logo_eet

اسقف اعظم می‌گوید جوبایدن باید «از تعریف خود به‌عنوان یک کاتولیک متدین دست بردارد»

اسقف اعظم می‌گوید جوبایدن باید «از تعریف خود به‌عنوان یک کاتولیک متدین دست بردارد» پیشنهاد کرد که بایدن باید با ایمان خود رویکرد «صادقانه‌تر
(Nicholas Kamm/AFP via Getty Images)

جوزف نائومان، اسقف اعظم شهر کانزاس، در مصاحبه اخیر خود گفت، رئیس جمهور جو بایدن باید تصدیق کند که حمایت او از سقط جنین با ایمان کاتولیک وی مغایرت دارد.

اسقف اعظم، که به عنوان رئیس کمیته فعالیت‌های حامی زندگی کنفرانس اسقف‌های کاتولیک ایالات متحده فعالیت می‌کند، در مصاحبه ماه فوریه‌اش با گزارش جهانی کاتولیک، در مورد ایمان کاتولیک بایدن بحث کرد.

رسانه‌ها و خبرنگاران اغلب بایدن را یک کاتولیک متدین توصیف می‌کنند، اگرچه بایدن به‌خاطر حمایت از سیاست‌هایی که کلیسای کاتولیک صریحاً مخالف آن است، موجی از انتقادات را به خود جلب کرده است. نائومان پیشنهاد کرد که بایدن باید با ایمان خود رویکرد «صادقانه‌تری» داشته باشد.

نائومان گفت: «رئیس جمهور باید از تعریف خود به عنوان یک کاتولیک متدین دست بردارد و تصدیق کند که دیدگاه وی در مورد سقط جنین مغایر با تعالیم اخلاقی کاتولیک است.»

اسقف اعظم افزود: «این روش صادقانه‌تری از طرف او خواهد بود که بگوید با کلیسای خود در این مسئله مهم مخالف است و او برخلاف تعالیم کلیسا عمل می کند.»

کلیسای کاتولیک می‌آموزد که سقط جنین «جرمی علیه زندگی انسان» است، «یک جرم بزرگ محسوب می‌شود» و شخصی که سقط جنین کند به طور خودکار از کلیسای کاتولیک طرد می‌شود.

وی افزود: «وقتی او می‌گوید که یک کاتولیک متدین است، این مسئولیت ما اسقف‌ها است که او را اصلاح کنیم.» «اگرچه مردم به این رئیس جمهور قدرت و اقتدار داده‌اند، او نمی تواند تعریف کند که کاتولیک بودن چیست و تعالیم اخلاقی کاتولیک چیست.»

اسقف اعظم شهر کانزاس گفت که بایدن با انجام اقداماتی که گویا کاتولیک‌های متدین می‌توانند از سقط جنین حمایت کنند «نقش اسقف‌ها را غصب، و مردم را گیج می‌کند.»

نائومان افزود: «اسقف ها باید وی را اصلاح کنند، زیرا رئیس جمهور برخلاف ایمان کاتولیک رفتار می‌کند.»

بایدن همچنین به وزارت بهداشت و خدمات انسانی دستور داد تا مقررات تنظیم خانواده تحت عنوان اِکس را بررسی کند و انتظار می‌رود «قانون محافظت از زندگی»، رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ لغو شود، قانونی که از تخصیص و صرف بودجه تنظیم خانواده به سازمان‌هایی که سقط جنین را انجام، یا آن را ترویج می‌دهند، جلوگیری می‌کرد.

نوشته: دیلی کالر نیوز فاندیشن  (The Daily Caller News Foundation)

مطالب دیگر:

سی‌‌ان‌‌ان و ان‌‌بی‌‌سی برای تصاویر حمله به کنگره به فعال آنتیفا پول پرداخت کردند

فریبی به نام تغییر اقلیم، علت خروج ترامپ از پیمان پاریس چه بود؟

 دولت بایدن می‌گوید اگر ایران به تعهدات خود عمل کند، به توافق هسته‌ای باز می‌گردد

آمریکا ۲۰۰ میلیون دلار به سازمان بهداشت جهانی پرداخت خواهد کرد

اخبار مرتبط