Search
Asset 2

ترامپ: در صورت از دست دادن دور دوم انتخابات سنا، سه مقام جمهوری خواه مقصر خواهند بود

از دست دادن دور دوم انتخابات ترامپ همچنین در توییتر خود گفت که «فرماندار جمهوریخواه جورجیا از انجام راستی‌آزمایی امضاها خودداری می‌کند،
برایان کمپ فرماندار جورجیا (Kevin C. Cox/Getty Images)

ترامپ روز دوشنبه گفت در صورت از دست دادن دور دوم انتخابات مجلس سنا در ژانویه، فرماندار جورجیا، معاون وی و وزیر امور داخلی این ایالت مقصر خواهند بود.

رئیس جمهور در پیام توییتری خود که عصر دوشنبه ارسال شد، از مخفف «RINO»، که به معنی «فقط به نام، جمهوری‌خواه» است، برای توصیف برای این سه نفر، یعنی برایان کمپ، جف دانکن و برد رافنسپرگر، استفاده کرد.

رئیس جمهور با اشاره به سناتور کلی لوفلر و سناتور دیوید پردو گفت که مقامات جورجیا تنها مسئولین از دست دادن احتمالی دو سناتور بزرگ ما از جورجیا خواهند بود.

وی گفت «نمی‌خواهید جلسه ویژه‌ای ترتیب دهید، و یا تأیید امضا را بررسی کنید؟! مردم عصبانی هستند!»

ترامپ همچنین در توییتر خود گفت که «فرماندار جمهوریخواه جورجیا از انجام راستی‌آزمایی امضاها خودداری می‌کند، کاری که به ما یک پیروزی آسان می‌دهد. این مرد چه مشکلی دارد؟ چه چیزی را پنهان می‌‌‌‌‏کند؟»

برایان کمپ، فرماندار جورجیا از رافنسپرگر، وزیر این ایالت خواسته بود که روز پنجم دسامبر ممیزی امضاها انجام شود، اما در این خصوص هیچ پیگیری انجام نشد. کمپ این اظهارات را پس از انتشار فیلم‌های ویدئویی بیان کرد که به نظر می‌رسید کارمندان انتخابات در منطقه فولتون در نیمه شب مشغول پردازش آرا هستند و هیچ ناظری وجود ندارد.

کمپ و دانکن اوایل روز دوشنبه درخواست ترامپ و چهار عضو سنای جورجیا برای تشکیل جلسه ویژه قانونگذاری را رد کردند.

آنها در بیانیه‌ای مشترک گفتند «اگرچه ما می‌‌‌‌‏دانیم که چهار عضو سنای جورجیا خواستار تشکیل جلسه ویژه‌ای در مجمع عمومی هستند، اما انجام این کار به منظور انتخاب یک پنل جداگانه از انتخاب کنندگان ریاست جمهوری گزینه‌ای نیست که طبق قوانین ایالتی یا فدرال مجاز باشد.»

قانون گذاران و رئیس جمهور خواستار برگزاری جلسه ویژه شدند تا به ادعاهایی رو به رشدی بپردازند که به تقلب بالقوه انتخاباتی و بی‌نظمی‌ها در این خصصوص پرداخته شود.

گابریل استرلینگ، مدیر اجرای سیستم رأی گیری ایالت، در یک کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت، برای انتخابات دور دوم سنا در جورجیا بیش از یک میلیون برگه رای‌گیری خواسته شده است. تقریباً ۱،۰۳۷،۱۷۲ رأی غیابی درسیستم‌های ثبت نام رای دهندگان وارد شده است و ۳۹،۲۵۹ نفر دیگر در انتظار رسیدگی هستند.

لوفلر و پردو به ترتیب با نامزدهای دموکرات یعنی رافائل وارنوک و جون اوسوف رقابت خواهند کرد.

مطالب دیگر:

ترامپ: در چند روز آینده اتفاقات بزرگی خواهد افتاد

درخواست کارزار ترامپ از دیوان عالی میشیگان برای اعلام نقض قانون اساسی ایالتی در روند انتخابات

اقتصاد کشور چین در آستانه فروپاشی

هیئت تحریریه اپک تایمز: آمریکایی‌ها باید مقابل حمله به انتخابات ایستادگی کنند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی