Asset 2

پیوستن ده‌ها تن از جمهوری‌خواهان مجلس به مخالفت با نتایج کالج الکترال

اعتراض ما این تصمیم را سبک نمی‌گیریم، اما باید با صداقت از هر رأی مردم قانون‌مدار ایالت‌مان محافظت کنیم. با هر مورد از عدم رعایت قانون در
مایک کلی از نمایندگان مجلس پنسیلوانیا  (Alex Wong/Getty Images)

پانزده نماینده و نماینده منتخب دیگر حمایت خود را از طرح اعتراض به آرای کالج الکترال در جلسه مشترک ماه آینده کنگره اعلام کردند.

تا اوایل روز پنجشنبه، ۲۴ عضو فعلی و یا اعضای منتخب تعهد خود را برای به چالش کشیدن نتایج آرا اعلام کرده بودند. این تعداد اکنون ۳۹ یا ۴۰ نفر از جمله سناتور جاش هالی از مجلس سنا است.

هشت عضو مجلس نمایندگان پنسیلوانیا در بیانیه مشترکی گفتند که آنها قصد دارند به نتایج گزینندگان ایالت خود اعتراض کنند و افزودند «متأسفانه، بسیاری از اقدامات غیرقانونی که توسط دفتر فرماندار پنسیلوانیا و وزیر امور داخله انجام شد، و به صراحت قانون اساسی نقض شده است.» گلن تامپسون، مایک کلی، اسکات پری، لوید اسموکر، جان جویس و فرد کلر از امضا‌کنندگان این بیانیه هستند.

این گروه ادعا کرد اقدامات غیرقانونی شامل پذیرش آرا پس از ساعت ۸ شب در روز انتخابات است. آنها افزودند که این اقدامات بدون اختیار یا رضایت قانونگذاران ایالتی انجام شده است.

«چنین فعالیت‌های غیرقانونی و ناسازگار منجر به ایجاد مقادیر بسیار زیاد آرای مشکوک و نادرست شده است. دامنه این عدم دقت نمی‌تواند تا زمان شناسایی و شمارش آرای قانونی و رد صلاحیت آرا غیرقانونی شناخته شود. این کار انجام نشده است بنابراین، صدور گواهینامه رسمی ایالت از سوی گزینندگان بر اساس سیستم ناقص و شمارش نادرست انجام شده است. بنابراین، احتمالاً منجر به صدور تأییدیه اشتباه از سوی کنگره می‌شود.»

«تا زمانی که این اقدامات غیرقانونی تصدیق و اصلاح نشود، ما نمی‌توانیم موافقت کنیم که از گزینندگانی که براساس شمارش آرای نادرست انتخاب کرده‌اند، حمایت کنیم. رأی دهندگان پنسیلوانیا شایسته صداقت در روند انتخابات و حمایت از سوی قانون هستند.»

جاش شاپیرو، دادستان کل پنسیلوانیا که یک دموکرات است این هفته نوشت «تنها شمارش آرای انتخاباتی در کنگره باقی مانده است. در مورد آرای انتخاباتی پنسیلوانیا اختلاف وجود ندارد. حتی اگر وجود داشته باشد، حل و فصل فقط به عهده کنگره است.»

چهار عضو مجلس نمایندگان میزوری نیز روز پنجشنبه با صدور بیانیه مشترکی اعلام کردند که در حال شرکت در گروه برنامه‌ریزی برای اعتراض در جلسه مشترک ۶ ژانویه هستند.

«ما این تصمیم را سبک نمی‌گیریم، اما باید با صداقت از هر رأی مردم قانون‌مدار ایالت‌مان محافظت کنیم. با هر مورد از عدم رعایت قانون در جورجیا در تأیید امضا، در پنسیلوانیا در خصوص قبول رأی‌های پستی پس از مهلت قانونی، یا افرادی که از خارج نوادا در آن ایالت رأی داده‌اند، ارزش رای هر شهروند از ایالت میزوری کم شده است و این درست نیست.» جیسون اسمیت، بیلی لانگ، سم گریوز و ویکی هارتزلر این را در بیانیه خود گفتند.

دیگر تازه واردان به این چالش برای اعتراض به نتایج انتخابات، نمایندگان کلی هیگینز، جو ویلسون، رندی وبر و نماینده منتخب بایرون دونالدز هستند.

مطالب دیگر:

دادستان کل آریزونا: قانونگذاران صلاحیت بازرسی انتخابات را دارند

درخواست قانون گذاران پنسیلوانیا از مک کانل و مک کارتی برای عدم تأیید نتایج انتخابات

پنس از قاضی می‌خواهد تا دادخواست برای گسترش اختیاراتش به‌منظور تصمیم‌گیری در مورد آرای  کالج الکترال را رد کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی