logo_eet

استعفا دادن کادر درمانی به‌دلیل عدم تمایل به واکسینه شدن، مراکز درمانی را با کمبود نیرو مواجه می‌کند

به‌دنبال دستور واکسیناسیون اجباری برای کارکنان بیمارستان، گروهی از معترضان در 1 سپتامبر 2021 در خارج از بیمارستانی در شهر نیویورک تجمع کردند. (Spencer Platt/Getty Images)
به‌دنبال دستور واکسیناسیون اجباری برای کارکنان بیمارستان، گروهی از معترضان در 1 سپتامبر 2021 در خارج از بیمارستانی در شهر نیویورک تجمع کردند. (Spencer Platt/Getty Images)

روچل والنسکی، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (سی‌دی‌سی) گفت همانطور که ریاست برخی بیمارستان‌ها هشدار داده‌اند، اجباری کردن واکسیناسیون کووید۱۹ برای کادر درمانی به احتمال زیاد به کمبود نیرو در سراسر ایالات متحده منجر خواهد شد.

والنسکی روز دوشنبه در برنامه «صبح بخیر آمریکا» گفت: «مشاهده کردیم که اجباری کردن واکسیناسیون باعث می‌شود افراد بیشتری واکسینه شوند». او گفت: «این کار مسلماً چالش‌برانگیز است. من می‌گویم که ما باید اندکی تلاش کنیم… تا بفهمیم تردید آن‌ها از چه بابت است تا بتوانیم آن‌ها را واکسینه کنیم و آنان را به سر کار برگردانیم».

فرماندار نیویورک کتی هوکول روز شنبه طی بیانیه‌ای گفت شاید به گارد ملی این ایالت دستور دهد جایگزین پرسنل درمانی شوند که در پی ابلاغیه واکسیناسیون اجباری این ایالت استعفا داده یا اخراج شده‌اند. جناب فرماندار همچنین به ایده بهره‌گیری از پرستاران سایر ایالت‌ها، پرسنل درمانی معتبر سایر کشورها و یا پرستاران بازنشسته‌ای که واکسینه‌ شده‌اند نیز برای جایگزین کردن این افراد اشاره کرد.

والنسکی در جریان مصاحبه روز دوشنبه خود اذعان داشت کمبود نیرو «مسلماً چالش‌برانگیز» است اما هیچ برنامه مشخصی برای حل کمبود احتمالی کادر درمانی ارائه نکرد.

او افزود: «من می‌گویم که ما باید اندکی تلاش کنیم، به این کارکنان کادر درمانی آموزش دهیم، آن‌ها را در موقعیت خودشان ببینیم و بفهمیم تردید آن‌ها از چه بابت است تا بتوانیم آن‌ها را واکسینه کنیم و آنان را به سر کار برگردانیم».

مهلت ایالت نیویورک برای واکسیناسیون کادر درمانی علیه ویروس ح‌ک‌چ (حزب کمونیست چین) روز دوشنبه، ۲۷ سپتامبر به پایان می‌رسد.

به گفته دفتر فرمانداری، حدود ۱۶ درصد از پرسنل درمانی این ایالت واکسن نزده‌اند.

اوایل ماه جاری جرالد کِیِر، رئیس سامانه سلامت شهر لوییس کانتی گفت بیمارستان جنرال هاسپیتال لوییس کانتی واقع در روستای لوویل در پی استعفای شش تن از کارکنان بخش زایمان این بیمارستان در عوض دریافت واکسن، در آینده نزدیک دیگر ظرفیتی برای به دنیا آوردن نوزادان نخواهد داشت.

کِیِر روز ۱۰ سپتامبر در یک کنفرانس خبری گفت: «اگر بتوانیم این خدمت‌دهی را متوقف کرده و اکنون به استخدام پرستارانی بپردازیم که واکسن زده‌اند، می‌توانیم به زایمان در لوییس کانتی ادامه دهیم».

یک قاضی فدرال روز ۱۴ سپتامبر پس از آنکه گروهی از کارکنان کادر درمانی با این ادعا از ایالت شکایت کردند که به علت عدم مشمولیت معافیت‌های مذهبی حقوق اساسی آنان نقض شده است، دستور واکسیناسیون اجباری این ایالت برای کادر درمانی را به حالت تعلیق درآورد.

 هفته گذشته ده تن از ماموران حراستی بیمارستان‌های ایالتی از هوکول، سرپرست امور سلامت هاوارد زاکر و دپارتمان سلامت ایالت نیویورک شکایت کرده و در عوض اجبار به دریافت واکسن، خواستار مشارکت منظم در آزمایش کووید۱۹ شدند.

مطالب دیگر:

گزارش ویژه: جلسه استماع سنای آریزونا در رابطه با تناقضات متعدد یافت شده در بازرسی انتخاباتی

در روزهای اخیر حدود ۱۲هزار مهاجر غیرقانونی اهل هائیتی وارد آمریکا شده‌اند

پس از آزادی مدیر مالی هوآوی، کانادایی‌های زندانی در چین آزاد شدند

تروُر لودون: به حزب کمونیست چین پایان دهید وگرنه باید برای بقا بجنگیم

اخبار مرتبط