Asset 2

افسر سابق سیا: بی‌نظمی در انتخابات ۲۰۲۰ می‌تواند بخشی از یک طرح بزرگ‌تر باشد

(Spencer Platt/Getty Images)
(Spencer Platt/Getty Images)

گری برنتسن، افسر پیشین آژانس اطلاعات مرکزی (سیا) که در زمینه‌های مختلف ضد تروریسم تخصص دارد، ابراز نگرانی کرد که بی نظمی‌های رخ داده در انتخابات نوامبر بخشی از یک طرح بزرگ‌‌‏تر باشد.

وی در گفتگو با بخش انگلیسی اپک‌تایمز گفت «اگر می‌خواهید یک انتخابات ایالات متحده را بدزدید، چه کاری نیاز است انجام شود؟ سراغ ایالت‌هایی می‌روید که بیشتری نوسان (رقابت) را دارند، و مناطقی را هدف خواهی گرفت که دارای بیشترین تعداد رأی هستند.»

وی افزود «آنها نیاز به تولید آرای گسترده، قابل توجه و زیادی دارند، بنابراین باید به سراغ شهرهای بزرگ دموکراتیک بروند.»

این مقام سابق اطلاعاتی مدعی شد که دلیل اینکه شمارش آرا در برخی شهرهای بزرگ متوقف شد این بود که افراد پشت این طرح متوجه شدند که فاصله بیش از اندازه مورد انتظار است و برای پر کردن خلا به تولید آرای بیشتری نیاز دارند.

با این حال، برنتسن مدرکی برای اثبات ادعای خود ارائه نداد. وی همچنین از شخص یا حزب خاصی به دلیل خطا نام نبرد. اپک تایمز نمی تواند ادعای او را به طور مستقل تأیید کند.

برنتسن در سال ۲۰۱۰ نامزد جمهوری خواه مجلس ایالات متحده در نیویورک بود.

دادستان کل ویلیام بار طی مصاحبه ای با آسوشیتدپرس گفت که وزارت دادگستری هنوز شواهدی از تقلب گسترده در انتخابات کشف نکرده است که بتواند نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ را تغییر دهد. سخنگوی این وزارتخانه  در بیانیه‌ای دیگر گفت که تحقیقات در این خصوص هنوز به پایان نرسیده است.

اف‌بی‌آی نیز در خصوص تقلب در انتخابات نوامبر نتیجه مشخصی به دست نیاورده است.

گزارش شد که در زمان شمارش، چندین حوزه شمارش آرا را متوقف کردند، و یا ناظران جمهوری خواهان را در شب انتخابات یا صبح زود روز بعد مرخص کردند. فعالیت‌های مختلف منتسب به حمل و نقل غیرمعمول رأی نیز در پنسیلوانیا و میشیگان گزارش شده است.

دکتر مایکل دوبیو، از جمهوری خواهان در جلسه استماع در کمیته نظارت بر سنای میشیگان، با سوگند اظهار داشت که بین ساعت ۳:۰۰ صبح تا ۳:۳۴ صبح زمان شمارش آرا، شاهد کامیونی بود که برگه‌‌‏های رای گیری را به مرکز  تی‌سی‌اف، که یک مرکز همایش در مرکز شهر دیترویت است می‌برد. دوبیو ادعا کرد که هزاران رای در این رویداد به این مکان منتقل شده است.

وی طی اظهارات علنی خود مشخص نکرد که کدام روز کامیون را دیده است.

همچنین جسی مورگان در بیانیه‌‌‏ای رسانه‌‌‏ای گفت که یک راننده کامیون نیز روز سه شنبه ادعا کرد که او در تاریخ ۲۱ اکتبر حدود ۱۴۴ هزار تا ۲۸۸ هزار برگ رای را از نیویورک به پنسیلوانیا حمل کرده و پس از آن تریلر وی ناپدید شده است و هیچ اطلاعی درباره تریلر خود به وی داده نشد.

ژنرال مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی دونالد ترامپ نیز همین نگرانی‌‌‏ها را طی مصاحبه‌‌‏ای با تلویزیونWVW ابراز کرد «من معتقدم در انتخابات ۲۰۱۶ وقتی کاندیدای مورد نظر آنها و ایدئولوژی مورد نظرشان برای حرکت آمریکا به سوی آن رأی نیاورد، تصمیم گرفتند اجازه ندهند در سال ۲۰۲۰ دوباره آن اتفاق بیفتد، و بنابراین اکنون آنچه شاهد آن هستیم، سرقت آرا از طریق انتخابات پستی، نرم افزار اسمارت متیک، و سیستم دومینیون است.»

فلین از شخص یا جناح خاصی به دلیل تخلف نام نبرد و مدارکی برای اثبات ادعای خود ارائه نکرد. اپک تایمز نمی‌تواند ادعای او را به طور مستقل تأیید کند.

شرکت «سیستم‌های رأی گیری دومینیون» نیز هرگونه تخلف را به شدت انکار کرده است. شرکت اسمارتمتیک نیز در بیانیه‌ای گفت که از فناوری آنها در انتخابات سال ۲۰۲۰ فقط در شهرستان لس آنجلس استفاده شده است.

کمیته ملی دموکرات آمریکا و کمپین انتخاباتی بایدن تاکنون به درخواست اظهار نظر اپک تایمز پاسخی نداده‌اند.

مطالب دیگر:

ژنرال فلین: «کودتایی در جریان است»

شهادت یک پیمانکار: هزاران رای چندین و چند بار در دستگاه‌‌‏های «دومینیون» اسکن شده‌‌‏اند

ترامپ خواستار بررسی قانونی آرای پستی شد

لین وود، وکیل کارزار ترامپ به دنبال افزایش حمایت جمهوری خواهان برای مبارزه با تقلب انتخاباتی است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی