Search
Asset 2

کارشناس: تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه، اشراف سرخ چین را ناراحت کرد

اشراف یوان هونگ‌بینگ، کارشناس چینی مستقر در استرالیا، به اپک تایمز گفت که شاهزاده‌های کمونیست چین نگران هستند که تصمیم شی برای حمله به ت
(ازچپ به راست) معاون رئیس جمهور سابق چین، زنگ چینگ‌هونگ، و اعضای کمیته دائمی دفتر سیاسی، لیو یونشان، و ژانگ گائولی، سه تن از افراد رده بالای رژیم چین (Feng Li/Getty Images)

تحریم‌های مداوم ایالات متحده و اروپا علیه روسیه موجی از شوک به صاحب منصبان قدرتمند چین وارد کرده است. یک کارشناس چین می‌گوید اشراف سرخ تقریباً علیه شی جین پینگ رهبر چین در مورد تصمیم او برای حمله به تایوان متحد شده‌اند.

یوان هونگ‌بینگ، کارشناس چینی مستقر در استرالیا، به اپک تایمز گفت که شاهزاده‌های کمونیست چین نگران هستند که تصمیم شی برای حمله به تایوان ممکن است خطراتی را برای ثروت عظیم آنها در خارج از کشور ایجاد کند.

به گفته یوان هونگ‌بینگ، کارشناس چینی که با سیستم حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) ارتباط دارد، علی‌رغم اختلافات داخلی، شاهزاده‌ها و اشراف کمونیست چین تقریباً علیه شی متحد شده‌اند، چراکه معتقدند شی قطعاً حداقل قبل از سال ۲۰۲۴ به تایوان حمله نظامی خواهد کرد.

یوان گفت: «خانواده‌های شاهزاده‌ها تقریباً دیوانه شده‌اند.»

اپک تامیز نمی‌تواند اسکوپ گفته‌های یوان را از طریق کانال‌های رسمی تأیید کند.

به گزارش نیکی، نشانه‌هایی از تفرقه در میان افراد رده بالای کمونیست چین وجود دارد. در این بیانیه آمده است که برخی از اعضای کمیته دائمی دفتر سیاسی، بالاترین نهاد تصمیم گیری چین، تردید دارند که آیا موضع شی طرفدار پوتین در بحبوحه تشدید جنگ در اوکراین عاقلانه است یا خیر.

هو وی، نایب رئیس مرکز تحقیقات سیاست عمومی دفتر مشاور شورای دولتی، در مقاله‌ای که در مانیتور ادراک ایالات متحده و چین منتشر شد، از پکن خواست از مسکو دوری کند. او پیش‌بینی می‌کند که پوتین، رهبر روسیه، در نهایت در اوکراین با شکست سختی روبه‌رو می‌شود و اگر استراتژی چین در رابطه با روسیه تغییر نکند، پکن در بحبوحه تحریم‌های ایالات متحده و متحدانش از نظر بین‌المللی منزوی‌تر خواهد شد.

موج تحریم‌های ایالات متحده و اتحادیه اروپا، میلیاردرهای روسی نزدیک به رئیس جمهور ولادیمیر پوتین را هدف قرار می‌دهد و دارایی‌های آنها مانند باشگاه‌های فوتبال و کشتی‌های تفریحی لوکس را توقیف می‌کند.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در ۱۱ مارس ده‌ها الیگارش روسی مرتبط با کرملین را به دلیل شعله‌ور کردن جنگ پوتین علیه اوکراین  در فهرست تحریم‌ها اضافه کرد.

دولت بریتانیا در ۱۰ مارس دارایی ‌های رومن آبراموویچ در بریتانیا را در کنار سایر محدودیت‌ها توقیف کرد. شش الیگارشی دیگر روسیه نیز تحریم شدند.

مقامات ایتالیایی یک کشتی بادبانی به ارزش ۵۷۸ میلیون دلار از صنعتگر روسی آندری ایگوروویچ ملنیچنکو که در اتحادیه اروپا بود توقیف کردند

آلمان همچنین کشتی تفریحی فوق العاده علیشیر عثمانوف را توقیف کرده است. کاخ سفید اعلام کرد که هم کشتی و هم جت شخصی عثمانوف – که به گفته او یکی از بزرگترین هواپیماهای خصوصی در روسیه است – برای استفاده در ایالات متحده یا آمریکایی‌ها توقیف خواهند شد.

به گفته اتحادیه اروپا، علاوه بر این، فرانسه در ۳ مارس یک کشتی تفریحی متعلق به الیگارش روسی، ایگور سچین، مدیرعامل غول نفتی روسی، که یکی از مورد اعتمادترین و نزدیکترین مشاوران پوتین و همچنین دوست شخصی او بود، هدف قرار داد.

مطالب دیگر:

چین در ماه فوریه دو برابر بیشتر از روسیه گاز طبیعی مایع خریداری کرد

زلنسکی: در حالی که غرب برای تحریم‌های بیشتر برنامه‌ریزی می‌کند، مذاکرات روسیه و اوکراین روبه جلو پیش می‌رود

مجله آلمانی: مردم در چین به‌خاطر تمرین مدیتیشن شکنجه و کشته می‌شوند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی