های یک روش تزکیه باستانی، او وضعیت خانوادگی خود را تغییر داد و به برقراری صلح کمک کرد.

(©The Epoch Times | Quan Jinglin)

از بی دغدغگی تا تبدیل شدن به تنها نان آور خانه

«نیه» اهل چین، در اول ژانویه سال ۲۰۱۰ خانه خود را ترک کرد تا فصل جدیدی از زندگی‌‌‌‏اش را آغاز کند. نیه با مردی کره‌ای ازدواج و به کره جنوبی نقل مکان کرد. در آغاز، زندگی آرام به نظر می‌رسید، زیرا وضعیت مالی همسرش بسیار خوب بود.

با این حال، روزهای خوش زیاد دوام نیاورد. اندکی پس از آن، خانواده تمام پس انداز خود را از دست دادند. این باعث فشار بر وضعیت مالی خانواده شد. بدتر از آن، شوهرش که نان‌آور خانواده بود ناگهان شغل حسابداری خود را از دست داد.

نیه به اپک تایمز گفت: «شوهرم بسیار ناامید بود. به بازی‌های ویدئویی معتاد شد، هر روز بازی می‌کرد و شش سال سر کارنرفت. »

علاوه بر آن، شوهرش ارتباطش با جامعه را قطع کرد و از دنیای بیرون هراس داشت. برای حل و فصل کار‌‌‌‏های ضروری، نیه را به رسیدگی به آنها وا می‌داشت.

نیه به خاطر می‌آورد: «این باعث استرس زیادی به من می‌شد، نمی‌دانستم چطور به زندگی ادامه دهم و امیدی به آینده نداشتم.»

از بی دغددگی تا از دست دادن همه چیز … نیه شروع به زندگی در خانه خواهر شوهرش همراه مادر شوهرش کرد. نیه در توصیف وضعیت خانه گفت که در زمستان هیچ امکانات گرمایشی نداشتند.

دیری نگذشت که نیه به این درک رسید که دیگر نمی‌‌‌‏تواند به شوهرش وابسته باشد، و به همین دلیل تصمیم گرفت با پسر سه ساله‌‌‌‏اش خانه را ترک کند تا به تنهایی از خود و فرزندش مراقبت کند.

نیه گفت: «از وقت اضافی خود برای انجام کاری کوچک استفاده ‌کردم تا پول کافی برای تامین غذای هر دوی‌‌‌‏مان داشته باشم. از شوهرم خیلی عصبانی بودم. زندگی مشترکم تقریبا رو به خاموشی بود.»

نیه با وجود چنین بحرانی، نسبت به شوهرش احساس دلسوزی کرد. او پس از مدتی این تصمیم دشوار را گرفت تا به همراه پسرش به خانه شوهرش در شهر جئونجو برگردند.

نیه بیاد می‌آورد که به این نتیجه رسیده که برای نگه داشتن خانواده کنار هم باید قدم پیش بگذارد.

اگرچه زندگی چالش برانگیز بود و او را با رنج و مصیبت‌هایی مواجه کرده بود؛ اما نیه گفت که «هرگز به طلاق فکر نکرده است.» دلیل آن این بود که او فالون گونگ را تمرین می‌کرد.

نیه لان در حال انجام تمرین پنجم از مجموعه تمرینات فالون گونگ (Photo courtesy of Nie Lan)

فالون گونگ یا فالون دافا یک روش تزکیه باستانی ذهن و بدن است که به تمرین کنندگان می‌آموزد که در زندگی روزمره از اصول حقیقت، نیک خواهی و بردباری پیروی کنند.

نیه گفت که این تمرین به او آموخته است که «یک تزکیه کننده باید نیک خواه باشد، از سنت‌ها پیروی کند و در هر اتفاقی ابتدا دیگران را در نظر بگیرد.»

مهربانی شوهرش را تغییر می‌دهد

پس از بازگشت به خانه، نیه سعی کرد ضمن مراقبت از مادر شوهرش که دچار فراموشی تدریجی شده بود، وضعیت شوهرش را درک کند. با تغییر او، وضعیت خانواده نیز به طرز چشمگیری بهبود یافت. همه چیز شروع به مرتب شدن کرد – شوهرش کار خود را دوباره آغاز کرد و نگرشش را نسبت به او تغییر داد.

در گذشته، شوهر نیه، سخاوتمندانه به خانواده و دوستان خود پول می‌داد. با این حال، زمانی که خانواده نیه از نظر مالی آسیب‌ دیدند، هیچ‌کس نمی‌خواست به آن‌ها پول قرض بدهد. اما وقتی وضعیت خانواده بهبود یافت، مردم دوباره سعی کردند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

شوهر او با مشاهده این اتفاقات به این حقیقت پی برد و به او گفت: «این افراد قابل‌اعتماد نیستند، فقط همسرم که هرگز مرا رها نمی‌کند، بسیار قابل‌اعتماد است. »

پس از این، شوهر نیه حتی بیشتر از او حمایت کرد. هر وقت نیه می‌خواست برای شرکت در فعالیت‌های فالون گونگ به ایالات متحده سفر کند، اگرچه می‌توانست با مترو و به تنهایی تا فرودگاه برود ولی شوهرش ساعت ۲ شب بیدار می‌شد تا او را برساند.

تمرین کنندگان فالون دافا در رویداد روز جهانی فالون دافا در میدان اتحاد، شهر نیویورک شرکت می‌کنند. (©The Epoch Times | Samira Bouaou)

نیه گفت: «او کوچک‌ترین شکایتی نداشت و همیشه برای انجام این کار پیشقدم می‌شد.»

از خود گذشتگی رفتار خانواده همسر را تغییر می‌دهد

رابطه نیه با مادر شوهرش نیز شروع به بهبود کرد.

در گذشته، نیه از این که مادر شوهرش مشکل پسند بود و چیز‌‌‌‏هایی که نیه می‌‌‌‏پخت نمی‌‌‌‏خورد، شکایت می‌‌‌‏کرد. مادر شوهرش تمام روز روی تخت لم می‌داد و از کمک به او در انجام کارهای خانه خودداری می‌کرد.

در نهایت نیه به مرور متوجه شد که ریشه مشکل در درون خودش است. «فهمیدم که دلیل آن خودخواهی خودم بود.»

پس از تغییر افکارش، تصمیم گرفت با مادر شوهر خود با احترام رفتار کند و خیلی زود تفاوت را احساس کرد و اختلاف میان مادر شوهر و عروس کم کم از بین رفت.

نیه گفت: «زمانی که به خانه می‌رسید شروع به شستن ظرف‌ها و تمیز کردن سطل زباله می‌کرد. برخی اوقات، برای خرید غذا بیرون می‌رفت و بعد از بازگشت میز غذا را می‌چید. او حتی غذا را برای خوردن جلوی من می‌گرفت. قبلا هرگز این اتفاق نیفتاده بود.»

مادر شوهر نیه حتی شروع به تعریف از او در مقابل بستگان خود کرد.

در فرهنگ کره‌‌‌‏ای، خطاب قرار دادن با عنوان امری مرسوم است، به خصوص هنگام صحبت با افراد بزرگ‌‌‌‏تر. با این حال، خواهر شوهر نیه نه تنها هنگام صحبت با وی او را با عنوانش خطاب نمی کرد بلکه به ندرت با او صحبت می‌کرد.

نیه، با وجود دیدن بد رفتاری و کم‌‌‌‏محلی، ناراحت و رنجیده نشد. همچنان با خواهر شوهرش با مهربانی رفتار کرد و حتی یک بار وقتی غیر منتظره چند مهمان به خانه آورد، برای همه بیش از ۱۰۰ دلمه درست کرد.

به تدریج، مهربانی نیه خواهر شوهرش را تحت تاثیرقرار داد. «خواهر شوهرم نه تنها شروع به صدا زدن با عنوانم کرد، بلکه دیگر خسیس نبود و حتی بعضی اوقات غذا برای‌‌‌‏مان می‌فرستاد.»

نیه با غلبه بر سختی‌ها در طول سال‌ها، به فالون گونگ و آموزه‌های آن اعتبار بخشید.

وی گفت: «اگر فالون دافا را تمرین نمی‌‌‌‏کردم، احتمالا امیدی به ادامه زندگی نداشتم و تا امروز دوام نمی‌‌‌‏آوردم.»

مطالب دیگر:

فالون دافا، مدیتیشنی که بیش از صد میلیون نفر آن را تمرین می‌کنند

وقتی ملی‌گرایی در چین کمونیستی به افراط می‌رود

مردم چین می‌خواهند که پکن به خاطر این بیماری همه‌گیر پاسخگو باشد

داستانی از چین باستان: دو زن به نام لوتوس