Search
Asset 2

شعله‌ور شدن اعتراضات در سراسر اروپا در پی صدور دستور واکسیناسیون و قرنطینه

اعتراضات ویدیوها و گزارشات خبری حاکی از حضور هزاران هزار تن از معترضان در شهرهای لندن، دابلین، پاریس، رم، آتن و سایر شهرهای سراسر اروپا هستن
یک معترض پرچم ملی فرانسه را هنگام تظاهرات علیه واکسیناسیون اجباری برای کارگران خاص و استفاده اجباری از مجوز بهداشتی که دولت فرانسه فراخوانده است، در مارسی، جنوب فرانسه در 24 ژوئیه 2021، به اهتزاز درآورد. (Clement Mahoudeau/AFP via Getty Images)

بر اساس تصاویر و فیلم‌های رسانه‌ها، روز شنبه اعتراضات ضد قرنطینه و ضد پاسپورت واکسن در سراسر اروپا شعله‌ور شد.

ویدیوها و گزارشات خبری حاکی از حضور هزاران هزار تن از معترضان در شهرهای لندن، دابلین، پاریس، رم، آتن و سایر شهرهای سراسر اروپا هستند.

شدیدترین اعتراضات در شهر پاریس به وقوع پیوست که در آن پلیس ضد شورش در جریان درگیری‌های ایجاد شده در مرکز پاریس از گاز اشک‌آور استفاده کرد.

ویدیوهای خبری نشان می‌دهند پس از آن‌که معترضان موتورسیکلت پلیسی شامل دو افسر را واژگون ساختند پلیس سعی داشت معترضان نزدیک ایستگاه راه‌آهن گار سن لازار در پایتخت را متفرق کند. این ویدیوها همچنین وقوع درگیری میان پلیس و معترضان در خیابان شانزلیزه، شلیک گاز اشک‌آور و توقف عبور و مرور خودروها در این خیابان را نشان می‌دهند.

وزیر داخلی فرانسه گفت قریب به ۱۶۰،۰۰۰ نفر در اعتراضات روز شنبه شرکت کردند؛ به گزارش رویترز، آمار یادشده از آمار ۱۱۴،۰۰۰ نفر در هفته گذشته با افزایش چشمگیری همراه بوده است.

یکی از دلایل این اعتراضات، قانونی است که در پارلمان فرانسه در دست بررسی قرار داشته و قصد دارد سیستمی برای صدور پاسپورت واکسن ایجاد کرده و واکسیناسیون را برای تمام کارکنان سیستم درمانی اجباری کند. لایحه پاسپورت مردم را ملزم می‌سازد برای ورود به رستوران‌ها و سایر اماکن عمومی باید مدرکی مبنی بر دریافت واکسن کووید۱۹ یا نتیجه منفی آزمایش خود را ارائه دهند؛ اقدامی که منتقدان آن را حرکتی غیرضروری و به شدت سختگیرانه خوانده‌اند.

معترضان مخالف با این لایحه پیشنهادی ضمن بیان «نه به پاسپورت شرم‌آور»، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه را «خودکامه» خطاب کردند.

طبق ویدیوها و تصاویر منتشرشده در اینترنت، روز شنبه هزاران تن از معترضان ایتالیایی در شهرهای رم، نپال، ورونا و میلان گرد یکدیگر جمع شدند.

هزاران نفر در شهر ورونا شعار «نه به پاسپورت سبز» سر دادند که به تصمیم دولت ایتالیا مبنی بر ایجاد سیستمی شبیه پاسپورت واکسن برای مردم به منظور ورود به نمایشگاه‌های محلی، استادیوم‌ها، تئاترها و سایر اماکن محل اجتماع مردم اشاره دارد.

علاوه بر این، روز شنبه در شهر دابلین ایرلند نیز معترضان یکصدا از دولت خواستار لغو دستور قرنطینه و ماسک شدند.

شهر لندن انگلیس نیز تظاهرات ضد واکسن چشمگیری را شاهد بود که در آن، معترضان با خود پرچم به همراه داشته و آهنگ سر می‌دادند.

به گزارش دویچه وله و سایر آژانس‌های خبری، حدود ۴،۰۰۰ نفر به منظور اعتراض به اجباری کردن واکسیناسیون در بیرون پارلمان یونان در مرکز آتن گرد یک جمع شدند. مقامات یونان علیه برخی معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

مطالب دیگر:

پمپئو: آمریکا باید برای پایان دادن به آزار و شکنجه علیه پیروان فالون گونگ در جهان پیشرو باشد

خوزستان آب ندارد؛ دست حزب کمونیست چین به هر جا برسد، خشکسالی یا سیل ببار می‌‌‏آورد

نیکی هیلی می‌گوید شرکت در المپیک پکن، برابر با نادیده گرفتن جنایات رژیم چین است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی