Search
Asset 2

اسرار تقویم ۱۶۰هزار ساله آفریقایی کشف شد

Aki-1180-640x359

تقویم آدام، قدیمی‌ترین آرایش ‌ایستاده ‌سنگی در جهان است. این تقویم در سال ۲۰۰۳ توسط یک خلبان هنگام پرواز بر روی شهر کاپشی‌هوپ در آفریقای جنوبی کشف شد.

‌ترتیب غیر معمول سنگ‌های بزرگ باعث شد که خلبان روز بعد برای بررسی به آنجا برگردد. تحقیقات بیشتر مشخص کرد که سنگ‌‏ها عادی نیستند و از سوی دیگر شواهدی از یک تمدن پیشرفته ما قبل تاریخی درباره چگونگی تولید انرژی صوتی با این سنگ‌ها وجود دارد.

«یوهان‌هین»، خلبان با همکاری «بیل‌هولنباخ»، ستاره‌شناس تعدادی از ردیف‌‏های نجومی را شناسایی کردند که نشان می‌دهد که آن یک تقویم باستانی است که با حرکات خورشید، بلندترین و کوتاه‌‏ترین روز سال و نقطه اعتدال شب و روز هماهنگ بوده است.

اسرار استون هنج
©YouTube Screenshot | Michael Tellinger

«استون‌هنج آفریقایی» از همان ابتدا با دیگر خرابه‌های سنگی بی‌شمار در جنوب آفریقا مقایسه شد که نشان می‌دهد این ویرانه‌ها ممکن است بسیار قدیمی‌تر از آنچه در ابتدا تصور‌ می‌‏شد، باشند.

«مایکل تلینگر» محققی از آفریقای جنوبی ‌تخمین می‌زند که بیش از ۱۰۰هزار خرابه‌ سنگی باستانی یا‌ «‌دوایر‌ سنگی»‌ وجود دارد که در سرتاسر آفریقای جنوبی پراکنده ‌شده‌‏اند و تقویم آدام یا تقویم انکی ‌معروف‌ترین آن‌‏ها شمرده می‌‏شود.

قدمت سنگ‌های تقویم آدام طی برخی از برآوردها به بیش از ۷۵هزار سال پیش برمی‌‏گردد. ‌با این حال، با محاسبات بیشتر در سال ۲۰۰۹ قدمت آن‌‏ها تا ۱۶۰هزار سال پیش برآورد شده است.

دلیل اینکه چرا این آرایش سنگی به عنوان یک تقویم نامیده می‌شود؛ این است که سنگ‌ها به گونه‌ای قرار گرفته‌‏اند که حرکت خورشید را دنبال ‌کنند.‌ همانطور که خورشید حرکت می‌کند، سایه خورشید بر روی سنگ‌ها می‌افتد.

بیشتر بخوانید:

کشف یافته‌های جدید از اسرار استون هنج

اسرار استون هنج
(©YouTube Screenshot | MegalithomaniaUK)

یکی از جالب‌‏ترین یافته‌ها این است که فرکانس‌های صوتی شناسایی شده در سنگ‌ها بوسیله ارتباط ویژه بین ترتیب خاص قرارگیری سنگ‌ها و زیر زمین ایجاد می‌شود. ‌در حقیقت،‌ همانطور که فرکانس‌ها به سطح دایره سنگی می‌رسند، ‌آن‌‏ها شبیه به شکل چیدمان گل‌های هندسی مقدس نمایان می‌شوند.

علاوه بر این،‌ سیگنال‌های جی‌‏پی‌‏اس در داخل دایره سنگی از بین می‌روند. ‌تلینگر در یک ویدیو در یوتیوب می‌گوید:‌«یک قدم به داخل (حلقه سنگی) بگذارید، سیگنال نخواهید داشت.» ‌اگر یک قدم بیرون بروید، جی‌‏پی‌‏اس دوباره کار خواهد کرد.‌ ظاهرا این امر به دلیل میدان الکترومغناطیسی قوی و فرکانس‌های صوتی تولید شده توسط تقویم آدام اتفاق می‌افتد.

مطالب دیگر: مجازات بیش از یک میلیون و سیصد هزار مقام چینی به دلیل فساد (ویدئو)

اسرار استون هنج
(©YouTube Screenshot | MegalithomaniaUK)

تلینگر در این خصوص گفت: «فقط نوعی مشاهده‌ ساده الکترونیکی است که در ابتدا گمان می‌کردم که این سازه تقریبا همانند سایر بناهای باستانی عظیم یک دستگاه تولید انرژی است. این سازه‌های سنگی هیچ در و ورودی ندارند و همه آن‌‏ها مقدار حیرت‌انگیزی از انرژی صوتی و میدان‌های الکترومغناطیسی تولید می‌کنند که واقعا ذهن را متحیر می‌کند.‌ همه آن‌‏ها دستگاه‌‏های تولید انرژی هستند که از قوانین طبیعت و امواج، رزونانس و فرکانس برای رسیدن به این هدف استفاده می‌کنند. ‌ما با فن‌آوری پیشرفته باستانی سر و کار داریم و حالا شروع به فهمیدن ساز و کار آن شده‌ایم.»

سنگ‌های تقویم آدام هر کدام بالای ۵ تن وزن‌ ‌دارند و مطمئنا از مکانی دور به اینجا آورده شده‌اند و باید گفت که زمین‌‏های اطراف منطقه بسیار غنی از طلا است.

اسرار استون هنج
(©Facebook | Adam Ramirez)

تلینگر گفت: «هنگامی که برای اولین‌بار یوهان ویرانه‌های سنگی باستانی آفریقای جنوبی را به من معرفی کرد، هیچ ایده‌‏ای از اکتشاف‌‏های باورنکردنی که طی یک یا دو سال بعد داشتیم، نداشتم. عکس‌برداری‌ها، مصنوعات و مستنداتی که ما در این نقاط بدست آوردیم،‌ بدون شک به تمدنی گمشده و دیده نشده نه تنها به چند صد یا چند هزار سال … بلکه بالای صدها هزار سال پیش تعلق دارد. کشفیات بسیار گیج‌کننده‌تر از آن هستند که به آسانی توسط جریان اصلی تاریخی و باستان‌شناسی همانطور که قبلا تجربه کرده‌ایم، قابل‌پذیرش باشند.‌ این (کشف) نیاز به تغییر کلی در نگاه به تاریخ انسانی‎‌مان دارد.»

بنابراین، ‌چه کسی این سازه‌های سنگی را ساخته است؟‌ مطمئنا آن افراد ‌هرکسی که بوده‌اند، دارای ‌درجه خاصی از دانش نجومی و صوت‌شناسی بوده‌اند.

اسرار استون هنج
(©YouTube Screenshot | Michael Tellinger)

یافته‌های این سازه‌های سنگی نیز با یافته‌های متعددی در سراسر زمین از تمدن‌های ماقبل تاریخ مطابقت دارد که همگی بسیار پیش از تمدن کنونی ما وجود داشته‌‌اند.

تمدن‌های ماقبل تاریخ،‌ دانشمندان و مورخان را به چالش می‌کشد تا دوباره تاریخ انسانی را دوباره مورد بررسی قرار دهند.‌ همانطور که ‌بشر به کشف‌ مجدد خود و این یافته‌ها ادامه می‌‏دهد،‌ ممکن است کتاب‌های تاریخ‌‌ دست‌خوش تغییر شوند.

مطالب دیگر:

چرا تمرین معنوی فالون دافا در چین مورد آزار و شکنجه قرار دارد

‌آلبوم عکس : درختانی که ریشه‌‌‏هایشان بر روی زمین رشد می‌‌‏کنند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی