Search
Asset 2

ترامپ: فشار برای استیضاح، آتش خشم را شعله‌ور می‌کند

واکسن دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، از جو بایدن به خاطر اظهارات اخیرش درباره واکسن کرونا، انتقاد کرد و گفت او یا صداقت ندارد یا عقلش
(Donald Trump)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه (۱۲ ژانویه) در خارج از کاخ سفید به خبرنگاران گفت که فشار تازه دموکرات‌ها برای استیضاح دوم بخشی از یک کارزار طولانی مدت علیه او است که باعث خشم طرفدارانش می‌شود.

ترامپ گفت: «در مورد استیضاح، این واقعاً ادامه بزرگترین ماجراجویی برای آزار و اذیت افرادی با دیدگاه سیاسی مخالف در تاریخ سیاست است.» «مسخره است. کاملا مسخره است این استیضاح باعث خشم عظیمی می‌شود و شما این کار را می‌کنید و این واقعاً کار وحشتناکی است که آنها انجام می‌دهند.»

دموکرات‌ها روز دوشنبه با صدور مصوبه‌ای ترامپ را به «تحریک به شورش» متهم کردند و ترامپ را به ترغیب به حمله به ساختمان کنگره در ۶ ژانویه متهم کردند. ترامپ آن روز در طی یک سخنرانی خواستار حمایت از حانب طرفدارانش شد اما تأکید کرد که آنها باید آرام باشند.

رئیس جمهور روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران، بار دیگر درخواست خود برای صلح را تکرار کرد و گفت، «ما مطلقا خواهان هیچ خشونتی نیستیم.»

دموکرات‌ها سعی کرده‌اند با استناد به اصلاحیه ۲۵، مایک پنس معاون رئیس جمهور و کابینه را تحت فشار قرار دهند تا ترامپ را برکنار کنند. یک منبع به اپک تایمز گفت که پنس از این حرکت حمایت نمی‌کند. یک جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان روز دوشنبه مانع مصوبه‌ای شد که پنس را به استناد به این اصلاحیه فرامی‌خواند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان طی نامه اخیر به همکاران خود گفت که اگر پنس و اکثریت اعضای هیئت دولت اصلاحیه ۲۵ را مورد استناد قرار ندهند، دموکراتها قصد دارند با طرح استیضاح دیگری پیش بروند.

ترامپ به خبرنگاران خارج از کاخ سفید گفت که، «خطاب به نانسی پلوسی و چاک شومر که می‌خواهند به این راه ادامه دهند، فکر می‌کنم که این باعث ایجاد خطر فوق‌العاده‌ای برای کشور ما می‌شود و باعث خشم عظیمی می‌شود.»

وی افزود: «من خواهان هیچ خشونتی نیستم.»

 بعداً پس از ورود ترامپ به پایگاه مشترک اندروز و قبل از عزیمت به آلامو، تگزاس، از او در مورد مسئولیتش در مورد هجوم خشونت‌آمیز به ساختمان کنگره، که در آن تعدادی از مردم جان خود را از دست دادند، سوال شد. ترامپ با بیان اینکه سخنرانی وی «کاملاً مناسب» بوده است، این اظهارات مبنی براینکه مردم را تشویق به خشونت  کرده، رد کرد.

مطالب دیگر:

پاتریک بایرن: این یک اقدام از طرف «حزب کمونیست برای تصاحب قدرت است»

فیس بوک همه پُست‌های حاوی عبارت «سرقت را متوقف کنید» را حذف می‌کند

ترامپ با درخواست شهردار واشنگتن برای اعلام وضعیت اضطراری  درمنطقه کلمبیا موافقت می‌کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی