SCI-Space-Station-700x420-1-590x354

ارسال کیک، شکلات، و لوازم فنی برای فضانوردان توسط اسپیس‌ایکس

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۲۵

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۲۵

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

(NASA via AP)

 

یک سفینه فضایی متعلق به شرکت اسپیس ایکس، روز نهم ماه مارس وارد ایستگاه فضایی بین‌المللی شد و بیستمین محموله تجهیزات و لوازم را تحویل این ایستگاه داد.

کپسول دراگون، اواخر جمعه شب به سمت ایستگاه فضایی پرتاب شد و پس از آنکه به مقصد رسید، دو فضانورد ناسا به نام‌های اندرو مورگان و جسیکا میر از بازوی رباتیک ایستگاه برای گرفتن این فضاپیما استفاده کردند.

محموله این فضاپیما، که حدود ۹۵۰ کیلوگرم وزن داشت، شامل ادوات و تجهیزات فنی و علمی، و نیز کالاهایی ویژه سه فضانورد شامل گریپ فروت، گوجه فرنگی، اسمارتیز، کیک شکلاتی و دیگر خوراکی‌ها است.

این آخرین پرتاب کپسول دراگون به این شیوه بود. در آینده برای حمل محموله یا خدمه، به جای نیاز به کمک بازوی روبات، فضاپیما به صورت خودکار متصل خواهد شد.

اسپیس ایکس، از سال ۲۰۱۲ محموله‌های ایستگاهی را ارسال می کند و قصد دارد از بهار سال جاری اعزام فضانوردان ناسا را نیز ​​آغاز کند.

فضانورد مایر با ارسال پیام از فاصله ۴۱۸ کیلومتری بالاتر از سطح زمین، این موفقیت را تبریک گفت و اشاره کرد که این سومین عزیمت فضاپیمای دراگون بوده است. وی خاطرنشان کرد، این فضاپیما و نیز موشک قبل از بازگشت برای مأموریت بعدی، یک رویکرد باثبات در پروازهای فضایی است.

دراگون پیش از بازگشت به زمین به مدت یک ماه در مدار ایستگاه بین‌المللی باقی خواهد ماند.

مطالب دیگر:

آیا درمانی طلایی و « نتیجه‌بخش » برای یک اپیدمی وجود دارد؟

تأمل و امید در میان اپیدمی ویروس کرونا

سانسور کرونا توسط پیام‌رسان چینی وی‌چت