Search
Asset 2

توبرویل، سناتور منتخب جمهوری‌خواه اشاره کرد که به اعتراض به آرای انتخاباتی خواهد پیوست

اعتراض توبرویل، سناتور منتخب جمهوری‌خواه اشاره کرد که به اعتراض به آرای انتخاباتی خواهد پیوست اعتراض به آرای انتخاباتی در جلسه مشترک مجلس
«تامی توبرویل» سناتور منتخب آلاباما (Stefani Reynolds/Pool/AFP via Getty Images)

یک سناتور جمهوری خواه که در هنگام نشست کنگره برای شمارش آرای انتخاباتی ماه آینده در مجلس سنا حضور خواهد داشت، اشاره کرد که به اعتراض برنامه ریزی شده اعضای مجلس نمایندگان خواهد پیوست.

«تامی توبرویل» سناتور منتخب آلاباما پس از سخنرانی در تجمعی در جورجیا گفت: «خواهید دید که چه اتفاقی می‌افتد. شما در مجلس درباره آن می‌خوانید. ما مجبور به انجام این کار در سنا خواهیم بود.»

کمپین انتخاباتی توبرویل به درخواست‌های اظهارنظر درباره اینکه آیا او قصد دارد در اعتراض به آرای انتخاباتی در ۶ ژانویه ۲۰۲۱، برای انتخاب رئیس جمهور، دونالد ترامپ تلاش کند، پاسخ نداده است.

استن مک دونالد، رئیس ستاد کمپین توبرویل، روز سه شنبه در رادیو WVNN گفت که توبرویل و سناتور تد کروز (تگزاس) «دو نفر از بهترین نامزدها» برای به چالش کشیدن نتایج سنا هستند.

مک دونالد گفت: «من هنوز نمی‌دانم که او این کار را انجام می‌دهد یا نه. می‌دانم که این موضوع را خیلی جدی در نظر گرفته است.

توبرویل خود را کسی نشان می‌داد که در صورت انتخاب شدن یکی از متحدان قدرتمند ترامپ خواهد بود.

اعتراض به آرای انتخاباتی در جلسه مشترک مجلس و سنا به ثبت اعتراض حداقل یک عضو مجلس و یک سناتور نیاز دارد. حمایت از آن به اکثریت آراء نیاز دارد، امری که بعید به‌نظر می‌رسد به دلیل تعداد سناتورهای جمهوری خواهی که گفته‌اند از تلاش خود عقب نشینی نخواهند کرد، به‌سرانجام نرسد.

انتظار می‌رود که تعداد آن دسته از اعضای کنگره که می‌خواهند نتایج انتخابات سوم نوامبر را به چالش بکشند، در نشست مشترک بعدی میان اعضای کنگره و سنا، افزایش یابد

نماینده برگزیده اکثریت، تیلور گرین (نماینده ایالت جورجیا)، در مصاحبه با اِپُک تایمز گفت: «ما سه تن از نمایندگان هستیم که علناً اعلام کرده‌ایم که آراء مجمع برگزینندگان برای جو بایدن را تأیید نخواهیم کرد و من قویاً احساس می‌کنم که تعداد ما بیشتر هم خواهد شد. شما خواهید دید که بر تعداد ما افزوده خواهد شد، زیرا من با افراد زیادی در حال گفتگو هستم. هفتاد و پنج میلیون آمریکایی به رئیس‌جهور ترامپ رأی داده‌اند و در حال حاضر، هفتاد درصد این افراد احساس می‌کنند که انتخابات آمریکا، دزدیده شده است و تقلب صورت گرفته و ما می‌دانیم که اینجا در جورجیا با مشکلات زیادی در این زمینه مواجه هستیم. من فکر می‌کنم که آمریکایی‌ها قطعاً در این زمینه، از تلاش‌های ما حمایت خواهند کرد».

گرین، همراه با مو بروکز (نماینده ایالت آلاباما) و نماینده برگزیده، بَری مور (نماینده ایالت آلاباما)، به طور علنی اعلام کرده‌اند که می‌خواهند در نشست مشترک بعدی میان اعضای کنگره و سنا، نتایج انتخابات را به چالش بکشند..

مور به اِپُک تایمز گفت: «من فکر می‌کنم که هر قدر این روند علنی‌تر شده و رسانه‌ها این خبر را درباره برنامه ما منتشر کنند، محافظه‌کاران و افراد اخلاق‌مدار، و همچنین حتی برخی از دموکرات‌ها به ما خواهند پیوست. من فکر می‌کنم که برخی از کسانی که حامی کارزار حقوقی رئیس‌جمهور هستند، در کنار ما خواهند ایستاد. اکنون وقت آن است که بایستیم و حقمان را بگیریم».

مطالب دیگر:

رند پاول: دادگاه‌ها برای رد شکایات مربوط به تقلب دنبال بهانه‌جویی بودند

وزیر پیشین امور خارجه (آسیا و اقیانوسیه): اقدامات وحشیانه حزب کمونیست چین باید متوقف شود

جنا الیس: نقش کلیدی قانون‌‏گذاران ایالتی در مسیر ترامپ به سمت پیروزی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی