logo_eet

اعتراضات در تورنتو علیه ترامپ همچنان ادامه دارد

اعتراضات به انتخاب دونالد ترامپ در تورنتو
(Screenshot via Youtube)
اعتراضات به انتخاب دونالد ترامپ در تورنتو
(Screenshot via Youtube)

پلیس تورنتو مردی را به اتهام حمله و توهین پس از درگیری بین مخالفان «دونالد ترامپ»، و فعالان دیگر در مقابل سیتی هال تورنتو دستگیر کرد.

به گزارش سی‌‌‏بی‌‌‏سی نیوز، در این حادثه که روز شنبه رخ داد، پلیس با جدا کردن طرف‌‌‏های درگیر یکی از معترضان عصبانی را دستگیر کرد.

صدها نفر از دیگر معترضان مسالمت‌‏جو با وجود باران و سردی هوا در میدان ناتان فیلیپس جمع شدند. معترضان از خیابان‌‌‏های مرکز شهر به سمت هتل بین المللی و برج ترامپ حرکت و به بی‌‌‏اعتنایی دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب امریکا، نسبت به نژادپرستی و تبعیض جنسی، طی ۱۸ ماه مبارزات انتخاباتی‎اش اعتراض کردند.

«لی لانگ»، استاد دانشگاه در آمریکا به سی‌‌‏تی‌‌‏وی‌‌‏ نیوز گفت: «می‌‌‏خواهم شهروند کانادا شوم چون احساس می‌‌‏کنم ارزش‌‌‏های کانادا بیشتر از ایالات متحده به ارزش‌‌‏هایم نزدیک است. همچنین کمی از ناآرامی‌‌‏های اجتماعی و بدتر شدن تنش بین اقلیت آمریکایی می‌‌‏ترسم.»

پلاکاردهایی با نوشته «ترامپ مرا بیشتر از حادثه ۱۱ سپتامبر می‌‌‏ترساند» و «باید دور ترامپ دیوار ساخت» نشان می‎دهد که بسیاری از افراد در کانادا پیروزی ترامپ را حتی با گذشت بیش از ۱۰ روز از انتخابات، نپذیرفته‌‌‏اند.

«چری دینوو»، سیاستمدار در انتاریو در این باره گفت: «باور دارم که ارزش‎های کانادایی ما متضاد آن چیزی است که دونالد ترامپ می‌‌‏گوید.»

اعتراضات در تورنتو به دنبال تظاهرات مشابه در کانادا و سراسر جهان برگزار شد. هفته گذشته نیز صدها نفر از معترضان در ونکوور در اعتراض به انتخاب ترامپ در مرکز شهر گرد هم جمع شدند.

به گفته ناظران اعتراضات و تنفر علیه ترامپ در پی شعارهای وی، طی دوره نامزدی انتخابات ریاست جمهوری امریکا و اعلام بستن مرزهای امریکا بر روی مسلمانان و ساختن یک دیوار برای جلوگیری از مهاجران مکزیکی غیرقانونی، که با عنوان «تجاوزگران» خطاب شدند، شروع شده است.

اخبار مرتبط