logo_eet

طرح بایدن برای اسکان مهاجران غیرقانونی در هتل‌ها، به ازای هر یک مهاجر ۷۲هزار دلار برای مالیات دهندگان هزینه در پی خواهد داشت

اسکان طرح بایدن برای اسکان مهاجران غیرقانونی در هتل‌ها، به ازای هر یک مهاجر ۷۲هزار دلار برای مالیات دهندگان هزینه در پی خواهد داشت
(John Moore/Getty Images)

دولت جو بایدن در اقدامی جهت اسکان مهاجرین غیرقانونی، رقمی معادل ۸۶.۹ میلیون دلار را به تهیه ۱۲۳۹ تخت خواب اختصاص داده است که طبق محاسبات صورت گرفته، به ازای اسکان هر مهاجر ۷۲هزار دلار برای مالیات دهندگان این کشور هزینه در پی خواهد داشت.

اندرو آرتور، یکی از محققین محافظه‌کار تحقیقات سیاسی که در بخش «تحقیقات مرکز مهاجرت» مشغول به کار است، نوشت:«طبق برآوردها به ازای هر مهاجر، مبلغ ۷۱۶۶۶.۶۷ دلار از مالیات شهروندان صرف این طرح می‌شود. این موضوع بیانگر آن است که حالا شهروندان نیز در بزرگ‌ترین قاچاق تاریخ شریک جرم هستند.»

مقامات وزارت امنیت داخلی در گفتگویی با اپک‌تایمز تائید کردند که دولت بایدن قصد دارد از هتل‌ها جهت اسکان مهاجران غیرقانونی که از مرز مکزیک به آمریکا وارد شده‌اند استفاده کند.

به گفته تی دی. جانسون معاون اداره مهاجرت و گمرک آمریکا: «قرارداد ۸۶.۹ میلیون دلاری شامل ۱۲۳۹ تختخواب و دیگر خدمات ضروری می‌شود.»

او همچنین گفت که قرارداد کوتاه مدتی با یکی از سازمان‌های غیردولتی واقع در سن‌آنتونیو منعقد شده که بواسطه آن این سازمان میبایست «سرپناه موقت و خدمات اداری مربوطه را برای خانواده‌هایی که تا الان از خاک آمریکا اخراج نشده‌اند را فراهم کرده و امور مربوط به اخراج آنان از آمریکا را بر عهده بگیرد.»

در سال‌های اخیر، با دستگیری ۶۰۰ نفر از مهاجران غیرقانونی توسط وزارت امنیت داخلی، از هتل‌ها به عنوان بازداشتگاه استفاده می‌شود. این افراد تا پیش از فرا رسیدن موعد اخراجشان از آمریکا، در ۲۵ هتل این کشور اسکان داده شدند.

جانسون همچنین گفت که وضعیت سلامتی خانواده‌های مهاجر بویژه در خصوص بیماری کووید۱۹ مورد سنجش و بررسی قرار خواهند گرفت و افزود: «مرزهای ما باز نیستند. اکثر این افراد توسط مقامات مسئول در مرکز کنترل بیماری‌ها (CDC) از آمریکا اخراج خواهند شد.»

 بسیاری از منتقدان باور دارند: «وعده‌های جو بایدن در خصوص اصلاح قوانین مهاجرتی و همچنین، لغو قوانین مرزی دوران ترامپ تبدیل به دعوتنامه‌ای شده که مهاجران غیرقانونی را به کشور سرازیر می‌کند.»

دولت جو بایدن در پاسخ به این انتقادات سعی دارد با اشاره به «بسته بودن مرز میان آمریکا و مکزیک» رویکرد تهاجمی‌تری را پیش بگیرد.

 برایان بابین، نماینده جمهوری‌خواه تگزاس، هفته گذشته در گفتگو با بخش «تفکر رهبران آمریکا» اپک‌تایمز گفت:«سخنرانی‌ها و وعده‌های انتخاباتی جو بایدن، بحرانی ملی و انسانی در کشور به وجود می‌آورد.»

بابین، سخنان اعضای دولت جو بایدن در خصوص مهاجرت را به عبارت «به اینجا بیایید، قدم به خاک کشور بگذارید تا شما را بپذیریم.» تشبیه کرد. او با لحنی کنایه‌آمیز گفت:« شما می‌توانید با ورود غیرقانونی به این کشور از حق شهروندی و حق تحصیلات برخوردار شوید… از خدمات درمانی رایگان بهره ببرید. حتی می‌توانید از بسته‌های حمایتی نیز استفاده کنید.»

در پی این سخنان آلهاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی آمریکا هفته پیش در یکی از برنامه‌های خبری یکشنبه حضور پیدا کرد تا به مردم بگوید که سیاست‌های دولت بایدن به معنای باز بودن مرزها نیست.

مایورکاس گفت:«پیام ما صریح و روشن است. مرزها بسته‌اند. ما در حال اخراج خانواده‌‌های مهاجر هستیم. ما در حال اخراج بزرگسالان مجردی هستیم که به طور غیرقانونی وارد کشور شده‌اند. ما همچنین تصمیم گرفته‌ایم که کودکان خردسال و بی‌پناه را از کشور اخراج نکنیم.»

مطالب دیگر:

 اتحاد آمریکا، اروپا و ناتو برای مقابله با تجاوزگری چین

برگزاری نخستین کنفرانس مطبوعاتی بایدن، و دفاع او از سیاست مهاجرتی‌ دولت

تصویب لایحه زیرساخت، سوسیالیسم مطلق را در آمریکا به‌همراه خواهد داشت

اخبار مرتبط