Asset 2

انتقاد سناتور اسکات از بایدن به علت تفرقه‌پراکنی در کشور

اسکات اسکات این رئیس جمهور دموکرات را علی‌رغم وعده‌اش برای متحد ساختن آمریکا، به تفرقه‌پراکنی در کشور متهم کرد. کشور ما به چیزی بیشتر
سناتور تیم اسکات، جمهوری‌خواه کارولینای جنوبی (Drew Angerer/Getty Images)

سناتور تیم اسکات (جمهوری‌خواه، کارولینای جنوبی) در یک سخنرانی در پاسخ به سخنرانی اول پرزیدنت جو بایدن در جلسه مشترک کنگره، این رئیس جمهور دموکرات را علی‌رغم وعده‌اش برای متحد ساختن آمریکا، به تفرقه‌پراکنی در کشور متهم کرد.

سناتور اسکات در روز ۲۸ آوریل گفت: «رئیس جمهور ما به نظر مرد خوبیست. سخنرانی او مملو از واژگان عالی بود. اما پرزیدنت بایدن به شما قول رهبری خاص و ویژه‌ای را داد. او قول داد کشورمان را متحد و اوضاع را آرام کند و فارغ از رای مردم، برای همه رهبری کند. وعده او این بود. شما آن را همین الان دوباره شنیدید. کشور ما به چیزی بیشتر از حرف‌های تکراری و پوچ نیاز دارد

به سیاست‌ها و پیشرفت‌هایی نیاز داریم که ما را به هم نزدیک کند. اما اقدامات رئیس جمهور و حزب او، تنها سه ماه پس از ورودش به کاخ سفید، ما را هر روز بیشتر از روز قبل از یکدیگر دور می‌کند».

سناتور اسکات سخنرانی خود را لحظاتی پس از اتمام سخنرانی یک ساعته بایدن در کنگره ادا کرد؛ بایدن در این سخنرانی از قانون‌گذاران، به ویژه جمهوری‌خواهان خواست فهرست بلندبالایی از لایحه‌ها که طرح اشتغال‌زایی آمریکا و طرح خانواده‌های آمریکایی از مهم‌ترین آن‌ها هستند را تصویب کنند.

اسکات از بایدن و دموکرات‌های کنگره بخاطر تصویب لایحه حمایتی کووید-۱۹ بدون حتی یک رأی از جمهوری‌خواهان انتقاد کرد و گفت دو حزب کنگره در دولت ترامپ با همکاری یکدیگر ۵ لایحه حمایتی همه‌گیری کووید-۱۹ را به تصویب رساندند.

اسکات گفت: «ما می‌خواستیم با همکاری یکدیگر این نبرد را خاتمه دهیم. اما دموکرات‌ها خواستند یکه‌تازی کنند. آن‌ها تقریباً دو تریلیون دلار برای یک لایحه تک حزبی که کاخ سفید ادعا می‌کرد لیبرال‌ترین لایحه در تاریخ آمریکاست خرج کردند. تنها ۱ درصد این پول صرف واکسیناسیون شد و هیچ شرطی برای بازگشایی درست مدارس در آن وجود ندارد. همه‌گیری کووید پنج بار کنگره را متحد کرد. اما این دولت ما را از یکدیگر دور کرد».

اسکات از دو طرح اشتغال‌زایی آمریکا و خانواده‌های آمریکایی به شدت انتقاد کرد. او طرح اشتغال‌زایی آمریکا را «رویای لیبرال‌ها و یک اسراف بزرگ برای دولت» خواند که منجر به «شدیدترین افزایش مالیاتِ از بین برنده مشاغل در یک نسل» خواهد شد. او گفت طرح خانواده‌های آمریکایی باعث «افزایش مالیات و هزینه‌ها خواهد شد و پای دولت را بیش از پیش، از گهواره تا دانشگاه، به زندگی شما باز خواهد کرد».

اسکات که اولین سیاستمدار سیاهپوست جنوبی در سنای ایالات متحده به شمار می‌آید، از توصیف بایدن از آمریکا به عنوان یک کشور نژادپرست سیستماتیک انتقاد کرد.

اسکات افزود: «آمریکا یک کشور نژادپرست نیست. استفاده از تبعیض برای مبارزه با تبعیض اشتباه است. سواستفاده فریبکارانه از گذشته دردناکمان برای سرکوب تعامل در عصر کنونی کاملاً اشتباه است».

سناتور کارولینای جنوبی همچنین افزود دموکرات‌ها در جریان آخرین جلسه کنگره، علی‌رغم پیشنهاد اسکات به دموکرات‌ها برای اصلاح این لایحه، از پروسه اطاله بررسی برای توقف لایحه او برای اصلاح پلیس استفاده کردند.

اسکات گفت: «دوستانم در آن سوی نیمکت بیشتر از آن‌که خواهان راه حل باشند، خواهان خودِ مشکل هستند اما همچنان مشغول کار بر روی این مشکل هستم».

مطالب دیگر:

تحول رادیکال آمریکا در ۱۰۰ روز اول بایدن (بخش ۱)

دیدبان قضایی: تبانی مقامات کالیفرنیا، شرکت وابسته به بایدن و بیگ تک به منظور سانسور پست‌های انتخاباتی

یک نهاد بین‌المللی پارلمانی از سازمان بهداشت جهانی خواست که تایوان را به این مجمع دعوت کند

اخبار مرتبط