Asset 2

افزایش قیمت بنزین در آمریکا بر اثر طوفان آیدا

طوفان اداره فدرال اجرائیات ایمنی و زیست محیطی توقف تولید نفت و وقفه در تولید ۱.۷۴ میلیون بشکه نفت روزانه شرکت‌ها در این خلیج را تایید کرد.
یک کامیون در باد و باران شدید ناشی از طوفان ایدا در بورگ، لائوس، در 29 اوت 2021 دیده می‌شود. (Mark Felix/AFP via Getty Images)

به گفته ناظران، طوفان آیدا بیش از ۹۵ درصد تولید نفت خلیج مکزیک را تعطیل کرده است؛ آنان خاطر نشان کردند که این طوفان درجه ۴ تاثیر چشمگیری بر تامین انرژی و قیمت بنزین خواهد داشت.

اداره فدرال اجرائیات ایمنی و زیست محیطی توقف تولید نفت و وقفه در تولید ۱.۷۴ میلیون بشکه نفت روزانه شرکت‌ها در این خلیج را تایید کرد.

 شرکت کوستال پایپلاین روز یکشنبه تایید کرد که دو خط لوله بین شهر هیوستون در تگزاس و گرینزلورو در کالیفرنیای شمالی را به منظور رعایت جانب احتیاط در بحبوحه طوفان تعطیل کرده است. این شرکت در بیانیه‌ای گفت این دو خط را «به منظور رعایت جانب احتیاط و به عنوان یک اقدام ایمنی روتین» تعطیل کرده است.

طوفان آیدا روز یکشنبه در نزدیکی بندر فورشون، نزدیک بندر نفتی دریایی لوئیزیانا که بزرگترین پایانه خصوصی نفت خام در ایالات متحده است، به ساحل رسید.

به گفته یکی از ناظران فدرال، قریب به ۹۴ درصد تولید گاز طبیعی خلیج مکزیک بر اثر این طوفان به حالت تعلیق درآمده است.

اندرو لیپو، رئیس شرکت مشاوره‌ای نفتی لیپو در شهر هیوستون روز شنبه به رسانه‌های خبری گفت اگر این طوفان به پالایشگاه‌های شهر نیو اورلینز آسیبی بزند، قیمت بنزین به احتمال زیاد در برخی بازارها ۱۰ سنت افزایش خواهد یافت.

در هفته گذشته نیز پیش از طوفان آیدا قیمت بنزین با افزایش چشمگیری همراه شد.

آیدا که یک طوفان درجه ۴ با بادهایی به سرعت ۱۵۰ مایل در ساعت (۲۴۱ کیلومتر در ساعت) است به جنوب شرقی لوئیزیانا رسیده است و خسارات قابل توجهی به زیرساخت‌ها وارد و سیلاب گسترده‌ای در منطقه ایجاد کرده است. به گفته وبسایت Poweroutage.us، هم‌اکنون صدها هزار نفر در لوئیزیانا در بی برقی به سر می‌برند.

پرزیدنت جو بایدن در آخرین اخبار منتشر شده اداره مرکزی سازمان مدیریت اضطراری فدرال گفته است افراد محلی باید از دستورالعمل‌های مقامات ایالتی و محلی پیروی کنند.

او گفت: «این طوفان یک طوفان مهلک است. … و خرابی‌های آن گزاف خواهد بود. نباید خودمان را گول بزنیم. در نتیجه، مهمترین حرفی که الان می‌توانم بزنم این است که همه باید به دستورالعمل‌های مقامات محلی و ایالتی گوش بدهند، این طوفان بسیار خطرناک است. وضعیت را جدی بگیرید. این وضعیت فقط مربوط به سواحل و نیو اورلینز نیست. پای شمال هم در میان است. انتظار می‌رود بارش باران بسیار سنگین باشد».

بایدن گفت «تمام توان کشور» را برای یافتن و نجات مردم به کار خواهد گرفت.

مطالب دیگر:

کارشناسان: طالبان به احتمال زیاد تجارت سودآور مواد مخدر افغانستان را ادامه خواهند داد

رای‌گیری پستی در کانادا: سیستم کانادا با آمریکا چه تفاوتی دارد؟

ایالات متحده از پکن می‌خواهد منابع خبری اپک تایمز را که به‌خاطر ارائه اطلاعات درباره کووید۱۹ دستگیر شده‌اند، آزاد کند

اخبار مرتبط