logo_eet

جمهوری‌خواهان مجلس به اِلیس استفانیک به‌عنوان جایگزینی برای لیز چینی رأی دادند

استفانیک جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان، روز جمعه، الیس استفانیک نماینده نیویورک در مجلس نمایندگان را به یکی از قدرتمندترین سِمَت‌ها در
الیس استفانیک نماینده منتخب حوزه انتخابیه بیست‌ویکم نیویورک در مجلس نمایندگان (Alex Wong/Getty Images)

جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان، روز جمعه، الیس استفانیک نماینده نیویورک در مجلس نمایندگان را به یکی از قدرتمندترین سِمَت‌ها در کمیته حزب جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان ارتقا دادند. این اتفاق تنها دو روز پس از آن افتاد که آنها لیز چینی را از همان سِمَت برکنار کردند.

نمایندگان مجلس نمایندگان، استفانیک ۳۶ ساله را به عنوان رئیس کنفرانس جمهوری‌خواهان مجلس انتخاب کردند. چیپ روی رقیب وی برای این پست نتوانست رأی کافی کسب کند. در این رای گیری، که پشت درهای بسته برگزار شد، الیس استفانیک ۱۳۴ رأی و چیپ روی ۴۶ رأی کسب کرد.

کوین مک کارتی، رهبر جمهوری خواهان مجلس در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت «من می‌خواهم به الیس استفانیک تبریک بگویم و از او در تیم رهبری استقبال کنم.»

چیپ روی، یکی از اعضای مجمع آزادی مجلس، پس از رأی‌گیری گفت که از استفانیک که وی را دوست و همکار توصیف می‌کند، حمایت خواهد کرد.

استفانیک گفت در حال حاضر به «متحد کردن کنفرانس‌مان» متمرکز هستم. انتخاب او پس از آن روی داد که لیز چینی، اقدام به حملات مکرر علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، کرد که رکورد تعداد آرا را برای یک نامزد جمهوری خواه در سال ۲۰۲۰ به دست آورده است.

ترامپ اوایل هفته حمایت کامل خود را به استفانیک معطوف کرد و او را «یک رابط پایدار و با استعداد» خواند که «با نزدیک شدن به انتخابات میان دوره‌ای مهم ۲۰۲۲ تجربه تغییر مناطق از رنگ آبی به قرمز را دارد.

استفانیک پس از برنده شدن در این جایگاه از ترامپ به خاطر اظهاراتش تشکر کرد و وی را «بخشی مهم از تیم جمهوری خواه ما» خواند.

مک کارتی گفت که این کنفرانس قبل از رای گیری «یک بحث سالم» داشت.

مایک جانسون، معاون رئیس کنفرانس جمهوری‌خواهان مجلس به خبرنگاران گفت که استفانیک در روزهای منتهی به رای گیری با هر یک از اعضای جمهوری‌خواه تماس گرفته بود، گفت «امروز احساس خوبی از آن سالن شنیده می‌شود».

لیزچینی، ماه فوریه در رای گیری انجام شده موقعیت خود را حفظ کرد، اما اعضا دوباره تشکیل جلسه دادند، زیرا او بارها به ترامپ حمله کرد.

چینی در سخنرانی خود در صحن مجلس قبل از برکناری گفت که ده‌ها دادگاه و نیز وزارت دادگستری هیچ مدرکی برای اثبات ادعاهای رئیس جمهور سابق در مورد تقلب در انتخابات پیدا نکردند.

او گفت «دیگران حزب ما را در مسیری هدایت می‌کنند که حاکمیت قانون را رها می‌کند و برای تضعیف دموکراسی ما به جنگ صلیبی رئیس جمهور سابق می پیوندند.»

لیز چینی، دختر معاون رئیس جمهور سابق دیک چینی، قصد دارد در حزب جمهوری خواه باقی بماند و در حال بررسی کاندیدا شدن برای ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ است.

مطالب دیگر:

آمریکا یکی از مقامات چین را به علت آزار و شکنجه فالون گونگ تحریم کرد

شرکت‌های بزرگ‌ فناوری با قدرت‌های انحصاری خود مشغول سانسور اطلاعات هستند

شی جین‌پینگ: همه‌گیری کرونا موقعیت مناسبی را در اختیار حزب کمونیست چین قرار داده است

اخبار مرتبط