logo_eet

پیتر ناوارو: «با وجود توجه ظاهری به وضعیت مسلمانان اویغور، همچنان تعداد بی‌‌‌‌‏شماری از تمرین‌کنندگان فالون گونگ در زندان به سر می‌برند»

اردوگاه‌‌‌‌‏های مشاور تجاری کاخ سفید در دوران ترامپ و نویسنده کتاب‌‌‌‌‏های «مرگ به دست چین» و «در دوران ترامپ» به خوبی از دسیسه‌‌‌‌‏های
در سال 1998، قبل از شروع آزار و شکنجه، مردم در پارکی در چانگ‌چون جمع می‌شوند تا فالون گونگ را تمرین کنند (Minghui)

پیتر ناوارو، مشاور تجاری کاخ سفید در دوران ترامپ و نویسنده کتاب‌‌‌‌‏های «مرگ به دست چین» و «در دوران ترامپ» به خوبی از دسیسه‌‌‌‌‏های فریبنده حزب کمونیست چین – شامل وجود اردوگاه‌‌‌‌‏های بدنام کار اجباری و برده ‌‌‌‌‏داری در منطقه شین جیانگ – آگاه بوده و هم اکنون سعی دارد تا با هشدارهای خود توجه‎ دیگران را به یک گروه دیگر، یعنی تمرین‌کنندگان روش معنوی فالون گونگ جلب کند.

ناوارو به اپک تایمز گفت: «نکته تاسف‌‌‌‌‏ برانگیز اینجاست که تمرین‌کنندگان فالون گونگ عملا حکم قربانیان‌‌‌‏ را در اردوگاه‌‌‌‌‏های کار اجباری حزب کمونیست چین داشته‌‌‌‌‏اند. آنها امروزه نیز تحت آزار و شکنجه قرار دارند. با وجود آگاهی جهان نسبت به وجود اردوگاه‌‌‌‌‏های کار اجباری و در حالی که تعداد بی‌‌‌‌‏‎شماری از تمرین‌کنندگان فالون گونگ توسط حکومت چین زندانی شده‎اند، تمرکزها صرفا به مسلمانان اویغور معطوف شده است».

فالون گونگ، که با نام فالون دافا نیز شناخته می‎شود، نوعی تمرین معنوی است که بر پایه سه اصل حقیقت، نیک‌خواهی، و بردباری بنا شده است. براساس تخمین‌‌‌‌‏های دولت چین در دهه ۱۹۹۰، محبوبیت این تمرین در آن دوران رو به افزایش بود و تا پایان این دهه بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر از مردم چین آن را تمرین می‌‌‌‌‏کردند.

حزب کمونیست چین محبوبیت این روش مدیتیشن و تاکید آن بر ارزش‌‌‌‌‏های سنتی چین را به عنوان تهدیدی برای خود دید، و در ماه جولای سال ۱۹۹۹ کارزاری را به راه انداخت تا آن را از میان بردارد. طبق داده‌‌‌‌‏های مرکز اطلاعات فالون دافا، میلیون‌‌‌‌‏ها تمرین‌کننده از آن زمان در زندان‌‌‌‌‏ها، اردوگاه‌‌‌‌‏های کار اجباری، و سایر تاسیسات حبس شده و صدها هزار نفر نیز در دوران حبس مورد شکنجه قرار گرفته‌‌‌‌‏اند.

«شیطان روی زمین در قالبی جدید»

ناوارو همچنین از این فرصت استفاده کرد تا همدردی خود را در پی درگذشت دیوید کیلگور، وزیر سابق دولت کانادا، عضو با سابقه مجلس این کشور، و حامی معروف حقوق بشر ابراز کند.

ناوارو در این باره گفت: «اجازه بدهید به دیوید کیلگور، عضو سابق مجلس کانادا که اخیرا درگذشت ادای احترام کنم؛ مردی که نقش پررنگی در افشای جنایت‌‌‌‌‏های حزب کمونیست چین در زمینه برداشت اجباری اعضای بدن تمرین‌کنندگان فالون گونگ داشت».

کیلگور در یکی از سخنرانی‌‌‌‌‏های «تِد» به نام Two Davids and Goliath گفت: «حزب [کمونیست چین] به فاصله هر ۱۰ سال یکبار به سراغ آزار و شکنجه اقلیت‌‌‌‌‏ها می‌‌‌‌‏رود؛ اقدامی که به نظر من برای القای وحشت میان مردم صورت می‌‌‌‌‏گیرد. فقط کافی است تا سه کارزار آزار و شکنجه‌ای را درنظر بگیرید که از سال ۱۹۵۰ به بعد اتفاق افتاده‌‌‌‌‏اند: در برنامه به اصطلاح «یک گام بزرگ به جلو» حدودا ۴۰ میلیون نفر به دلیل گرسنگی جان باختند، دوران «انقلاب فرهنگی» از سال ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۶ تقریبا ۲ میلیون قربانی داشت، و در فاجعه میدان تیان‎آن‎من سربازان هزاران نفر را به دلیل حمایت از آزادی و دموکراسی به قتل رساندند».

«حالا من و دیوید [ماتاس] به شما می‌‌‌‌‏گوییم که صدها هزاران انسان بی‌‌‌‌‏گناه در سرتاسر چین به اردوگاه‌‌‌‌‏های کار و برده داری فرستاده شده‌‌‌‌‏اند؛ این افراد نه تنها کالاهای صادراتی را تولید می‌‌‌‌‏کنند، بلکه تحت شکنجه قرار می‌‌‌‌‏گیرند، از آنها تست خون گرفته می‌‌‌‌‏شود، و در بدترین حالت کشته شده و اعضای بدن آنها برای کسب سود برداشته می‌‌‌‌‏شوند».

با وجود تحقیقات مستقل دیوید کیلگور و دیوید ماتاس، وکیل حقوق بشر اهل کانادا در طول یک دهه گذشته در زمینه ادعاهای برداشت اجباری اعضای بدن تمرین‌کنندگان فالون گونگ، توجه و پوشش خبری بین‌‌‌‌‏المللی ناچیزی معطوف تلاش‌‌‌‌‏های آنها شده است.

این دو محقق نتیجه گرفتند که یافته‌‌‌‌‏های آنها «آنقدر نگران کننده بود که باید از آن با عنوان «شیطان روی زمین در قالبی جدید» یاد کرد».

کیلگور در این باره گفت: «شواهد انکار ناپذیری در طول ۱۰ سال گذشته جمع‌‌‌‌‏آوری شده است. ما ۳۲ نمونه از شواهد را در اختیار داریم که وقوع برداشت عضو را در چین تایید می‌‌‌‌‏کنند. انور توتی، یک جراح نیز شهادت داده است که در اواسط دهه ۹۰ او را مجبور به برداشت اعضای بدن یک زندانی سیاسی اویغور کرده بودند و این عمل در حالی انجام شده است که قربانی هوشیاری داشته است».

«به احتمال زیاد اقدام برای برداشت عضو ابتدا از افراد اهل تبت آغاز شده، سپس بر روی مسلمانان اویغور و در نهایت مسیحیان انجام شده، و در مورد تمرین‌کنندگان فالون گونگ به اوج رسیده است. پارلمان اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۳ در اقدامی ستودنی قطعنامه‌‌‌‌‏ای را تصویب کرد که در آن از گزارش‌‌‌‌‏های مداوم و معتبر برداشت اعضای بدن تعداد زیادی از تمرین کنندگان فالون گونگ که با مجوز حکومت چین به‌طور سیستماتیک انجام شده است، ابراز نگرانی عمیق کرد».

کیلگور ادامه داد: «اتان گاتمن در سال ۲۰۱۴ در کتابی به نام «کشتار» با بیش از ۱۰۰ نفر مصاحبه کرد و شواهد جدیدی را ارائه داد که طی ۸ سال جمع آوری کرده بود. او تخمین می‌‌‌‌‏زند که به طور میانگین بین ۴۵۰هزار تا یک میلیون نفر از تمرین کنندگان فالون گونگ در زندان‌‌‌‌‏ها و اردوگاه‌‌‌‌‏های کار اجباری به‌سر می‌‌‌‌‏برند. او نتیجه می‌‌‌‌‏گیرد که در بازه زمانی بین سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ حدود ۶۵هزار تمرین کننده فالون گونگ و بین ۲ تا ۴ هزار تن از مسلمانان اویغور، تبتیان و مسیحیان به‌خاطر برداشت اجباری اعضای بدن‌شان کشته شده‌‌‌‌‏اند».

«با درنظر گرفتن سود مالی این اقدامات دلیل انجام آن را متوجه می‌‌‌‌‏شوید. بیمارستان‌‌‌‌‏ها به ازای کلیه و قلب به ترتیب ۶۲هزار و ۱۶۰هزار دلار پول دریافت می‌‌‌‌‏کنند. این یعنی با میلیاردها دلار سود مواجه هستیم».

کیلگور گفت: «بنابراین با اینکه رسانه‌‌‌‌‏های جریان اصلی توجه ناچیزی به این جنایات داشته‌‌‌‌‏اند، حقیقت به تدریج در حال آشکار شدن است».

«پِن آمریکا»، یک گروه ادبی و فعال در زمینه حقوق بشر به طور گسترده درباره موارد خود سانسوری هالیوود در جهت کسب رضایت حزب کمونیست چین گزارش داده است.

 اتاق فکر «موسسه پالسون» نشان داده است که «شرکت‌‌‌‌‏ها و سرمایه‌‌‌‌‏گذاران مورد حمایت دولت پکن از مالکیت عمده» حدود ۲۴۰۰ شرکت در ایالات متحده برخوردار هستند.

تنها برخی از این شرکت‌‌‌‌‏ها شامل AMC Entertainment (حوزه سرگرمی)، Complete Genomics (بیمه)، First International Oil (انرژی)، G.E. Appliances (فناوری)، بخش کامپیوتر‌‌‌‌‏های شخصی شرکت IBM (فناوری)، Legendary Entertainment Group (سرگرمی)، Motorola Mobility (فناوری)، Nexteer Automotive (خودرو)، Riot Games (سرگرمی)، و Smithfield Foods (صنایع غذایی) هستند.

دو شبکه MSNBC و NBC از بزرگترین منابع خبری در ایالات متحده بوده و شرکت «ان‎بی‎سی یونیورسال» مالکیت هر دو را بر عهده دارد. این شرکت ظاهرا با خبرگزاری «شین‌‌‌‌‏هوا»، رسانه تبلیغاتی تحت کنترل حزب کمونیست چین ارتباط نزدیکی دارد. شبکه‌‌‌‌‏های دیگر مانند ABC و ESPN نیز ظاهرا با رژیم چین در ارتباط هستند. در سال ۲۰۱۹ به صورت مستقیم به کارکنان شبکه ESPN گفته شد تا به هر قیمتی از بحث درباره سیاست‌‌‌‌‏های چین خودداری کنند.

ناوارو گفت: «فکر می‌‌‌‌‏کنم که ما باید همواره اقدامات این شرکت‌‌‌‌‏های لیبرال را برای کنار گذاشتن و سلب آزاردی بیان مردم آمریکا به‌دلیل صحبت آزادانه درباره برخی مسائل افشا کرده، و روشن کنیم که این امر در تضاد با سکوت آنها ]رسانه‌ها[ است به‌ویژه در زمانی که نیاز است خشونت‌‌‌‌‏های حزب کمونیست چین را پوشش دهند، تا شرایط تغییر کند».

مطالب دیگر:

مقام ارشد سابق آمریکا: رژیم چین در حال ارتکاب به «حداقل سه نسل‌کشی» است

اسناد محرمانه فاش شده دال بر نسل‌کشی تمرین‌کنندگان فالون گونگ به‌دست رژیم چین

تگزاس برداشت اجباری اعضای بدنِ تمرین‌کنندگان مدیتیشن فالون گونگ به‌دست رژیم چین را محکوم می‌کند

اخبار مرتبط