logo_eet

برخی از نیروهای ارتش گفته‌اند اگر تزریق واکسن کووید۱۹ در ارتش اجباری شود، استعفا خواهند داد

ارتش مسی در توئیتر خود نوشت: «چند تن از داوطلبان نظامی با من تماس گرفته‌اند؛ آن‌ها می‌گویند اگر واکسن کووید اجباری شود، از کارشان کناره‌گیری
یکی از اعضای نیروی هوایی ایالات متحده واکسن کووید19 مدرنا را در 29 دسامبر 2020 در پایگاه هوایی کانسون، جمهوری کره دریافت می‌کند. (U.S. Air Force/Jordan Garner)

کمی بعد از اینکه در گزارشی این ادعا مطرح شد که ستاد ارتش به فرماندهان دستور داده است برای واکسیناسیون اجباری در ماه سپتامبر آماده شوند، توماس مسی، نماینده مجلس نمایندگان، به نقل از اعضای بلندپایه ارتش ایالات متحده گفت که در صورت اجباری شدن تزریق واکسن کووید۱۹، برخی از نیروهای ارتش از شغل خودشان کناره‌گیری خواهند کرد.

مسی در توئیتر خود نوشت: «چند تن از داوطلبان نظامی با من تماس گرفته‌اند؛ آن‌ها می‌گویند اگر واکسن کووید اجباری شود، از کارشان کناره‌گیری خواهند کرد. من به لایحه اچ آر ۳۸۶۰ اشاره کردم. این قانون از هرگونه الزام اجباری برای واکسیناسیون کووید۱۹ در میان اعضای نیروهای مسلح جلوگیری می‌کند. در حال حاضر، این لایحه ۲۴ حامی دارد.» او به جزئیات بیشتری اشاره نکرده است.

چگونگی و نحوه استعفای این قشر از جامعه هنوز مشخص نیست. آیا نظامیان زیادی تصمیم به انجام این عمل خواهند گرفت؟ به محض دریافت اولین گزارش در محل خدمت، فرد مورد نظر وظیفه دارد در خدمت نیروهای مسلح باقی بماند. اگر نیرویی بدون تأیید مقامات بالادستی از کارش کناره‌گیری کند، مهر فراری در پرونده‌‌اش درج خواهد شد.

اشاره مسی، نماینده جمهوری‌خواه کنگره، به گزارشی بود که «آرمی تایمز» در آخر هفته منتشر کرد. در بخشی از این مجله، به جزئیات فرمان اجرایی از جانب پنتاگون مبنی بر آغاز واکسیناسیون اجباری از اول سپتامبر بود. البته، اجرایی شدن این فرمان، منوط به تأییدیه سازمان غذا و دارو (FDA) است.

در این فرمان اجرایی آمده است: «فرماندهان ارتش وظیفه دارند عملیات واکسیناسیون کووید۱۹ را ادامه دهند. ارتش متعهد است دستورالعمل واکسیناسیون اجباری کووید۱۹ برای اعضای ارتش را پس از تأییدیه سازمان غذا و دارو در تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۲۱ وارد فاز اجرایی کند. تا زمان تأیید اجباری شدن تزریق واکسن، باید نماینده‌ای مخصوص در این زمینه گمارده شود.»

این فرمان از شخص رئیس جمهور به وزیر دفاع داده شده است.

سخنگوی ارتش ایالات متحده به آرمی تایمز گفت: «ما اطلاعاتی درمورد این موضوع نمی‌دهیم. با این حال، واکسیناسیون داوطلبانه ادامه دارد. اگر از جانب وزارت دفاع دستور مبنی تغییر این رویه صادر شود، آماده عمل به وظایف محول‌شده خواهیم بود.»

در ۵ ژوئیه، مسی اظهار داشت که پست توئیترش هجمه کاربران توئیتری «بی‌سواد، ارتش‌ستیز و متخاصم» قرار گرفته بود.

او نوشت: «هیچ نشانه علمی به ما ثابت نمی‌کند که اگر کسی قبلا به کووید مبتلا شده است، می‌تواند از واکسیناسیون علیه این ویروس سود ببرد.»

این نماینده مجلس نمایندگان به مطالعه‌ای از جانب وزارت دفاع اشاره کرد که اواخر ژوئن منتشر شده؛ طی این مطالعه، مشخص شد نیروهایی که واکسن کووید۱۹ دریافت کردند، التهاب‌های قلبی بیشتری را متحمل شدند.»

پزشکان نیروی زمینی، هوایی و دریایی ۲۳ مورد ابتلا به میوکاردیت (نوعی التهاب قلبی) را در مردانی کشف کردند که تا قبل از تزریق واکسن کووید۱۹ هیچ مشکلی نداشتند.

مطالعه‌ای در مجله علمی «جاما کاردیولوژی» ابتلا به میوکاردیت، چهار روز پس از دریافت واکسن کووید۱۹ را تأیید می‌کند.

این مطالعه هفته‌ها پس از آن انجام شد که مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های ایالات متحده پس از تجویز واکسن mRNA میزان بالاتری از التهاب قلبی را یافت. با این حال، این مرکز و سایر مقامات بهداشتی اذعان کرده‌اند که مزیت دریافت واکسن بیش از خطرات آن است.

مطالب دیگر:

شیوع نوع دلتای کرونا در چین، سومین بندر بزرگ جهان را تحت فشار قرار داد

تغییر ناگهانی در روایت نشت کووید۱۹ از آزمایشگاه «مرموز» است

نظریه انتقادی نژاد، نسخه‌ نژادی مارکسیسم است

اخبار مرتبط